Trešo gadu Latvijā un jau lieliski runā latviski (Video)

IMG_1262

Ventspils Augstskola ir vieta, kur jaunas zināšanas gūst ne tikai studenti no Latvijas, bet arī no citām Eiropas un pasaules valstīm. Ārvalstu studentiem lekcijas notiek angļu valodā, taču studenti apgūst un iepazīst arī latviešu valodu. Monika Majoros ir lielisks piemērs tam, ka, dzīvojot Latvijā tikai 3 gadus, ir iespējams ļoti labi runāt latviešu valodā.

Monika studē Tulkošanas studiju fakultātes bakalaura studiju programmas “Valodas un starpkultūru komunikācija” 2. kursā. Studēt šajā programmā Monika izvēlējusies tādēļ, ka mūsdienās ļoti svarīga ir komunikācija starp dažādām tautām un kultūrām, tādējādi gan Latvijā, gan Eiropā un citur pasaulē ir nepieciešami šīs jomas speciālisti.

Moniku ļoti interesē valodu apguve, ne tikai latviešu valodas, bet arī citu valodu. “Jo vairāk valodas mēs protam, jo vairāk iespēju mums ir,” piebilst Monika. Monika pēc augstskolas absolvēšanas vēlas dzīvot Latvijā, tādēļ viņai ir daudz lielāka motivācija iemācīties latviešu valodu.

Monikai dzīve Latvijā ir jauns sākums un bezgalīgs piedzīvojums, kā arī liels izaicinājums. Par dzīvi Latvijā un Ventspilī Monika stāsta: “Es varu teikt, ka Ventspils ir mana mīļākā pilsēta. Godīgi sakot, pirms es pārvācos uz Latviju, es gandrīz neko nezināju par šo valsti. Latvija bija ļoti jauks un negaidīts pārsteigums. Es domāju, ka Latvijas īstais skaistums ir dabā, ko vislabāk var izbaudīt mazākās pilsētās kā Ventspilī. Man patīk dzīvot Ventspilī.”

Pēc Monikas domām, latviešu valoda esot sena, interesanta, unikāla un reta valoda, gluži kā studentes dzimtā valoda – ungāru valoda. Monika lepojas ar to, ka viņa prot abas šīs retās un unikālās valodas – gan latviešu, gan ungāru valodu.

 

04.01.2018.