Erasmus+ studenti par studijām Latvijā

21032017_group selfie

Ik rudeni un pavasari Ventspils Augstskola uz semestri vai pat visu akadēmisko gadu pie sevis uzņem Erasmus+ studiju un/vai prakses mobilitātes studentus no dažādām valstīm. Šoruden Ventspils Augstskola plāno uzņemt ap 15 jaunus Erasmus+ studentus no Vācijas, Francijas, Grieķijas, Turcijas, Itālijas, Polijas un Maķedonijas.

Erasmus+ programmas ietvaros Ventspils Augstskolai ir izveidojusies cieša sadarbība ar dažādām ārvalstu augstākās izglītības iestādēm, piemēram, Starptautisko Balkānu Universitāti Maķedonijā, Deusto Universitāti Spānijā, KTO Karatay Universitāti Turcijā, Jonijas Universitāti Grieķijā un daudzām citām.

Programmas ieviešanas sākumposmā par Ventspils Augstskolu lielāku interesi izrādīja studenti, kuru studijas partneraugstskolās bija saistītas ar valodām. Šobrīd ievērojams skaits studentu piesakās arī uz Informāciju tehnoloģiju fakultātes un Ekonomikas un pārvaldības fakultātes programmām. Pēdējā gada laikā ir strauji pieaudzis studentu pieteikumu skaits no Vācijas un Francijas – patlaban šo studentu pieteikumu īpatsvars Ventspils Augstskolā ir lielākais augstskolas Erasmus+ partnervalstu vidū.

Tomass, Erasmus+ students no Vācijas

Viena no studiju programmas prasībām manā augstskolā ir studijas vai prakse ārvalstīs viena semestra garumā. Es izlēmu doties studēt uz ārzemju augstskolu, lai iegūtu jaunas zināšanas un nostiprinātu jau esošās. Iepriekšējā semestrī manā augstskolā uz semestri bija ieradušās divas studentes no Latvijas. Mani pārsteidza šo meiteņu labās angļu valodas zināšanas. Ja viņas var mācīties manā augstskolā un valstī, tad es varu darīt to pašu arī viņu valstī. Pēc rūpīgas iespēju izpētes es atradu augsta līmeņa augstskolu ar labu reputāciju. Tā Ventspils Augstskola kļuva par manu izvēli studijām Latvijā. Viens no maniem sapņiem vienmēr ir bijis apskatīt Baltijas valstis.

Galvenais iemesls, kādēļ vēlējos doties uz ārzemēm, bija vēlme uzlabot angļu valodas prasmes. Tā kā studentu un pasniedzēju angļu valodas zināšanas bija ļoti labas, neradās nekādas grūtības sazināties un praktizēt šo valodu.

Salinas Laure, Erasmus+ studente no Francijas

Dzīvoju Francijas dienvidaustrumos un Ventspils Augstskolā (VeA) mācījos programmā “Vadībzinātne”.

Galvenokārt doties Erasmus+ mobilitātē es izlēmu, tādēļ ka vēlējos uzlabot savas angļu valodas prasmes un iepazīt cilvēkus no dažādām pasaules malām. VeA tiek piedāvātas visdažādākās aktivitātes, kas saistītas ar kultūru iepazīšanu. Šajā procesā es ļoti ātri pilnveidoju savas angļu valodas prasmes. Turklāt, studējot Latvijā radās lieliska iespēja apskatīt Baltijas valstis, kurās vēl pirms tam nekad nebiju viesojusies.

Manā skatījumā Ventspils ir vidēja izmēra pilsēta, bet tajā ir ļoti laba studiju vide. Pāris nedēļu laikā es vairs nejutos sveša šai vietā. Meklējot apskates objektus, ir iespējams aplūkot lieliskus dabas skatus, ieskaitot tuvumā esošo jūru, skaistus dārzus un ostu. Mobilitātes laiks VeA man sniedza daudzus ieguvumus. Kad atgriezos Francijā, es sapratu, ka jūtos ļoti ērti, runājot angliski, salīdzinājumā ar saviem kursabiedriem. Erasmus+ mobilitāte Latvijā paplašināja manu skatījumu uz pasauli. Tagad mani daudz vairāk interesē pasaule ārpus manas valsts robežām. Es iepazinu ļoti daudz cilvēku, kurus nebūtu iepazinusi esot Francijā, atklāju jaunas kultūras un to tradīcijas, kā arī domāšanas veidus. Jūtos tuvāka Eiropai un Latvijai.

Iesaku doties studēt uz Ventspils Augstskolu, jo tā ir ļoti patīkama studiju vieta. Pasniedzēji piedāvā ļoti interesantas lekcijas un ļoti labi pārvalda angļu valodu. Arī augstskolas studentu dzīve ir pilna iespējām. Šī pieredze palīdzēja man iemācīties vairāk par Latvijas tautu un tās kultūru.

Esmu ļoti pateicīga tiem cilvēkiem, kuri palīdzēja man nokļūt šajā augstskolā un apgūt šo skaisto zemi ar laipnajiem cilvēkiem.

 

01.08.2017.