Ventspils Augstskolas zinātnieki iesaistīsies datorredzes laboratorijas izveidē

Viedo_tehnologiju_petniecibas_cenrtrs

Ventspils Augstskolas Viedo Tehnoloģiju Pētniecības Centra jaunie zinātnieki – Jānis Hofmanis, Gundars Korāts, Vairis Caune, kā arī maģistranti Aleksejs Skorodumovs un Aleksandrs Kozlovs – sadarbosies ar uzņēmumu SIA “PlayGineering Systems”, kurš ir saņēmis Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu Ventspils IKT pilotprojektu programmas ietvaros. Uzņēmums sadarbībā ar Ventspils Augstskolas pētniekiem uz Olimpiskā centra “Ventspils” bāzes iecerējis Ventspilī izveidot pirmo datorredzes sporta laboratoriju.

Datorredzes (Computer Vision) laboratorijas risinājumi paredz Ventspils Olimpiskajā centrā uzstādīt nepieciešamo aprīkojumu, ar kura palīdzību būs iespējams ieviest un izstrādāt inovatīvus, uz datorredzes un mākslīgo intelektu balstītus sporta spēļu analītikas risinājumus.

Pasaulē arvien vairāk tiek meklēti veidi kā automatizēt dažādus procesus, ko līdz šim ir darījis cilvēks, līdz ar to pieprasījums pēc datorredzes un mašīnmācīšanās risinājumiem pieaug, ko arī sekmē strauja tehnoloģiju attīstība. Katrā lielajā IT uzņēmumā tiek atvērta mākslīgā intelekta (Artificial Intelligence, AI) vai lielu datu apstrādes (Big Data) nodaļa (Latvijā Accenture, BTG, u.c). Arī mūsdienīgas izglītības iestādes, ieskaitot Ventspils Augstskolu, seko šai attīstībai un pēc dažādu uzņēmumu pieprasījuma veido mākslīgā intelekta/mašīnmācīšanās programmas.

Uzņēmums PlayGineering jau šobrīd veiksmīgi sadarbojas ar Ventspils Augstskolas pētniekiem un nākotnē plāno attīstīt sadarbību ar augstskolu, lai veicinātu studentu interesi par datortehnoloģijām. Datorredzes laboratorijas izveide Ventspilī ir loģisks nākamais solis inovatīvu tehnoloģisko risinājumu ieviešanai praksē. Līdz ar to topošie studenti Ventspilī varēs apgūt augstās tehnoloģijas pamata līmenī Ventspils Digitālajā Centrā un, turpinot studijas Ventspils Augstskolā, apgūt eksperta līmenim atbilstošas zināšanas.

Viedo Tehnoloģiju Pētniecības centrs veido ciešu sadarbību ar industriju, kā arī veic pētījumus dažādos IKT pielietojumos, tajā skaitā medicīnas tehnoloģijās, tālaprūpē, izklaides un atpūtas, kā arī drošības industrijās.

26.01.2017.