Ventspils Augstskolā norisināsies SpaceTEM projekta studentu konference

img_7680_555_web

Ventspils Augstskolā no 28. līdz 29. augustam norisināsies Eiropas Reģionālās attīstības fonda Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Jaunās uzņēmēju paaudzes praktiska apmācība kosmosa STEM jomā” (“Training the next generation entrepreneurs with handson methods in space STEM”) (SpaceTEM) studentu konference. Studentu konferencē piedalīsies SpaceTEM projekta praktikanti, viņu darbu vadītāji un projekta partneri. Konferences laikā praktikanti informēs pārējos dalībniekus par 10 nedēļās paveikto.

Šogad SpaceTEM projekta ietvaros apmaksātu praksi kopumā izgāja 25 praktikanti no Latvijas un Igaunijas. Jauniešiem deviņas prakses vietas nodrošina Ventspils Augstskola. Jauniešiem šī ir lieliska iespēja, lai iegūtu pirmo praktisko pieredzi zinātniskajās institūcijās vai uzņēmumos. Praktikanti veica dažādus uzdevumus atkarībā no zināšanu līmeņa, piemēram, satelītu apakšsistēmu, antenu izstrāde un uzlabošana, attēlu apstrāde, zemes stacijas vadīšana.

SpaceTEM ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekts, kura mērķis ir veicināt attīstību NewSpace nozarē (privātais kosmosa tehnoloģiju sektors) Latvijā un Igaunijā, izmantojot vairākas savstarpēji saistītas darbības.

Projekta partneri: Tartu Observatorija, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte, Tartu Universitāte, Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris, sTARTUp Hub, Heliocentric Technologies Latvia un Igaunijas Studentu Satelīta fonds (Estonian Student Satellite Foundation (ESTCube).

SpaceTEM tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda 499 290.00 EUR apmērā.

Projekts tiek realizēts no 2017. gada marta līdz 2019. gada decembrim.

25.08.2017.