E-pasts

Ventspils Augstskola izmanto GMail servius. Tīmekļa pieejai var lietot saiti: http://gmail.venta.lv. Tīmekļa pieeja darbojas ar autorizāciju ziņojuma dēlī (https://vea.venta.lv) autorizāciju.

Papildu tīmekļa piekļuvei var konfigurēt arī IMAP piekļuvi - nepieciešamie soļi aprakstīti VeA WIKI (http://wiki.venta.lv/mediawiki/index.php/VeA_e-pasta_konfigurēšana).

Augstskolas personāla e-pasta adreses autorizētiem lietotājiem pieejamas caur http://gmail.venta.lv servisu.

Ziņu dēlis

VeA Ziņu dēlis ir pieejams adresē: https://vea.venta.lv. Pēdējās 20 ziņas pieejamas arī Atom (Atom feed) formātā adresē http://vea.venta.lv/Forum/atom/. Ziņojumu dēļa autentifikācijai jāizmanto VeA lietotājvārds un parole.

No ziņojuma dēļa ir pieejamas arī

Tīmekļa pārlūkošanai ieteicams izmantot Mozilla Firefox (http://www.mozilla.com/firefox/)

E-apmācību vide Moodle

Ventspils Augstskola izmanto e-apmācību vidi Moodle, kas pieejama vietnē: http://moodle.venta.lv/moodle

Lai ielogotos Moodle, ir nepieciešams tīkla lietotājvārds un parole.

Wiki.venta.lv

VeA ir uzstādīts savs wiki serviss ar adresi http://wiki.venta.lv. Tajā tiek ievietota publiska un, cerams, noderīga informācija, piemēram, kategorijā VeA IT servisi

Tāpat wiki var izmantot savu rakstu veidošanai vai vienkārši treniņiem.

Piekļuve wiki ir publiska, bet, lai rediģētu datus, ir nepieciešamies autorizēties. Autorizācijai var izmantot brīvi izvēlētus lietotājvārdus un paroles.

Attālināta piekļuve datiem

Lietotāji, kuriem faili atrodas uz *nix serveriem, saviem failiem var piekļūt ar scp programmu palīdzību.

  • Studentiem mājas direktorijas atrodas uz servera ABAVA (abava.venta.lv) savā lietotājvārdā nosauktā apakšdirektorijā  (sftp://abava.venta.lv:/username).
  • Darbiniekiem mājas direktorijas atrodas uz servera STENDE (stende.venta.lv) direktorijā /home/SKOLA/username (sftp://stende.venta.lv:/home/SKOLA/username).

Windows vidē, lai piekļūtu šīm direktorijām, ieteicams izmantot WinSCP programmu (http://winscp.sourceforge.net/eng/), vai citas, kuras atbalsta scp vai sftp protokolus.

*nix vidē var izmantot Konqueror KDE vidē, vai Nautilus GNOME vidē, vai citas GUI un komandrindas aplikācijas.

Novietojot failus uz servera, pārliecinieties par failu tiesībām!

Lietotāju mājas lapas

Jūs varat publicēt savas mājas lapas un citus publiskos dokumentus savā mājas lapā.

Lai to darītu:

  • ar sftp vai scp palīdzību dokumenti un tīmekļa lapas ir jānovieto uz servera server6.venta.lv direktorijas /var/www/html/skola/ sava lietotāja vārdā nosauktajā apakšdirektorijā;
  • jāuzstāda tiesības visiem lietotājiem lasīt failus (mode 644);
  • pēc noklusējuma ir uzstādīts "Directory browsing enabled", t.i. visas direktorijas un faili ir redzami pārlūkprogrammā. Lai rādītos konkrēta lapa kādā direktorijā, ir jāizmanto nosaukumi index.html, index.htm vai index.php.

Publicētās lapas ir pieejamas adresē: http://home.venta.lv/username (kur username vietā jālieto konkrētais lietotājvārds).

Lietotāju paroles maiņa

Lai nomainītu Windows domēna paroli, var izmantot formu zem https://upe.venta.lv/itml/smbpasswd.php

Atcerieties, ka paroles:

  • Jāmaina ne retāk kā 3 mēnešos;
  • Paroles minimālais garums ir 8 simboli;
  • Jaumajā parolē nevar izmantot iepriekšējās paroles;

Ja paroli ir aizmirsta, tad paroles maiņai ar personu apliecinošu dokumentu pieņemšanas laikos ir jānāk uz C104 kabinetu. Citas paroles maiņas iespējas aprakstītas lapā http://wiki.venta.lv/mediawiki/index.php/Paroles_maiņa

CA sertifikāts VeA tīmekļa resursiem

Vairākas VeA tīmekļa vietnes ir pieejamas tikai drošajā https/ssl režīmā. Slēdzoties klāt šīm vietnēm jāsaņem paziņojums par nedrošu (neapstiprinātu) sertifikātu. Lai šādus paziņojumus nesaņemtu, tīmekļa pārlūkprogrammā ir jāpievieno VeA CA sertifikāts.

VeA CA sertifikāts tīmekļa resursiem pieejams adresē:

http://www.venta.lv/venta.lv.crt

MD5 Fingerprint=CE:45:A3:C6:92:46:23:32:00:31:3A:DA:DC:06:06:08