COLOURS

COLOURS alianse

Partneruniversitātes

Kopiena


Ar COLOURS CoLabs, CoSpaces un digitālās platformas CoHub starpniecību COLOURS alianse mazinās plaisu starp atvērtās inovācijas teorijām akadēmiskajā vidē un esošajām praktiskajām inovāciju telpām un politikas pieejām Eiropas reģionos.

CoLab

CoLab pārstāv 63 inovāciju procesus, kas īpaši izstrādāti, lai veicinātu sadarbību un radošumu. Šie procesi ir paredzēti studentiem un ieinteresētajām pusēm no visām četrām Quadruple Helix struktūrām, kuriem tiek piedāvāta iespēja strādāt pie Viedās specializācijas mērķiem reģionā, saistītiem ar Zaļo, Digitālo un Sociālo pāreju. CoLab mērķis ir radīt novatoriskas idejas un veicināt inovatīvus risinājumus.

CoSpaces

Mēs arī veidojam tikšanās punktus visām ieinteresētajām pusēm– no akadēmiskās vides, uzņēmumiem, sabiedrības, valsts institūcijām, citām aliansēm, starptautiskajām organizācijām un citiem.

CoHubs

CoHub ir digitālā platforma ieinteresēto pušu sadarbībai, kas izstrādāta, lai ievērojami paplašinātu izglītības un mācīšanās iespējas mūsu aliansē un ārpus tās. Tas ir rīks, kas mērķē uz izglītības prakses revolūciju, paplašinot piekļuvi un iespējas studentiem, pedagogiem un ieinteresētajām pusēm.

9

Partneri

126 000

Studenti

12 300

Darbinieki

54

Asociētie partneri

Mūsu misija un vēsture

Mēs uzskatām, ka ir nepieciešama dziļa un sistemātiska akadēmisko iestāžu transformācija, lai izveidotu krāsainu (COLOURful), inovatīvu un uz vērtībām balstītu nākotnes Eiropas Universitāti.


Balstoties uz kopīgu redzējumu par mūsu starptautisko sadarbību padziļināšanu ilgtspējīgā, radošā kopienā, mēs – deviņas universitātes ar spēcīgām reģionālajām saiknēm un sadarbībām – esam apvienojušas spēkus, lai izveidotu Eiropas Universitāšu aliansi COLOURS (COLlaborative innOvative sUstainable Regional univerSities). Mūs vieno vēlme pārveidot esošās partnerības dinamiskā Eiropas starpuniversitāšu ekosistēmā, kas ir atvērta un atsaucīga mūsu šī gadsimta vajadzībām un izaicinājumiem. Katra universitātes izmantos šīs spēcīgās alianses potenciālu, lai radītu daudzpusīgus ieguvumus Eiropas sabiedrībai!


Mūsu vērtības

Kvalitāte un godīgums

Kopējie ieguvumi

Līdztiesība un taisnīgums 

Daudzveidība un iekļaušana

COLOURS mērķis ir veicināt kopīgas izglītības programmas pētniecības un inovāciju jomā ar starptautiskām komandām, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmumiem, tādējādi uzlabojot studentu, jauno pētnieku, pasniedzēju un administratīvā personāla mobilitāti partneruniversitātēs. Vienlaikus inovatīvi starpdisciplinārie projekti veicinās starptautisku pētniecības sadarbības stiprināšanu un atbalstīs vietējos un starptautiskos uzņēmējus, daloties ar zināšanām un tehnoloģijām.



COLOURS alianses mājaslapa: colours-alliance.eu


Alianses Instagram: instagram.com/colours_alliance/


Alianses studentu Instagram: instagram.com/colours_students/


LinkedIn: linkedin.com/company/colours-european-university-alliance


Facebook: facebook.com/people/𝐂𝐎𝐋𝐎𝐔𝐑𝐒-European-University-Alliance


X (iepriekš Twitter): x.com/COLOURSAlliance



Kontakti:

Dace Štefenberga, dace.stefenberga@venta.lv



Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Ventspils Augstskolas uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienību, ne piešķīrēju iestādi nevar saukt pie atbildības par tiem.

Projekta aktualitātes

Autors Rota Rulle 2025. gada 31. marts
Ventspils Augstskola no 21. – 23. martam bija mājvieta Eiropas universitāšu alianses Colours hakatonam "Combat Robotics" un Ventspils robotikas čempionātam – vienam no Latvijas čempionāta posmiem. Notikums pulcēja tehnoloģiju un robotikas entuziastus no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Horvātijas un Ēģiptes.
Autors Rota Rulle 2025. gada 31. marts
Trešdien, 28. maijā, ikviens interesents aicināts uz Kurzemes Biznesa forumu “Mākslīgais intelekts – 4. industriālā revolūcija”, kas notiks koncertzālē “Latvija”. Forums apvienos uzņēmējus, pašvaldību pārstāvjus, augstskolu darbiniekus un studentus, kā arī tehnoloģiju ekspertus, lai diskutētu par izglītības nozīmīgumu un mākslīgā intelekta ietekmi uzņēmējdarbībā. Foruma pirmajā daļa uzmanība tiks pievērsta augstākās izglītības lomai mākslīgā intelekta (MI) laikmetā. Tiks apskatīta Ventspils Augstskolas attīstība šī laikmeta kontekstā, meklējot atbildes uz būtiskiem jautājumiem: kā izglītības sistēma spēs pielāgoties jaunajām prasībām? Kuras profesijas saglabās aktualitāti, bet kuras mainīsies? Diskusijas laikā pievērsīsimies arī MI un kiberdrošības sinerģijai studijās. Foruma otrajā daļā pievērsīsimies jautājumam - vai MI ir nepieciešams uzņēmumos? Iepazīsim tiesisko regulējumu un valsts atbalsta mehānismus šādām inovācijām. Uzņēmēji dalīsies savā pieredzē, kā arī uzzināsim izplatītākos mītus un reālo situāciju Latvijas ekonomikā saistībā ar MI. Diskusijas noslēgumā pievērsīsimies ostu attīstības iespējām MI laikmetā. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties vērtīgās diskusijās un tīklošanās sesijās un, lai gan forums notiks latviešu valodā, uzņēmums SIA Tilde ar MI tehnoloģiju palīdzību nodrošinās sinhrono tulkojumu jebkurā valodā. Reģistrējies forumam jau tagad: https://www.kurzemesbiznesaforums.lv/ Forumu rīko Ventspils Augstskola Eiropas universitāšu alianses COLOURS ietvaros, sadarbībā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldību, Ventspils Brīvostas pārvaldi un Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri.
Autors Rota Rulle 2025. gada 24. marts
Ventspils Augstskola aizvadītajā nedēļas nogalē bija mājvieta Eiropas universitāšu alianses Colours hakatonam "Combat Robotics" un Ventspils robotikas čempionātam – vienam no Latvijas čempionāta posmiem. Notikums pulcēja tehnoloģiju un robotikas entuziastus no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Horvātijas un Ēģiptes. Piektdien, 21. martā, 13 komandas no dažādiem Latvijas reģioniem – Ogres, Siguldas, Ventspils, Rēzeknes, Preiļiem, Rīgas, kā arī Ventspils Augstskolas partneruniversitātēm Horvātijā un Spānijā, uzsāka trīs dienu hakatonu, kura laikā komandām bija jāsagatavo un jāuzbūvē cīņas robots, ar kuru jācīnās pret citu komandu robotiem īpaši izveidotā arēnā. Pēc vairākām sīvām un aizraujošām cīņām, galveno balvu hakatonā, 1500 eiro, izcīnīja komanda no Rīgas ar cīņas robotu "The Shredinator". Otrajā vietā ierindojās Ventspils Augstskolas studenti ar robotu "Bob", iegūstot 600 eiro naudas balvu, savukārt trešo vietu un 400 eiro balvu izcīnīja komanda no Latgales ar robotu "Zeimuļs vs PRK". Ventspils valstspilsētas simpātiju balvu saņēma komanda "Labākais tiiims ever" par izcili radošu cīņas robota dizainu – lapsu. Sestdien Ventspils Augstskolā pulcējās robotikas un tehnoloģiju entuziasti no Siguldas, Ventspils, Rīgas, Preiļiem, Aknīstes, Carnikavas, Gulbenes un Lietuvas pilsētas Paņevežas, lai piedalītos Ventspils robotikas čempionātā. Čempionāta laikā vairāk nekā 50 roboti sacentās deviņās dažādās disciplīnās, demonstrējot dalībnieku izcilās prasmes un inovatīvos risinājumus. Kategorijā Antweight 1. vietu izcīnīja Dāvids Beinarts, 2. vietu Dāvis Šļaukstiņš un 3. vietu Ingus Vilhelms. Antweight PRO 1. vietu saņēma Patriks Ezeriņš, 2. vietu Ilmārs Breidaks un 3. vietu Dāvids Beinarts. Kategorijā Folkrace 1. un 2. vietu saņēma dalībnieces no Lietuvas – Tėja Šidlauskaitė un Miglė Chimičiūtė, bet 3. vietu Mārtiņš Eglītis. Folkrace PRO kategorijā uzvarēja Ingus Roberts Valheims, bet 2. un 3. vietu – Dairis Rihards Irbe. Līnijsekošanā iesācēju klasē Jānis Bērziņš piedalījās ar vairākiem robotiem, iegūstot visas godalgotās vietas, PRO kategorijā piedalījās Vladimirs Birjukovs, izcīnot uzvaru. Mini Sumo kategorijā 1. un 3. vietu izcīnīja dalībnieki no Preiļiem – Elgars Žikars (Jānis Bērzenieks) un Markuss Prikuls, 2. vietā – Artis Jencītis, bet PRO kategorijā 2. vietu ieguva komanda no Horvātijas, uzvaru izcīnīja Edmunds Kadakovskis. iRobot Sumo sacentās Rīgas pārstāvji – Germans, Aleksandrs un Igors Litvjakovi, attiecīgi iegūstot 1., 2. un 3. vietu. Arī Ventspils robotikas čempionātā tika pasniegta Ventspils valstspilsētas simpātiju balva, kuru saņēma nevis viens dalībnieks, bet komanda no Siguldas – par entuziasmu un plašo dalību, apliecinot savu ieguldījumu robotikas attīstībā. Foto: 1.diena: ŠEIT 2. diena: ŠEIT 3. Diena: ŠEIT
Autors Rota Rulle 2025. gada 6. marts
7. martā plkst. 16.00 Moomentum kopstrādes telpās notiks Ventspils Augstskolas Studentu uzņēmējdarbības centra atklāšana. Centrs tiek veidots Eiropas universitāšu alianses COLOURS ietvaros un kalpos par inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta punktu studentiem. Studentu uzņēmējdarbības centra galvenais mērķis ir veicināt alianses studentu inovāciju un uzņēmējdarbības attīstību, palīdzot viņiem radīt un attīstīt biznesa idejas. Centrs nodrošina atbalstošu vidi, kurā studenti var sadarboties ar partneriem, lai izstrādātu jaunus produktus un pakalpojumus, kas atbilst mūsdienu izaicinājumiem. 8.martā paredzētā praktiskā darbnīca, kur paši studenti definēs to, kas viņiem ir aktuāls un kāda veida palīdzību, uzsākot uzņēmējdarbību, viņi vēlētos saņemt un centīsies identificēt, kas pietrūcis līdz šim. Studentu uzņēmējdarbības centra vadītājs Gvido Grīnbergs norāda: “Manuprāt, šāds centrs būs ļoti labs sadarbības punkts starp Ventspils Biznesa atbalsta centru, LIAA Ventspils filiāli un Moomentum kopstrādes telpu, Ventspils Augstskolas studentiem un sabiedrību kopumā.” COLOURS alianse apvieno deviņas starptautiskas universitātes, vienojot aptuveni 126 000 studentu, 12 300 darbinieku un 54 asociētos partnerus. COLOURS piedāvā studentiem piedalīties hakatonos gan Latvijā, gan ārzemēs, attīstīt mobilitātes tīklu, izmantot plašas prakses iespējas, apgūt mikrokvalifikāciju kursus personības pilnveidei, piedalīties vasaras skolās un pārstāvēt augstskolu starptautiskajos studentu forumos. Tāpat alianses mērķis ir veicināt kopīgas izglītības programmas pētniecības un inovāciju jomā, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmumiem, tādējādi uzlabojot studentu, jauno pētnieku, pasniedzēju un administratīvā personāla mobilitāti partneruniversitātēs. Vienlaikus inovatīvi starpdisciplinārie projekti veicinās starptautisku pētniecības sadarbības stiprināšanu un atbalstīs vietējos un starptautiskos uzņēmējus, daloties ar zināšanām un tehnoloģijām.
Autors Rota Rulle 2025. gada 4. marts
Trešdien, 26. februārī Ventspilī tika aizvadīts LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kurā pulcējās vairāk nekā 60 interesenti – uzņēmēji, valsts, pašvaldību pārstāvji un nozaru eksperti, lai apspriestu digitālās transformācijas īpašo nozīmi šodienas uzņēmējdarbībā, tās ietekmi uz konkurētspēju, kā arī aktualizētu informāciju par šobrīd pieejamajiem atbalsta mehānismiem uzņēmumiem. Pasākuma ietvaros tika organizēta Eiropas Biznesa atbalsta tīkla mācību vizīte uz uzņēmumu SIA “Bio-Venta”, kur dalībnieki iepazinās ar biodīzeļdegvielas ražošanas procesu, īpašu uzmanību pievēršot inovāciju un ilgtspējīgas attīstības nozīmei enerģētikas nozarē. Pasākuma laikā dalībnieki ieguva vērtīgu informāciju un praktiskus padomus no ievērojamiem nozares līderiem: Edmunds Valantis (Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs) Guntis Kalniņš (Mākslīgā intelekta Latvijas asociācijas padomes loceklis) Egons Spalāns (Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes izpilddirektora vietnieks) Māris Krastiņš (Latvijas Digitālā akseleratora izpilddirektors) Ģirts Grenevics (TV9 Pakalni valdes loceklis) Guntis Čoders (SIA THEO Growth valdes loceklis) Lauris Bukavs (SIA EnterDigital valdes loceklis) Liene Kataševska (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Reģionālās pārstāvniecības vadītāja (Ventspils) Ilze Zandberga (Attīstības finanšu institūcijas Altum Kurzemes reģiona vadītāja) Kristiāna Balode (Ventspils Augstskolas Zinātņu un attīstības nodaļas projektu koordinatore). "COLOURS alianses aktivitātes ir vērstas uz dažāda veida pārmaiņām augstākās izglītības pieejā un pārvaldībā. Tā kā universitāšu rezultāti ir cieši saistīti ar demogrāfiju un darba tirgus pieprasījumu, arī dažāda veida pārmaiņām universitātēs ir jānotiek sadarbībā ar darba devējiem, pašvaldību un sabiedrību. Tikšanās ar LTRK Kurzemes uzņēmējiem un citiem pasākuma dalībniekiem, sniedza iespēju pastāstīt kādas sadarbības iespējas sniedz Eiropas Universitāte un sadzirdēt vairākus izaicinājumus, ar ko uzņēmēji un pašvaldība saskaras, domājot par procesu digitalizāciju," par dalību pasākumā stāsta Kristiāna. Pasākuma otrajā daļā diskusijas dalībnieki – Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, Mākslīgā intelekta Latvijas asociācijas padomes loceklis Guntis Kalniņš, Latvijas Digitālā akseleratora izpilddirektors Māris Krastiņš, SIA “THEO Growth” valdes loceklis Guntis Čoders un SIA “FROLI BALTIC” valdes locekle Alicija Rediko – aktīvi diskutēja par uzņēmumu digitalizācijas iespējām, nepieciešamību un finansējuma piesaistes iespējām, sniedzot praktiskus padomus un risinājumus. Pasākums tapis LTRK Kurzemes reģiona nodaļai sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu, Latvijas Digitālo akseleratoru, Ventspils valstspilsētas pašvaldības domi, Ventspils Augstskolu, Kurzemes plānošanas reģionu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un SIA “EnterDigital”.
Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu, Latvijas Digitālo akseleratoru, Ventspils valstpilsētas pašvaldības domi, Ventspils Augstskolu, Kurzemes plānošanas reģionu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un SIA “EnterDigital” organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kas norisināsies 26. februārī, no plkst.12:30 līdz plkst.17:30, Ventspilī. Mūsdienās digitalizācija nav tikai tehnoloģiska tendence – tā ir nepieciešamība uzņēmumiem, kas vēlas būt konkurētspējīgi, efektīvi un inovatīvi. Atsaucoties uz uzņēmēju izrādīto interesi, LTRK Kurzemes nodaļa organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kurā uzmanības centrā būs digitalizācijas attīstība un pieejamās finansējuma iespējas uzņēmējdarbībai. LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumā eksperti stāstīs par digitālās transformācijas nozīmi uzņēmējdarbībā, tās ietekmi uz konkurētspēju, kā arī par pieejamajiem atbalsta mehānismiem uzņēmumiem. Notiks arī diskusija par digitalizācijas nozīmi uzņēmumu attīstībai, izceļot iespējas un izaicinājumus, kas saistīti ar digitālo transformāciju. Dalībnieki dalīsies pieredzē, sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kā uzņēmumiem veiksmīgi izmantot pieejamos atbalsta mehānismus un risinājumus, lai pārvarētu digitālo pārmaiņu grūtības un pilnveidotu savu darbību. Biznesa kluba pasākuma ietvaros dalībniekiem būs arī iespēja piedalīties Eiropas Biznesa atbalsta tīkla organizētā mācību vizītē pie uzņēmuma SIA “Bio-Venta”, iepazīties ar tā darbību un pieredzi starptautiskajos tirgos, uzzinot par eksporta un attīstības stratēģijām. Tāpat dalībnieki varēs iepazīt uzņēmuma ieviestos digitālos risinājumus, kas veicina efektivitāti un konkurētspēju. Īpaša uzmanība tiks pievērsta inovatīviem risinājumiem un tehnoloģijām, ko uzņēmums izmanto ikdienā, kā arī ilgtspējīgas attīstības principiem un pasākumiem, kas palīdz samazināt ietekmi uz vidi un veicina resursu efektīvu izmantošanu. Dalība Biznesa klubā ar iepriekšēju reģistrāciju līdz 24.02.2025. Reģistrācija un pasākuma programma pieejama šeit: https://ej.uz/KurzemesBiznesaKlubs_februaris . LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums ir bezmaksas un pieejams ikvienam interesentam. Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija. Informāciju sagatavoja: AIJA SERŽANTE Sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija M. + 371 29385117 aija.serzante@ltrk.lv
Autors Rota Rulle 2025. gada 11. februāris
No 21. līdz 23. martam Ventspils Augstskolā pirmo reizi notiks Ventspils Starptautiskais cīņas robotu hakatons “Combat Robotics”. Trīs dienu laikā komandas izstrādās cīņas robotus, kurus prezentēs žūrijai un sacentīsies īpaši izveidotā arēnā. 22. martā norisināsies Ventspils robotikas čempionāts – viens no Latvijas Robotikas čempionāta posmiem. Pasākumā aicināti piedalīties gan robotikas entuziasti, gan citi interesenti. Ventspils Robotikas čempionāts 2025 22. martā Ventspils Augstskolā notiks Ventspils Robotikas čempionāts – viens no Latvijas Robotikas čempionāta posmiem, kurā aicināti piedalīties robotikas entuziasti. Dalībnieki sacentīsies piecās robotu kategorijās: Mini sumo iRobot Sumo Antweight 454g Līnijsekošana Folkrace. Ar Latvijas Robotikas čempionāta noteikumiem iespējams iepazīties šeit: www. robotuskola.lv/latvijas-robotikas-cempionats-noteikumi/ Ventspils cīņas robotu hakatons “Combat Robotics” No 21.– 23. martam pirmo reizi notiks Ventspils Starptautiskais cīņas robotu hakatons “Combat Robotics”. Divu dienu laikā komandām būs jāizstrādā savi cīņas roboti, tie jāprezentē žūrijai un jāsacenšās īpaši izveidotā arēnā. Hakatona balvu fonds ir 2500 eiro, kā arī godalgoto vietu ieguvēji saņems vērtīgas balvas no pasākuma atbalstītājiem. Lai uzbūvētu robotu, visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Reģistrācija hakatonam un Lavijas čempionāta posmam ir atvērta līdz 18. martam. Reģistrācijas anketas pieejamas: www.venta.lv/robotikas-cempionats-2025
Autors Rota Rulle 2024. gada 16. decembris
COLOURS projekta ietvaros Ventspils Augstskolā tika rīkota IMAGINE/IDEATE darbnīca studentiem, kuras laikā dalībnieki izmantoja dizaina domāšanas principus, lai risinātu vienlīdzības, daudzveidības un iekļaušanas jautājumus augstskolas vidē. Šī divu dienu darbnīca piedāvāja iespēju studentiem analizēt esošās problēmas un izstrādāt praktiskus risinājumus, ko paši varētu ieviest. Darbnīcā studenti strādāja grupās, vispirms identificējot problēmas, ar kurām viņi saskaras ikdienā. Pēc tam viņi koncentrējās uz un risinājumu izstrādi, izmantojot radošas metodes. Būtiski, ka piedāvātajiem risinājumiem bija jābūt reāli īstenojamiem arī pašiem studentiem, veicinot viņu atbildību par vides veidošanu un pozitīvu pārmaiņu radīšanu. Noslēgumā studenti prezentēja savas idejas, un tika noteikti labāko ideju autori. Par labāko atzīta profesionālā bakalaura studiju programmas “Starpkultūru komunikācija” pirmā kursa studentu grupa, kas piedāvāja organizēt pasākumus, lai palīdzētu studentiem iejusties jaunā vidē un atrast domubiedrus. Šo pasākumu mērķis ir sniegt praktisku atbalstu jauniešiem, kuri saskaras ar izaicinājumiem, adaptējoties jaunai sociālai un akadēmiskai videi. Idejas autori uzsvēra, ka šie pasākumi veidotu vidi pozitīvai un iekļaujošai pieredzei, veicinot studentu savstarpējo atbalstu. Darbnīcas rezultāti apliecina, ka, veicinot studentu aktīvu līdzdalību un radošu pieeju, iespējams radīt ilgtspējīgas izmaiņas studentu ikdienā. Šī darbnīca ir daļa no COLOURS projekta, kura viens no mērķiem ir veicināt vienlīdzības, daudzveidības un iekļaušanas principus izglītības iestādēs.
Autors Rota Rulle 2024. gada 6. decembris
Novembra nogalē tika organizēts un aizvadīts forums “Augstākā izglītība un darbaspēks reģionā”. Forumā, kas notika zinātnes centrā VIZIUM, piedalījās akadēmiskais personāls, studenti, uzņēmēji, politikas veidotāji un citi sabiedrības pārstāvji. Diskusijās tika analizētas esošās problēmas un meklēti inovatīvi risinājumi, lai nodrošinātu, ka jaunie speciālisti ir labi sagatavoti mūsdienu darba tirgus prasībām. Atklājot pasākumu, VeA rektors Andris Vaivads, atsaucoties uz Ekonomikas ministrijas prognozēm, uzsvēra pieaugošo pieprasījumu pēc augsti kvalificētiem speciālistiem nākamajos gados. Viņš aicināja augstskolas aktīvāk sadarboties ar uzņēmējiem, pašvaldībām un sabiedrību, lai pielāgotu mācību programmas reālā darba tirgus prasībām. Par Eiropas universitāšu aliansi un tās ieguvumiem reģionam stāstīja COLOURS rīkotājdirektore Anete Klinkerta un VeA COLOURS saturiskā vadītāja Dace Štefenberga. Ventspils domes Ekonomikas un iepirkumu nodaļas vadītājs Austris Galindoms izcēla pašvaldības nozīmi izglītības un darba tirgus sadarbības veicināšanā, savukārt Sandrine Laborija no Ferāras Universitātes iepazīstināja ar Itālijas pieredzi Emilijas-Romanjas reģionā. Forumā piedalījās arī Kurzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītāja Baiba Kūma, kā arī Gvido Grinbergs no Ventspils Augsto Tehnoloģiju parka Biznesa atbalsta un digitālās inovācijas centra, kurš uzsvēra darbaspēka digitālo prasmju attīstīšanas nozīmi. TestDevLab meitasuzņēmuma TDL School vadītāja Raita Rollande dalījās pieredzē par sadarbību ar augstākās izglītības iestādēm jauno speciālistu sagatavošanā, savukārt uzņēmuma Immer Digital ražošanas direktors Maksims Kovalenko iezīmēja darbaspēka izaicinājumus. Noslēgumā norisinājās paneļdiskusija par augstākās izglītības ietekmi uz vietējo ekonomiku un reģionālo attīstību. Tajā piedalījās uzņēmējdarbības vides pārstāve Raita Rollande, Ventspils domes izpilddirektora vietnieks Egons Spalāns, VeA rektors Andris Vaivads un students Kārlis Andrejs Krūmiņš.
Autors Rota Rulle 2024. gada 12. novembris
Par pasākumu No 18. līdz 22. novembrim COLOURS partneruniversitāšu studenti un darbinieki ir aicināti doties interaktīvā, virtuālā ceļojumā cauri deviņām dažādām valstīm. Šī aizraujošā Virtuālās ceļošanas nedēļa sniegs dalībniekiem unikālas digitālas pieredzes, tostarp valodu kafejnīcas, iepazīšanās kursus, viktorīnas un aizraujošus videoklipus, kas atklās Aliansei piederīgo universitāšu, kultūru un valodu daudzveidību. Draudzīgā un relaksētā atmosfērā apmeklētāji varēs piedalīties diskusijās dažādās valodās, sazināties ar studentiem un kolēģiem no visas Eiropas un apmainīties viedokļiem par kultūras un akadēmiskām tēmām. Būs iespējams aprunāties ar studentu un Erasmus studentu pārstāvjiem, kuri dalīsies ar personīgo pieredzi, sniedzot tiešu ieskatu starptautisko studiju pasaulē. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties paplašināt savas kultūras zināšanas, satikt jaunus draugus vai vienkārši izbaudīt digitālās izpētes nedēļu, Virtuālās ceļošanas nedēļa ir ideāla iespēja iesaistīties COLOURS Alianses kopienā — tas viss no sava rakstāmgalda! Nepalaidiet garām iespēju izzināt, sazināties un gūt iedvesmu.
Show More
Share by: