Ventspils Augstskolas studenti iegūst 1. vietu investīciju spēlē

db

Ventspils Augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti ieguvuši pirmo vietu DNB bankas rīkotajā investīciju spēlē “DNB Trade Investment game” augstskolu grupā un VeA students Martins Paurs izcīnījis trešo vietu individuālajā konkurencē.

Piedalīties virtuālajā investīciju spēlē studentus pamudinājis augstskolas profesors Sergejs Hiļķevičs studiju kursa “Vērtspapīru tehniskā analīze” ietvaros. Daži no studentiem atzina, ka esot ļoti aizrāvušies un vēl šobrīd sekojot līdzi valūtu cenām un citām aktualitātēm biržās, bet bija studenti, kuri saprata, ka tā nebūtu joma, kurā vēlētos darboties. Ventspils Augstskolas komandu pārstāvēja Māra Onufrijučka, Kintija Vītola, Martins Paurs, Rudīte Bērziņa, Areta Piebalga, Elizabete Kilmite, Santa Lauva un Klāra Šermukšne.

“Spēles gaitā notiek aizraujoša sacensība, kas veicina dalībnieku analītisko domāšanu un ļauj iejusties profesionāla portfeļa pārvaldnieka tēlā. Iespēja iegūt šāda veida pieredzi ir unikāla, un tā veicina personības attīstību, attīsta radošo domāšanu, kā arī sniedz iespēju pamēģināt īstenot arī tādas stratēģijas, par kurām nav īstas pārliecības, turklāt – neriskējot zaudēt līdzekļus,” skaidro Martins Kvašis, DNB Markets Virtuālās tirdzniecības daļas vadītājs. 

“DNB Trade Investment game” investīciju spēle notika jau 19. reizi. Pateicoties tās sniegtajām iespējām un unikalitātei Baltijā, šo 19 gadu laikā spēle ir piesaistījusi dalībniekus no visiem pieciem kontinentiem, vairāk kā 90 valstīm un 500 universitātēm. Šajā laikā ir izspēlēti dažādi notikumi dažādu uzņēmumu dzīvē – to apvienošanās un iegādes, kā arī procentu likmju izmaiņas, valūtu devalvācijas, kā arī 2008. gada finanšu krīze. Spēle iedalās divās daļās – Investīciju spēlē un Tirdzniecības spēlē. Spēles atšķiras pēc tajās izmantojamiem instrumentiem un stratēģijas termiņiem. Abas spēles tiek organizētas DNB elektroniskajā tirdzniecības platformā DNB Trade, tādējādi nodrošinot spēles pieejamību visā pasaulē. Tā ir reālā laika platforma, kas dod iespēju pārvaldīt 100 000 eiro vērtu portfeli, veicot virtuālus ieguldījumus fondu biržās ar reālām kotācijām.

11.10.2017.