Studentu pieredze
Ventspils Augstskola ir 1997. gadā dibināta autonoma valsts augstskola un zinātnes institūcija.

Studentu pieredze

“Studentiem, kuri vēl tikai apsver iespēju piedalīties Erasmus apmaiņas programmā, es ieteiktu nebaidīties par valodas zināšanām, jo tās ir biežāk minētās bažas, ko dzirdu. Ne apmaiņas studentiem, ne pasniedzējiem angļu valoda nav dzimtā valoda, tādēļ komunikācijā tiek izmantoti viegli saprotami vārdi un frāzes, kas savstarpējo sapratni padara vienkāršāku.”

Ģirts Fridrihsons, EPF (apmaiņā West University of Timisoara, Rumānijā)

“Dažiem Erasmus mobilitāte ir pirmā reize mūžā, kad par sevi jāparūpējas pašiem. Mobilitātes laikā es kļuvu neatkarīgāka un pārliecinātāka, jo man ar visu bija jātiek galā pašai un nebija laika būt kautrīgai. Neviens tavā vietā nelūgs palīdzību, neaizies pie ārsta un tā tālāk. Dažbrīd ir biedējoši darīt to visu svešā zemē, kurā ne visi cilvēki runā angliski un ja pašai tās zemes valodas zināšanas nav augstā līmenī. Bet pārvarot šīs bailes ir iespējams pilnveidot sevi un atklāt svarīgas rakstura īpašības, kas palīdz tālāk dzīvē.”

Paula Ivanovaite, TSF (apmaiņā University of Deusto, Spānijā

“Kad uzsāku studijas Ventspils Augstskolā, tas bija jaunas dzīves sākums kā pieaugušam cilvēkam. Bez savu kursabiedru iesaistīšanās, es varbūt nekad nebūtu izmantojusi Erasmus mobilitātes sniegtās iespējas. Tagad ar prieku varu teikt, ka es šīs iespējas esmu izmantojusi. Mobilitātes laikā es pilnveidojos personīgā ziņā, iemācījos pašas spēkiem pārvarēt nenovēršamus sarežģījumus un sazināties pāri valodas un kultūras barjerām, kā arī tikt galā ar nepiederības sajūtu esot svešumā.”

Santa Katrīna Meikališa, TSF (apmaiņā University of Deusto, Spānijā)

“Tiem studentiem, kuri apsver iespēju piedalīties Erasmus studiju mobilitātē, es noteikti iesaku nebaidīties un izmēģināt! Apmaiņas programma ir lieliska pieredze, kuras laikā studentam ir iespēja ne tikai redzēt kā mācības tiek organizētas citā valstī. Studijas ārzemēs noteikti ir vērtīgs ieguvums profesionālajā un personības izaugsmē. Tā ir lieliska iespēja popularizēt mūsu valsti, kultūru un Ventspils Augstskolu.”

Laura Kristiāna Šulce, TSF (apmaiņā University of South Bohemia in Češke Budejovice, Čehijā)

“Lielākais akadēmiskais ieguvums, manuprāt, bija tas, ka tagad zinu, kā notiek studijas pavisam citā kultūrā, lai gan mācīts mums tiek praktiski viens un tas pats. Personiskais ieguvums ir uzdrīkstēšanās, jo mums visiem nācās “izkāpt un domāt ārpus rāmjiem”, kas brīžiem nebija nemaz tik viegli izdarāms.”

Krista Sustriņa, EPF (apmaiņā Technological Educational Institute of Central Macedonia-TEI, Grieķijā)

“Ieguvu ļoti daudz ne tikai praktiski, bet arī emocionāli – jaunas zināšanas un praktiskas iemaņas, dažādus iespaidus, draugus, kolēģus. Tikai mācoties mēs saprotam, ka viss ir daudz vienkāršāk nekā liekas sākumā. Iegūsti pārliecību, ka tu vari un spēj, ka tev ir nākotne un ka nav no kā baidīties. Es sapratu, ka protu pārvarēt bailes esot prom no ierastās vides, ka spēju iesaistīties sabiedriskajā dzīvē un diskutēt par jebkuru jautājumu svešvalodā, spēju ieklausīties citos un apgūt ne tikai jaunas zināšanas, bet arī prasmi dzīvot internacionālā kolektīvā.”

Liene Roze, EPF (apmaiņā Technological Educational Institute of Central Macedonia-TEI, Grieķijā)

“Jau ejot uz augstskolu man bija skaidrs, ka viens no maniem personīgajiem  uzdevumiem ir piedalīties Erasmus apmaiņā. Erasmus praksē esmu ieguvis to ko, manuprāt, esot praksē Latvijā nebūtu ieguvis, tāpēc vēlos iedrošināt visus, kuri vēl tikai apsver iespēju doties Erasmus apmaiņās. Iesaku braukt gan studiju apmaiņā, gan studiju praksē, jo tā ir iespēja iepazīt cilvēkus no visas pasaules. Varbūt tie būs cilvēki, kuri kļūs par jūsu labāko kompāniju un jūs paliksiet draugi vēl ilgu laiku un būs iemesls doties uz to valsti jau ne kā vienkārši tūristam, bet gan kā gaidītam viesim. Rūpīgi izvēlieties valsti uz kuru vēlaties doties, jo šī valsts var kļūt par jūsu otrajām mājām. Četros mēnešos var paspēt izveidot jaunu dzīvi! Drosmi un veiksmi!”

Aivis Girgždis, EPF (apmaiņā CLICKATICK OÜ, Igaunijā)

“Tiem studentiem, kuri apsver doties Erasmus apmaiņas programmā, es ieteiktu to darīt un izbaudīt atmosfēru, kurā viņi būs dažādu nacionalitāšu ieskāvumā un varēs izmantot iespēju mācīties no citām kultūrām un dzīvesveida. Turklāt ne visi var teikt, ka viņiem ir vismaz viens draugs katrā pasaules malā, kuru spēj iedomāties!”

Nilufar Jumaeva, EPF (apmaiņā Istabul Sehir University, Turcijā)

“Daži iemesli, lai dotos Erasmus apmaiņas programmā:

  • Tu izbaudi, ko nozīmē studēt ārvalstīs;
  • Tu saņem finansiālu palīdzību;
  • Tu vari apgūt jaunas valodas;
  • Šis laiks tevi iedvesmo un motivē;
  • Tu kļūsti atbildīgāks;
  • Tu sadraudzējies ar cilvēkiem no visas pasaules.

Šie ir iemesli kāpēc es nolēmu doties Erasmus apmaiņā!”

Abdulaziz Sharibkhodjaev, EPF (apmaiņā International Balkan University, Maķedonijā)

“Neskaitot acīmredzamus labumus, kurus gūst studenti, kas studējuši ārzemēs (valodu apgūšana un praktizēšana, ceļošana, jaunu draugu iegūšana un starptautiski kontakti) ir arī priekšrocības, kuras ne visi pamana. Tā kā esmu Valodas un starpkultūru komunikācijas programmas studente, es pastiprināti pievērsu uzmanību tam, kā studenti komunicē savā starpā, kāda ir viņu pasaules uztvere un identitāte. Erasmus ir projekts, kā rezultātā tiek sadragāti stereotipi un tiek izaicināti visi tie, kuriem ir aizspriedumi. Tas satuvina jauniešus no visas pasaules un ļauj tiem mācīties vienam no otra katru dienu dažādās situācijās – lekciju telpās, bāros un pat klubos (Erasmus laikā aktīva sociālā dzīve ir tik pat svarīga kā aktīva akadēmiskā dzīve).”

Nadejda Butova, TSF  (apmaiņā University of Deusto, Spānijā)

“Tā bija pieredze, kuru es nekad neaizmirsīšu. Bija jautri komunicēt ar cilvēkiem, ar kuriem es nerunāju vienā valodā. Mēs izmantojām zīmju valodu un pat zīmējām uz papīra lapiņām, lai noskaidrotu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Grieķu valodā “no” nozīmē “yes”. To es zināju pirms devos apmaiņā uz Grieķiju, bet ikdienā runājot ar grieķiem angļu valodā bieži nācās piedomāt pie savām atbildēm uz īsiem un ātriem jā vai nē jautājumiem. Divi mēneši ir pietiekami ilgs laiks, lai iekultos pārpratumos šīs valodas atšķirības dēļ!”

Sintija Ozolniece, TSF (apmaiņā Miraluna Hotel, Grieķijā)

“Erasmus apmaiņas programmas priekšrocība ir iespēja praktizēt visas valodas, kuras tu māki, jo būdams apmaiņā tu vari atrast vismaz vienu cilvēku, kurš šo valodu prot. Manuprāt, vislabākais, ko vari iegūt Erasmus apmaiņas laikā ir cilvēki. Ir pārsteidzoši viegli izveidot patiesi tuvu draudzību ar pavisam savādākiem cilvēkiem no citām kultūrām un ar citu pieredzi, jo visi ir ļoti atvērti. Ir mazliet skumji, jo tu zini, ka iespējams viņus vairs nekad nesatiksi pēc Erasmus beigām, bet jūs tik un tā esat draugi uz mūžu, jo jūs saista neaizmirsta pieredze…”

Elīza Cimdiņa, TSF (apmaiņā Univeristy of Deusto, Spānijā)

“Par personiskajiem ieguvumiem, man ir grūti sakoncentrēties un uzrakstīt to visu mazā rindkopā. Bet vienu es varu droši teikt – līdz šim labākā dzīves pieredze. Šī pieredze paplašina redzesloku par 180 un vēl grādiem. Spilgtu iespaidu netrūka. Sākot ar Korfu salas apceļošanu, došanos pārgājienos, satiekot savus mīļākos mūziķus, beidzot ar lekšanu no klints tirkizzilā ūdenī un delfīna ieraudzīšanu atklātos ūdeņos. Tiem studentiem, kuri apsver iespēju piedalīties Erasmus studiju mobilitātē, iesaku beigt apsvērt un vienkāršo pieteikties. Ja vienīgā problēma, kas jūs vilcina to darīt, ir bailes, tad metiet tās pie malas. Ticiet man, nenožēlosiet!”

Katrīna Kaņepe, TSF (apmaiņā Ionian University, Grieķijā)

“Izvēloties Turcijas pilsētu Bilecik un tās universitāti, var iegūt citādāka veida ERASMUS pieredzi, kā ir pierasts Eiropā, var ceļot, iepazīt kultūru, tradīcijas, izprast valsti, tās iedzīvotājus, redzēt visu daudz plašākā spektrā. ERASMUS jebkurā gadījumā ir lieliska pieredze, dzīves skola un iespēja.”

Ginta Andersone, EPF (apmaiņa Bilečik Universitātē, Turcijā)

“Esmu ļoti apmierināta ar apmaiņas semestri. Akadēmiskajā ziņā tā bija iespēja apgūt aspektus, kas man vienmēr pietrūka Ventspils Augstskolā, tomēr reizē arī novērtēt to, cik laba ir izglītība Ventspilī. Par būtisku ieguvumu uzskatu arī to, ka studijas Kaselē ļāva paraudzīties citādāk uz pētījumiem Ventspils Augstskolā un deva jaunas idejas. Nenoliedzami svarīgi bija arī saprast, ka šī varbūt ir maza augstskola mazā valstī, tomēr šeit iegūtā izglītība ir visnotaļ laba un ir daudzi aspekti, kas šeit pat ir labāki – īpaši jau pasniedzēju pieejamība. Personīgajā dzīvē tas ļāva vairāk novērtēt sevi, iegūt plašāku skatījumu uz pasauli un izbaudīt ERASMUS dzīves vieglumu.”

Anna Leščinska, TSF (apmaiņa Kasseles Universitātē, Vācijā)

“Manuprāt, apmaiņas semestris ir iespēja, kas jāizmanto ikvienam. Man bija iespēja gan salīdzināt studijas Latvijā un Vācijā, gan padzīvot Vācijā un pārliecināties, ka tā patiešām ir valsts, kurā dzīvot nepavisam nav slikti, gan iepazīt jaunus, interesantus cilvēkus un iegūt draugus no visdažādākajām pasaules malām. ERASMUS pavisam noteikti ir lieliska programma, un uzskatu, ka pēc 5 apmaiņā pavadītiem mēnešiem esmu tikai un vienīgi ieguvēja.”

Līga Miezīte, TSF(apmaiņā Flensburgas Universitātē, Vācijā)

“Lai saprastu un izprastu, kas ir ERASMUS, tā ir jāizjūt pašam. Tā ir jāizbauda. Cita valsts, cita valoda ikdienas situācijās, citas tradīcijas un kultūra, ar ko jāsadzīvo. Manā gadījumā tā cita valsts ir Vācija. Jaunas vietas, jaunas zināšanas, jaunas emocijas, jauni draugi uz mūžu – tā ir mana ikdiena, studējot Kaseles Universitātē. Nav svarīgi studē Tu TSF, EPF vai ITF – ERASMUS sniegs Tev neatņemamu pieredzi, kas palīdzēs visas dzīves garumā! Par visu, ko es ieguvu, ko es vēl iegūšu no ERASMUS, es saku paldies! Šis dzīves posms ir, bija un būs neaizmirstams!”

Sabīne Rusmane, TSF(apmaiņa Kasseles Universitātē, Vācijā)

“Lekcijās iemācījos daudz ko par signālu apstrādes teoriju, dažādu zema līmeņu programmēšanas rīku un teoriju pielietošanu, dažādām komerciāli pielietotām metodēm (piemēram, kā programmēt konveijerus) un to matemātisko bāzi. Varētu teikt, ka redzēju diezgan plašā klāstā tās iespējas, kas paveras, sasaistot reālās dzīves parādību ar atbilstošajām matemātikas saderībām. Viss gads paskrēja kā viena liela diena. Tā ir pieredze, ko vajag izmantot!”

Vairis Caune, ITF(apmaiņā NANCY, Francijā)

“Studējot vācu filoloģiju Kānas Lejasnormandijas universitātē Francijā, esmu guvusi tādas zināšanas, ko neiegūtu, studējot Latvijā, kā arī citādu skatījumu uz Franciju un uz pasauli kopumā. Apmaiņas semestra laikā strauji uzlabojās manas franču un, kas ne mazāk būtiski, arī vācu valodas zināšanas. Erasmus laiks ne vienmēr bija viegls, bija jāpieliek arī pūles, lai pielāgotos mācībām, valodai un pilsētvidei, taču tieši tā izrādījās neatsverama pieredze un ļāva man apzināties to, cik daudz patiesībā spēju paveikt. Kopumā mans apmaiņas semestris bija interesants un neapšaubāmi vērtīgs, tas bija piedzīvojumu, atklājumu, jaunu ideju un atklāsmju pārpilns. Iesaku to izbaudīt katram !”

Laila Moreina, TSF(apmaiņā Kānas Lejasnormandijas Universitātē, Francijā)

“ERASMUS tā ir iespējams studenta lielākā iespēja ieraudzīt pasauli citam acīm. Mans ERASMUS programmā pavadītais semestris Francijas pilsētā Loreānā un Dienvidbretaņas universitātē ir bijis un vēl joprojām ir kaut kas īsti vārdos neizsakāms. Protams, ne viss šeit iet gludi, kā reizēm gribētos. Bija jāsalauž valodas barjera, sākuma “neko nesaprotu” sajūta arī nepalika neizbaudīta, bija jāpārvar bailes kļūdīties un citi ne tik draudzīgi apstākļi. Bet cilvēks ātri aprod ar vidi, tāpēc es šo nepilnu piecu mēnešu laikā esmu ieguvusi – jaunu starptautisku pieredzi, jaunus draugus, citādāku pieredzi mācību procesā, ieskatu citā kultūrā, neaprakstāmus iespaidus un spilgtas emocijas. Draugs, ja Tev ir tāda iespēja, nekad nelaid to garām!”

Vairāk ar Lienes piedzīvojumiem apmaiņas laikā var iepazīties blogā.

Liene Vimere, TSF(apmaiņā  Dienvidbretaņas Universitātē, Francijā)

„Kopumā Francijā pavadītais laiks bija neaizmirstams, nepārspējams un vārdiem neaprakstāms! Pateicoties programmai „Erasmus”, es guvu pieredzi sabiedriskajā dzīvē, pārbaudīju un novērtēju sevi dažādās problemātiskās dzīves situācijās, kā arī guvu dziļu ieskatu citu cilvēku kultūrās un pat dzīvēs. Sākotnēji mans mērķis Francijā bija uzlabot angļu un franču valodas zināšanas un gūt jaunus draugus no dažādām pasaules valstīm, taču es viennozīmīgi guvu daudz vairāk!”

Sigita Ernesta, TSF(apmaiņā Kānas Lejasnormandijas universtitātē, Francijā)

„Ir jāpieņem fakts, ka esi iebraucējs un dzīves līmenis Tavā valstī ir atšķirīgs no vietējā. Un, pats galvenais, pie malas ir jāmet salīdzināšana. Ir būtiski noskaņot prātu uz nepatstāvīgajiem laika apstākļiem, kā arī ir būtiski nedaudz papētīt kultūru atšķirības. Pavisam citas personības, raksturi un kultūru sajaukums ir ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Kaut kā un pavisam nemanāmi tas pašam liek apzināties arī sevi arvien vairāk un vairāk – to, kas esi, kas vēlies būt, to, kas patīk un to, kas nē.”

Elīna Aģe, EPF(apmaiņā Agderes Universitātē, Norvēģijā)

 „Aizbraucot apmaiņā, tu nekad nebūsi viens, jo tur satiekas tādi paši nobijušies studenti, kuriem mājas un ģimenes ir tālu prom, kas alkst pēc piedzīvojumiem un jauniem iespaidiem. Galvenais ir uzdrīkstēties, lūgt pēc palīdzības, kad tā nepieciešama, jo es apmaiņā nevienu reizi nesaņēmu atteikumu, visi bija atsaucīgi un ar prieku palīdzēja, jo tas ir tikai normāli, ja kaut kas nav saprotams svešā vietā, kur nerunā Tavā dzimtajā valodā. Esmu pati iemācījusies vairāk palīdzēt cilvēkiem, neskatoties uz viņu tautību, vecumu vai nodarbošanos. Šis pusgads bija tiešām mans labākais studiju gados, es nedomādama piekristu vēlreiz šādam piedzīvojumam.”

Justīne Rača, EPF(apmaiņā Technische Hochshule Deggendorf, Vācijā) 

„Katram Erasmus semestris ir citāds, viens to apraksta kā labāko laiku mūžā, viens kā izmantotu izdevību, vēl cits kā zemē nomestu naudu un pazaudētu mīlestību. Kāda būs mana Erasmus atziņa, to spēšu pateikt tikai pēc atgriešanās no šīs leiputrijas, pašlaik esmu Erasmus burbulī, uzsūcu te plūstošo enerģiju un apmainos stāstiem. Tomēr viens skaidrs, esot šeit, nepārtraukti esmu ārpus savas komforta zonas. Un atrašanās ārpus komforta zonas vienmēr mums liek iemācīties ko jaunu, attīstīties un domāt citā virzienā. Jo tālāk riska zonā esmu, jo vairāk iegūstu. Tev šonedēļ novēlu atrasties tik tālu riska zonā, cik iespējams! Riskē un iegūsti!”

Liene Andrēviča, TSF(apmaiņā Hochshule Magedburg Stendahl, Vācijā)

„Negulētās naktis, saules lēkti un saules rieti okeāna krastā, ielas, kas pildītas ar kafijas un kruasānu smaržu, nemitīga cilvēku čalošana jau no agra rīta un tik ļoti ierastais „the same” vietējā kafejnīcā, kur jautāju pēc rīta kafijas ar pienu. Lisabona deva man visu – lielos futbola mačus un pat tālāko Eiropas rietumu stūri, arī vietējie banāni un mandarīni netika aizmirsti.

Tiem, kas vēl šaubās, noteikti iesaku mazāk sevi mocīt ar neziņas un baiļu jautājumiem par to, kā būs, kas būs un kā tas viss notiek! Nenoteiktība ir lielākās mūsu bailes! Nav jēgas sevi šaustīt, jo šā vai tā tas laiks paies, un tas, cik daudz emociju un piepildījuma tas dos, ir atkarīgs tikai no Tevis paša!”

Elīna Aģe, EPF(apmaiņā ISCAL, Portugālē)

„Kopumā ar Erasmus esmu apmierināts. Turku tauta, tās tradīcijas un normas ir krietni citādākas nekā pie mums, tāpēc bija ļoti interesanti un reizē arī kā izaicinājums – censties iekļauties. Esmu guvis skaistas atmiņas gan apskatot Turciju, gan uzturoties vidē ar turku studentiem, gan arī tajos dažos pasākumos, kuros pievienojies kādas citas universitātes Erasmus studentiem. Protams, ne vienmēr viss ir bijis skaisti un patīkami, tomēr tas taču piederas pie lietas, vai ne? Vienā vārdā raksturojot savu Erasmus, sacītu tā – unikāli!”

Reinis Ozoliņš, ITF(apmaiņā KTO Karatay universitātē, Turcijā)

„Ne mirkli nenožēloju, ka izvēlējos studēt Technological Educational Institute of Serres-TEI Grieķijā. Tā bija lieliska pieredze, kuru atcerēšos visu mūžu. Sastapu tik laipnus, izpalīdzīgus un atsaucīgus pasniedzējus. Ieguvu lieliskus draugus, tāpēc ceru, ka vēl tur atgriezīšos. Visapkārt valda laipnība, gaiši smaidi un bezrūpība. Tā ir valsts, kur aizmirstas pesimisms un var gūt tikai visu to pozitīvāko.”

Herta Gaļina, EPF(apmaiņā Technological Educational Institute of Serres-TEI, Grieķijā)

„Kopumā tas bija vienreizējs laika posms manā dzīvē, kas man ir paplašinājis redzesloku un devis iespēju atrast labu darbu, ko ieguvu gandrīz uzreiz pēc atgriešanās mājās – darba devēji uz tevi uzreiz skatās savādāk, ja esi pieņēmis tādu izaicinājumu kā dzīvošana svešā valstī prom no mājām… Noteikti izmantojiet šo iespēju, nenožēlosiet!”

Diāna Apine, EPF(apmaiņā TEI Serres, Grieķijā)

„Dodoties Erasmusā, visaizraujošākie un skaistākie piedzīvojumi notiks, ja uz ārvalstīm aizbrauks ar atvērtu prātu, centīsies pārkāpt pāri saviem aizspriedumiem vai stereotipiem un paliks atvērts jaunām lietām. Daudz no Erasmus mobilitātes – ārpus studijām – var iegūt, pavadot laiku ar vietējiem, jo tā var uzlabot savas valodas zināšanas, iepazīt kultūru un valsti no vietēja skatu punkta, kas ir daudz bagātāks par tūrisma piedāvāto, kā arī draugi ārpus augstskolas vides sniedz lielāku dažādību.”

Matīss Freimanis, TSF(apmaiņā University of Deusto, Spānijā)

„Viss šķita tik sirreāls, bet tanī pat laikā tur un tagad. Šis viss kā svaiga bērzu sula dvēselei. Kārtējais pierādījums tam, ka cilvēkam dzīvē nepieciešamas pārmaiņas. Kaut nedaudz, taču rezultāts negaidīti labs.”

Rūta Reknere, TSF(apmaiņā University of Deusto, Spānijā)

„Taču Erasmus ir ne vien iespēja iepazīt citas kultūras, bet arī pārstāvēt savējo. Jo esot tālumā, es vairs neesmu tikai Madara, kādam es esmu kļuvusi par Latviju, un visu, ko tā pārstāv. Ņemot vērā faktu, ka mani jauniegūtie draugi jau ir rezervējuši avio biļetes ceļojumiem uz Latviju – mans darbs ir padarīts godam!”

Madara Grinvalde, EPF(apmaiņā Pēčas Universitātē, Ungārijā)

„Kāda esmu kļuvusi pēc šīs prakses un četriem pavadītajiem mēnešiem Anglijā? Pašpārliecinātāka, drošāka, elastīgāka, lai pielāgotos jauniem apstākļiem, un vēl jo vairāk pārliecināta, ka tulkošana ir tas, ko vēlos darīt arī turpmāk.”

Monika Petrovska, TSF(apmaiņā Absolute Interpreting and Translations Ltd., Anglijā)

„Nodzīvojot ārpus Latvijas gandrīz pusgadu, esmu ieguvusi ārzemju izglītības pieredzi, iepazinusi citas kultūras un satikusi jaunus draugus, kā arī esmu uzzinājusi vairāk par sevi – par savām stiprākajām un vājākajām pusēm. Esmu pilnveidojusi savas svešvalodu un starpkultūru komunikācijas prasmes, bet galvenais – esmu iemācījusies skatīties uz pasauli ar plaši atvērtām acīm. Laikam vienīgais studentu apmaiņas programmas trūkums ir tas, ka beigās ir ļoti grūti atvadīties un braukt prom.”

Santa Stratniece, profesionālā maģistra studiju programma „Juridisko tekstu tulkošana”(apmaiņā Tartu Universitātē, Igaunijā)