Ārzemju studenti devās apskatīt Rundāles pili

rundale_3

2017.gada 8.maijs. Ventspils Augstskolas studenti no starptautiskajām programmām, tulkošanas studiju vācu programmas un Erasmus vienojās kopīgā ekskursijā uz Latvijas muzeju pērli – Rundāles pili.

Ekskursijas iniciatori bija 3. kursa studenti, atlika vien Valodu un starpkultūru komunikāciju studiju programmu direktorei doc. Vitai Balamai, piepalīdzot vācu tulkošanas studiju programmas direktorei doc. Agnesei Dubovai, saorganizēt grupu. Ventspils Naftas Terminālis laipni parūpējās par autobusu un grupa 30 cilvēku sastāvā, apceļoja gandrīz pusi Latvijas: braucot un vērojot pavasarīgi mostošos dabu piecpadsmit Latvijas novados, dažus pat šķērsojot divreiz. Rundāles pils pārsteidza ar savu krāšņumu un vēstures elpu. Prasmīgi atrestaurētā Bīrona dinastijas baroka pils pārsteidza ne tikai ar telpu iekārtojumu un aprīkojumu, bet arī ar bagātīgo vēsturisko materiālu gan grāmatu, gan vārdnīcu un enciklopēdiju, gan ģimenes radurakstu attēlos. Pils dārzs priecēja ar savu savdabīgo baroka laika plānojumu un stādījumiem. Diemžēl to, kā zied rozes dārzā, varējām tikai iztēloties.

Studenti guva iespaidus arī par Bauskas un Jelgavas pilsētām, īpaši par Jelgavas pili, kas arī ir izcilā arhitekta Rastrelli meistardarbs. Rundāles pils apmeklējums rosina studentus ieplānot un apskatīt vēl daudzas citas vietas Latvijā, kurām šoreiz tikai pabraucām garām: Tērveti, Bausku, Jelgavu.

 

Daži studentu vērtējumi:

Olga: “Mūsu ceļojums uz Rundāli bija sengaidīts un pārsniedza visas mūsu cerības. Tā ir vieta, kur sienas dveš vēsturi.”

Mekhrigul: “Es satiku tūristus no Sanktpēterburgas un pajautāju viņu viedokli par Rundāles pili, salīdzinājumā ar vēsturiskajiem muzejiem viņu pilsētā. Biju pārsteigta par atbildi. Viņiem patika Rundāles pils pat vairāk nekā pilis Sanktpēterburgā, jo šeit vairāk vēsturiskās lietas tika saglabātas un dažās telpās pat grīdām oriģinālais klājums saglabājies.”

Olga: “Gribu teikt, ka ceļojums uz Rundāli bija ļoti interesants, mēs ļoti daudz redzējām: gan pili, gan dārzu. Brauciens uz Rundāli atvēra acis un prātu jauniem iespaidiem par Latviju un tās dabu. Ļoti patika laiks, ko pavadījām Bauskā un pa ceļam redzētais Jelgavā (gan tikai caurbraucot…). Taču ir domas par nākamajiem ceļojumiem, jo ir tik daudz vēl ko redzēt.”

 

12.05.2017.