Ventspils pilsētas dome svinīgi parakstīs sadarbības līgumu ar Ventspils Augstskolu

roka_pildspalva_120115

Ceturtdien, 11. maijā, plkst. 12:30 Ventspils Livonijas ordeņa pilī svinīgi tiks parakstīts sadarbības līgums starp Ventspils pilsētas domi un Ventspils Augstskolu (VeA). Līguma mērķis ir sekmēt VeA kā starptautiski atzīta Baltijas līmeņa augstākās izglītības un zinātnes centra attīstību, veidot Ventspili par Eiropas līmeņa viedo tehnoloģiju centru, kā arī nodrošināt pieejamus neformālās izglītības pakalpojumus.

Līguma parakstīšanas pasākumā tiks prezentēts Ventspils pilsētas domes sniegtais atbalsts augstskolas attīstībai, kā arī augstskolas sasaiste “Izglītība – Zinātne – Bizness”, kur par pētnieku izgudrojumiem un pilsētas domes atbalstu stāstīs VeA Viedo tehnoloģiju pētniecības centra direktors Jānis Hofmanis, un par veiksmīgo sadarbību izglītības un biznesa sasaistē Ventspilī – SIA “BUCHER Municipal” vadītājs Mikus Brakanskis.

Sadarbības līgumam ir nozīmīga loma augsti kvalificēta akadēmiskā un zinātniskā personāla piesaistē un esošo darbinieku motivēšanā turpināt kvalitatīvu darbu VeA, ko nodrošina iespēja saņemt pašvaldības finansējumu piemaksu un mērķstipendiju veidā. Līgums veicina VeA sekmīgu iekļaušanos starptautiskā apritē, īstenojot globālus, pilsētai un valstij kopumā nozīmīgus projektus.

VeA ar savu darbību sniedz ievērojamu ieguldījumu valsts policentriskajā attīstībā. Lai gan VeA ir valsts augstskola, tā dibināta un pirmajos gados pilnībā finansēta ar pašvaldības atbalstu, līdz šim augstskolas attīstībā Ventspils pilsētas pašvaldība ieguldījusi jau vairāk kā 16,21 miljonus eiro.

 

10.05.2017.