Sensoru kontroliera raksturlielumi:
Sprieguma mērīšanas diapazons: 0 - 2.5 V
Strāvas stiprums: 10 uA - 2000 uA
Diskreditācijas frekvence: 10 - 1000 Hz
Sensora kontroliera elektrobarošanā izmanto 24 V pasīvo PoE (Power over Ethernet), savukārt izmantojot Ethernet, USB un UART interfeisus tiek nodrošināta datu pārraide gan analogo kanālu ciparotos datu izguvei, gan pašas ierīces konfigurēšanai.
MCU (STM32F407) - nodrošina datu iegūšanu no ADC (analog-to-digital converter) un tā saglabāšanu atmiņā, kā arī datu nolasīšanu no atmiņas un nosūtīšanu uz datoru izmantojot TCP/IP saskarni.
MEMORY (MT29F1G08ABAEAWP) - NAND atmiņa, kurā īslaicīgi tiek uzglabāti ciparotie dati.
ADC (ADS124S08) – analogais ciparu pārveidotājs, pārveido analogo ieejas sensora signālus ciparu formātā.
ETHERNET - nodrošina elektrobarošanu izmantojot pasīvo 24V POE (Power over Ethernet), kā arī nodrošina datu pārraides saskarni starp sensora kontrolieri un datoru.
USB, MODBUS - papildus datu pārraides saskarnes starp sesnora kontrolieri un datoru.
Projekta rezultātā tiks izstrādāts prototips- radīta sistēma, lai izstrādātu un testētu kriogēno izolāciju, kas paredzēta kosmisko nesējraķešu degvielas tvertnēm, kur kā degviela tiek izmantots sašķidrinātais ūdeņradis un skābeklis.
Ventspils Augstskolas aktivitātes projektā:
1. Mērīšanas sistēmas konstruktordokumentācija, tehniskie risinājumi integrācijas metodei ar testešano sistēmu. Mērīšanas procesa modelēšana. Mērīšanas sistēmas algoritma izveide (izpildītājs – VeA).
2. Mērīšanas sistēmas izstrāde un izveide, sistēmas testēšana, mērīšanas sistēmas integrācija ar testešano iekārtu. Testēšana. Programmaturas izstrāde.
Projekta vadošais partneris ir SIA “CRYOGENIC AND VACUUM SYSTEMS”, partneri: Ventspils Augstskola un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts.
Pētniecības projekta izmaksas (Ventspils Augstskolai pieejamais finansējums): 105279.06 EUR tai skaitā, 50760.2 EUR Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.
Projekts īstenošanu plānots pabeigt līdz 2021.gada 31.maijam.