Bibliotēka
Ventspils Augstskola ir 1997. gadā dibināta autonoma valsts augstskola un zinātnes institūcija.

Ventspils Augstskolas telpās mājvietu ir atradusi Latvijas modernākās bibliotēkas – Ventspils bibliotēkas filiāle – Ventspils Augstskolas bibliotēka.

Augstskolas bibliotēka ir izvietota divos stāvos ar plašu mācību literatūras, periodikas un arī daiļliteratūras nodaļu. Lasītavā ir pieejamas gan jaunākās dažādu nozaru vārdnīcas, gan audio un audiovizuālie materiāli, e-grāmatu lasītājs, jaunākās grāmatas un periodiskie izdevumi. Pateicoties gaišajām un plašajām telpām, augstskolas bibliotēka ir piemērota dažādu grupu darbu veikšanai. Ir iespēja izmantot arī klusināto lasītavu, kas šobrīd atrodas mediatēkas telpās.

Bibliotēkā darba un studiju vajadzībām pieejami pieci brīvpieejas datori ar interneta pieslēgumu un trīs datori īpaši Ventspils Augstskolas studentu vajadzībām. No visiem bibliotēkas telpās esošajiem stacionārajiem datoriem bezmaksas ir pieejamas visas Ventspils Augstskolas bibliotēkas abonētās datubāzes.

Ventspils Augstskolas bibliotēkas fonds ir pieejams ikvienam Ventspils iedzīvotājam, grāmatas un citus drukātos izdevumus iespējams saņemt uz mājām, uzrādot derīgu Vienoto lasītāja karti vai tās ekvivalentu studentu apliecību. Ventspils Augstskolas bibliotēkas noteikumi ir lasāmi šeit.

Ventspils Augstskolas bibliotēka ir Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācijas (LATABA) locekle.

Bibliotēka atrodas Ventspils Augstskolas telpās, Inženieru ielā 101, Ventspilī.

Pakalpojumi

Ventspils Augstskolas bibliotēkā pieejami šādi pakalpojumi:

 • Abonētās datubāzes
 • CD-ROM datubāzes
 • Datori ar interneta pieslēgumu
 • Grupas un individuālās informācijpratības nodarbības (apmācības)
 • E-grāmatu lasītāja izmantošana bibliotēkas telpās
 • Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana (attālināti no sava lietotāja konta, pa tālruni +371 63629658 vai rakstot e-pastu uz biblioteka@venta.lv)
 • Kopēšana, datorizdruka; cenrādis šeit

Iesaki bibliotēkai iegādāties kādu interesējošu grāmatu, kura nav pieejama. Spied šeit, lai ieteiktu.


Jaunumi

 • Lai atvieglotu izdevumu nodošanu laikā, kad bibliotēkas slēgtas, lasītāji var izmantot Nodošanas kastes pie Galvenās un Bērnu bibliotēkas un Pārventas bibliotēkas.
 • Ja lasītājam tuvākajā bibliotēkā nav atrodama vajadzīga grāmata, bet tā ir citā Ventspils bibliotēkas struktūrvienībā, atgādinām, ka nepieciešamo izdevumu var pasūtīt. Pasūtīto grāmatas eksemplāru lasītājam tuvākajā bibliotēkā nogādās divu dienu laikā.
 • Ventspils Augstskolas bibliotēkai ir savs instagram konts: vea_biblioteka
 • Ventspils Augstskolas bibliotēkai ir savs twitter konts @VeAbiblioteka.
 • Ideju bankas urna tagad arī mūsu bibliotēkā Ieguldi savu ideju mūsu Ideju bankā, un mēs to iespēju robežās īstenosim!  Lasītāju idejas, ierosinājumi un ieteikumi ir lasāmi šeit.
 • Ventspils Augstskolas bibliotēka ir saņēmusi dāvinājumu no Nacionālā Kino centra ar Latvijas kinovēstures būtiskākajām parādībām un spilgtākajiem mūsdienu kinomākslas paraugiem.
 • Kolekcijas saturu veidoja piecu filmu nozares ekspertu grupa. Diskusiju rezultātā izlasē ievietotas 70 Latvijas filmas (10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas), grupētas divos hronoloģiskos periodos – klasiskais kino un mūsdienas. Izlases 25 DVD diskiem komplektā sagatavots arī izsmeļošs informatīvi izglītojošs bilingvāls katalogs (latviešu un angļu valodā) par visām filmām un to autoriem.
 • Informējam, ka Ventspils Augstskolas bibliotēkas grāmatas iespējams nodot citās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās!

Mecenāts, uzņēmējs un Ventspils Augstskolas absolvents Mārtiņš Lauva par to, kāpēc jālasa tādi žurnāli kā The Economist un Bloomberg Businessweek:

""The Economist" sāku lasīt jau vidusskolas desmitajā klasē, tolaik vairāk, lai uzlabotu savu lietišķo angļu valodu un apgūtu biznesa angļu valodas terminoloģiju. Šobrīd tas jau ir paradums. The Economist ir domāts plašākai sabiedrībai, tā valoda ir pietiekami vienkārša. Lasot šo žurnālu, veidojas viedoklis par procesiem, kuri ir aktuāli pasaulē. Ne tikai biznesā, bet arī politikā. Abus šos žurnālus abonēju mājās, un šo izdevumu lasīšana man jau ir kā pieradums vai atkarība - nevaru iedomāties savu ikdienu bez tiem. Savukārt biznesa portāls Bloomberg ir mans darba pienākums. Tā ir vietne, kur katru rītu paskatos, kas aktuāls biznesā, kādas ir biržas cenas izejvielām un vērtspapīriem un kādi ir aktuālie valūtas kursi. Ja gribi darboties biznesā, tad bez tāda portāla kā "Bloomberg" vai citiem līdzīgiem nozares portāliem darbība nav iedomājama."

Bibliotēkas darba laiks

Bibliotēkas darba laiks pirmssvētku un svētku dienās:

16.novembris    11.00 - 18.00
17.novembris    11.00 - 17.00
18.novembris    slēgts
19.novembris    slēgts
20.novembris    9.00 - 21.00

Pirmdiena 
9.00 - 21.00
Otrdiena
9.00 - 21.00
Trešdiena9.00 - 21.00
Ceturtdiena9.00 - 21.00
Piektdiena
11.00 - 18.00
Sestdiena
11.00 - 18.00
Svētdiena 
slēgts

Katra mēneša pēdējā ceturtdienā bibliotēka slēgta- Spodrības diena

 • Latviešu
 • English
 • Russian