Ārvalstu studentiem patīk studijas Ventspilī

14711595_1207275802641862_8114576138721537438_o

Katru gadu Ventspils Augstskolā mācības uzsāk ne tikai studenti no Latvijas, bet arī no dažādām citām valstīm, kuri ir izvelējušies Ventspils Augstskolā (VeA) iegūt augstāko izglītību.

Pirmais ārvalstu students VeA tika uzņemts 2012. gadā un kopš tā laika uzņemto pilna laika ārvalstu studentu skaits katru gadu ir palielinājies. Šobrīd VeA mācās studenti no tādām valstīm kā Šrilanka, Gruzija, Bangladeša, Ungārija, Uzbekistāna, Kazahstāna, Taizeme un Indija. Ārvalstu studenti viennozīmīgi ir bagātinājuši VeA studiju un sabiedrisko vidi, jo atšķirīgas ir ne tikai uzņemto studentu personības, bet arī viņu valstu un kultūras iezīmes. Pielāgošanās process ir abpusējs – gan VeA kā uzņemošajai pusei, gan arī studentiem, kuriem studijas Ventspilī bieži vien ir pirmā ārvalstu pieredze.

Muhameds, studiju programmas “Valodas un starpkultūru komunikācija” 1. kursa students no Uzbekistānas atklāja, ka “VeA ir viena no labākajām augstskolām Latvijā. Augstskolas pasniedzēji ir augsti izglītoti un kvalificēti savas izglītības jomas speciālisti. Viņi ir ļoti laipni un atklāti atbildēs uz uzdotajiem jautājumiem, paskaidrojot grūtāk saprotamo. Citi studenti ir ļoti draudzīgi un sniegs palīdzīgu roku, ja tas būs nepieciešams.”

Studiju programmas “Valodas un starpkultūru komunikācija” 1. kursa studente Monika no Ungārijas priecājas par Latvijas dabu un kultūru. “Latvija ir neatkārtojami skaista, valdzinoša un pilnībā atšķiras no manas valsts. Vispirmām kārtām, man ļoti patīk Latvijas daba. Es iemīlējos mūžzaļajos priežu mežos, jūrā bez gala un malas un maigajās smiltīs, kas klāj pludmales. Mani aizgrāba ezeru un upju tūkstoši, kā arī svaigais, tīrais piejūras gaiss. Viss tik ļoti atgādina Skandināvijas valstis! Lai gan, pēc manām domām, ziemas ir nedaudz par garām, tomēr nevaru iedomāties citu vietu, kur labāk atrasties pavasarī un vasarā. Uz mani patīkamu iespaidu atstāja senatnīgā un unikālā latviešu valoda, tādēļ ar vislielāko prieku un lepnumu to apgūstu savā brīvajā laikā. Esmu tādās pašās domās arī par latviešu tautas kultūru. Atklāti sakot, Latvija bija kā jauks pārsteigums un, manuprāt, pasaulei par šo valsti būtu jāuzzina daudz vairāk!

Es esmu bijusi vairākās Latvijas pilsētās, bet Ventspils ir palikusi vistuvāk sirdij. Tā ir neliela un klusa pilsētiņa jūras krastā ar vissvaigāko gaisu, kādu jebkad esmu baudījusi. Lai gan daļai cilvēku tā varētu šķist pārlieku klusa, tomēr iekšēji tā ir dzīvības pilna. Laikapstākļiem uzlabojoties, tā kļūst teju vai par citu planētu! Man tiešām patīk studēt VeA. Tā ir maza augstskola ar draudzīgu gaisotni, un dažbrīd šķiet, ka tā ir viena liela ģimene. Pasniedzēji ir ļoti pretimnākoši, kursi ir saistoši, bet visvairāk mani uzrunā iespēja apgūt dažādas valodas un piedalīties dažādos pasākumos. Šeit studentu dzīve nekad neapstājas!”.

Kopš 2012.gada VeA piedāvā studijas angļu valodā. Šobrīd VeA piedāvā studijas angļu valodā trīs bakalaura līmeņa studiju programmās, kā arī dubultā diploma maģistra studiju programmā “Starptautiskais bizness un eksporta menedžments”. Šogad tika izstrādāta un iesniegta licencēšanai jauna maģistra studiju programma “Valodas un kultūrvide”, kas tiks īstenota angļu valodā.

 

13.07.2017.