Blog Layout

Konkursā “Biznesa skices” 5. vietu iegūst Ventspils Augstskolas komanda “PowerUpway”

2023. gada 27. marts

Noskaidroti ikgadējā Swedbank biznesa plānošanas konkursa “Biznesa skices” uzvarētāji. Studentu komandu konkurencē 5. vietu ieguva Ventspils Augstskolas komanda “PowerUpway” ar publisku maksas viedierīču uzlādes staciju.


Studentu grupas 5. vietas ieguvēji “PowerUpway” - Ventspils Augtskolas komanda,  konkursā piedāvāja publiskas maksas viedierīču uzlādes staciju. Šīs uzlādes stacijas sastāv no desmit slēdzamiem uzlādes skapīšiem, kuros katrā ir iespējams uzlādēt līdz trīs viedierīcēm. Skapīši ir atslēdzami ar maksājumiem caur aplikāciju, bankas karti vai skaidru naudu. Tie satur
IPhone, usb standart un usb-c tipa uzlādes vadus.


“Par šo ideju jau domājām ilgi, jo paši bieži nonākam situācijās, kad telefons ir izlādējies tieši tad, kad tas ir vajadzīgs visvairāk, piemēram, mērojot garo ceļu ar vilcienu. Mūsuprāt, tas atrisinātu lielas daļas sabiedrības problēmas, jo jebkurā laikā un vietā būtu iespējams uzlādēt savu viedierīci, neuztraucoties par to, vai tuvumā ir pieejama kontaktligzda lādētajam. Konkurss bija lieliska motivācija, lai saprastu, kādi ir nākamie soļi un kāds ir uzņēmuma attīstības virziens. Tuvākajā laikā plānojam meklēt un rast veidus, kā piesaistīt finansējumu un investorus, lai ideju pārvērstu realitātē,” saka komandas “PowerUpway” dalībnieki Kārlis Freimanis un Edvarts Jasinkēvičs. 


Kopumā konkursa finālisti konkursa pēdējā kārtā spējuši piesaistīt 8548 balsis, apliecinot savu biznesa ideju aktualitāti un dzīvotspēju.


“Kā jau tas biznesā mēdz notikt, arī šajā konkursā bija komandas, kuras sevi ļoti pārliecinoši pieteica, bet zaudēja līderpozīcijas pēc publiskā balsojuma, un bija arī tādas, kas tieši pēc balsojuma kārtas veica būtisku izrāvienu. Katra biznesa ideja ir jāpārbauda, jo ne vienmēr tas, kas šķiet aktuāls un aizraujošs pašam, tāds liksies arī potenciālajiem pircējiem. Taču idejas konkursā patiešām bija lieliskas, un es ceru, ka gūtā pieredze arī tos, kas šoreiz neieguva godalgotas vietas, iedvesmos nepadoties, vēl vairāk pilnveidot un uzlabot savu ideju un atrast savu īsto mērķauditoriju,” saka Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.


Labākās komandas saņems naudas balvas sava biznesa attīstībai: 1. vietas ieguvējs katrā vecuma grupā saņems 1500 eiro, 2. vietas ieguvējs – 1000 eiro, bet 3. vietas ieguvējs – 500 eiro, sadalot vairāk nekā 14 000 euro lielo konkursa balvu fondu. Savukārt godalgotās pamatskolu un vidusskolu komandas konsultējošie skolotāji līdz ar gandarījumu par audzēkņu panākumiem iegūs 200 eiro lielu naudas balvu. 


Augstskolu grupas uzvarētāja – Banku augstskolas komandas – projekts “SD-RENT” ir platforma, kur cilvēki var izīrēt savas elektroierīces vai arī īrēt tās no citiem lietotājiem. Darījumi notiek starp fiziskām personām, veicinot maiņas ekonomiku un paaugstinot ierīču izmantošanas efektivitāti. Popularizējot šādu modeli, klientiem ir iespēja ātri un finansiāli nesāpīgi iegūt pieeju ierīcei, ar kuru aizvietot salauzto, izmēģināt jaunas ierīces, tās neiegādājoties, gūt papildu ienākumus, izīrējot savas ierīces, kā arī samazināt cilvēku radīto CO2 nospiedumu.


Konkursa pēdējā kārtā sacentās piecas komandas katrā vecuma grupā, un jauniešu uzdevums bija piesaistīt savām biznesa idejām atbalstītāju uzmanību, īstenojot balsu piesaistes kampaņu. Finālā sacentās komandas no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Lizuma pamatskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, Rīgas Valsts tehnikuma, RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Banku augstskolas, Rīgas Tehniskās universitātes, Biznesa augstskolas “Turība”, Latvijas Universitātes un Ventspils augstskolas. 


Šogad pirmo reizi konkursā varēja pieteikties visi, kas to vēlas – gan komandas, kam jau ir savs skolēnu mācību uzņēmums un biznesa ideja, gan tiem, kuriem to vēl nav. Aktivitāte bija ļoti liela: konkursā pieteicās 351 jauniešu komanda (1172 dalībnieki) no 26 Latvijas novadiem. Vislielākā konkurence bija vidusskolu grupā – 237 komandas; pamatskolu grupā pieteikušās 92, augstskolu grupā – 22 komandas. Šogad biznesa plānus vērtēja rekordliela žūrija – 90 Swedbank darbinieki.


Biznesa plānošanas konkursu “Biznesa skices” organizē Swedbank sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, “Skola 2030” un Latvijas Studentu apvienību. Konkurss notiek trīs vecuma grupās – pamatskolas (7.–9. klašu), vidusskolas un augstskolas grupā.


Dalīties ar ziņu

Citi jaunumi

Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Izstādes "Neizsniegtie diplomi" atklāšana. Izstādi organizē Ventspils Jauniešu māja sadarbībā ar biedrību "Attīstības fabrika". Neizsniegtie diplomi ir starptautisks projekts, kuru mērķis ir pieminēt to Ukrainas studentu zaudētās dzīvības, kuras paņēma pilna mēroga Krievijas iebrukums 24.februārī.
Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu, Latvijas Digitālo akseleratoru, Ventspils valstpilsētas pašvaldības domi, Ventspils Augstskolu, Kurzemes plānošanas reģionu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un SIA “EnterDigital” organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kas norisināsies 26. februārī, no plkst.12:30 līdz plkst.17:30, Ventspilī. Mūsdienās digitalizācija nav tikai tehnoloģiska tendence – tā ir nepieciešamība uzņēmumiem, kas vēlas būt konkurētspējīgi, efektīvi un inovatīvi. Atsaucoties uz uzņēmēju izrādīto interesi, LTRK Kurzemes nodaļa organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kurā uzmanības centrā būs digitalizācijas attīstība un pieejamās finansējuma iespējas uzņēmējdarbībai. LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumā eksperti stāstīs par digitālās transformācijas nozīmi uzņēmējdarbībā, tās ietekmi uz konkurētspēju, kā arī par pieejamajiem atbalsta mehānismiem uzņēmumiem. Notiks arī diskusija par digitalizācijas nozīmi uzņēmumu attīstībai, izceļot iespējas un izaicinājumus, kas saistīti ar digitālo transformāciju. Dalībnieki dalīsies pieredzē, sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kā uzņēmumiem veiksmīgi izmantot pieejamos atbalsta mehānismus un risinājumus, lai pārvarētu digitālo pārmaiņu grūtības un pilnveidotu savu darbību. Biznesa kluba pasākuma ietvaros dalībniekiem būs arī iespēja piedalīties Eiropas Biznesa atbalsta tīkla organizētā mācību vizītē pie uzņēmuma SIA “Bio-Venta”, iepazīties ar tā darbību un pieredzi starptautiskajos tirgos, uzzinot par eksporta un attīstības stratēģijām. Tāpat dalībnieki varēs iepazīt uzņēmuma ieviestos digitālos risinājumus, kas veicina efektivitāti un konkurētspēju. Īpaša uzmanība tiks pievērsta inovatīviem risinājumiem un tehnoloģijām, ko uzņēmums izmanto ikdienā, kā arī ilgtspējīgas attīstības principiem un pasākumiem, kas palīdz samazināt ietekmi uz vidi un veicina resursu efektīvu izmantošanu. Dalība Biznesa klubā ar iepriekšēju reģistrāciju līdz 24.02.2025. Reģistrācija un pasākuma programma pieejama šeit: https://ej.uz/KurzemesBiznesaKlubs_februaris . LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums ir bezmaksas un pieejams ikvienam interesentam. Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija. Informāciju sagatavoja: AIJA SERŽANTE Sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija M. + 371 29385117 aija.serzante@ltrk.lv
Autors Rota Rulle 2025. gada 20. februāris
13. februārī Ventspils Augstskolā pulcējās skolēni un valodu skolotāji no visas Latvijas, lai piedalītos Jauno tulkotāju skolā. Jauno tulkotāju skolā piedalījās vairāk nekā 100 skolēnu un 40 skolotāju ne tikai no Ventspils vidusskolām, bet pārstāvētas tika arī vairākas vidusskolas no Kurzemes reģiona – Liepājas, Tukuma, Grobiņas, Vaiņodes, Saldus, Kuldīgas un Talsiem. Vairāki JTS dalībnieki mēroja ceļu no tālākām Latvijas pilsētām – Rīgas, Iecavas, Jēkabpils, Smiltenes un pat Daugavpils.
Autors Rota Rulle 2025. gada 20. februāris
Tulkošanas studiju fakultātes bakalaura un maģistra tulkošanas programmu studenti jau kopš 2022. gada asociētās profesores, Dr. philol . Silgas Sviķes vadībā piedalās starptautiskā akadēmiskās sadarbības projektā “Terminoloģija bez robežām” (“ Terminology without borders ”). Pagājušā gada nogalē Eiropas Parlamenta Tulkošanas ģenerāldirektorāta (EP TĢD) Terminoloģijas koordinācijas nodaļai tika nosūtīta studentu rūpīgi izstrādātā terminu tabula - 224 vides jomas terminoloģijas šķirkļu kopums angļu-latviešu valodā. Šis praksē balstītais darbs ar terminoloģiju ļāva studentiem praktiski izmantot terminoloģijas kursā apgūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, piedaloties šajā starptautiskajā projektā par terminoloģijas izstrādi. Projektā katram studentam bija jāsagatavo pilna šķirkļa informācija par 10 angļu valodas vides terminiem, veicot rūpīgu terminu analīzi, piemeklējot tiem precīzas latviskās atbilsmes, definīcijas un konteksta piemērus ar atsaucēm. Viss sagatavotais materiāls apkopots lielā Excel tabulā; šis izstrādātais materiāls būs pamats šķirkļu izstrādei Eiropas interaktīvajā terminoloģijas datubāzē – IATE (“ Interactive Terminology of Europe ”). Par studentu un pasniedzējas ieguldījumu šajā terminoloģijas projektā EP TĢD Terminoloģijas koordinācijas nodaļa atsūtījusi nodaļas vadītājas Hilarijas Lavelles ( Hilary Lavelle ) parakstītus sertifikātus, atzinīgi novērtējot mūsu studentu un pasniedzējas paveikto. Tulkošanas studiju fakultātes dekāns asociētais profesors, Dr. philol . Jānis Veckrācis saņemtos sertifikātus svinīgi pasniedza visiem 19 projektā iesaistītajiem bakalaura studiju programmas “Tulkošana un valodu tehnoloģija” 3. kursa studentiem un pasniedzējai S. Sviķei. Saņemtā atzinība ir nozīmīgs panākums, kas apliecina mūsu studentu un pasniedzēju ieguldījumu IATE latviskās terminoloģijas izstrādē un datubāzes papildināšanā.
Autors Rota Rulle 2025. gada 19. februāris
No 3. līdz 7.februārim Antverpenes Ziemas Universitātē, Beļģijā tika aizvadīta Ziemas skola, kurā kopumā piedalījās 58 studenti no vairāk nekā 10 valstīm. Arī 3 studenti no Ventspils Augstskolas Ziemas skolas laikā iegrima iedvesmojošās lekcijās un guva ievadu transporta kuģniecības un loģistikas risinājumos. Izglītojošā pasākumā laikā studenti apguva tādas tēmas, kā pārtikas tiesības un Eiropas solidaritāte, strādājot pie praktisko piemēru izpētes, komunicējot ar vieslektoriem no visas pasaules un apmeklēja Antverpenes ostu un politikas noteicējus Briselē. Lai gan dienas bija darbiem bagātas, priecēja tas, ka studenti atrada enerģiju un laiku, lai aktīvi piedalītos visās aktivitātēs un sadraudzētos ar citiem studentiem, veidojot starptautisko sadarbību. Ar savu pieredzi Antverpenes Ziemas Universitātē dalās profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” studente Amanda Gintere : "Izvēlējos virzienu ilgtspējīga transporta un loģistikas jautājumos. Kopumā visas piecas dienas pavadījām lekcijās par loģistikas tēmām, apskatījām gan sliktos piemērus, gan veiksmes stāstus. Ļoti novērtēju, ka varēju iegūt gan individuālā darba pieredzi gan pieredzi darbojoties komandā. Aktīvi iesaistījāmies diskusijās un veidojām projektus, izvirzot idejas dažādu sistēmu uzlabošanai un problēmu risināšanai. Sadarbība ar lektoriem un studentiem no starptautiskās vides, kā arī jaunu inovāciju apguve man paliks atmiņā ilgi. Interesanta piezīme, ka tieši šīs Ziemas Universitātes organizētājs ir latvietis, kurš agrāk studējis Ventspils Augstskolā, bet nu jau 15 gadus dzīvo Beļģijā. " Par savu pieredzi Antverpenes Ziemas Universitātē stāsta profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” studente Irina Sačko : "Ceļojums un mācības Antverpenē bija ļoti izglītojošas. Lai gan tēmas bija grūtas, profesoru pieeja, sniedzot iespēju mācīties patstāvīgi un dalīties ar savām zināšanām ar citiem grupu darbos, deva iespēju attīstīties. Arī pati pilsēta pārsteidza ar savu daudzveidību un lielo vēsturisko ēku skaitu. Ja būs iespēja atkal doties uz Antverpeni mācīties vai atpūsties, noteikti to darīšu!"
Autors Rota Rulle 2025. gada 19. februāris
Ventespils Augstskolas bibliotēka aicina uz izstādi "Neizsniegtie diplomi", kas notiks VeA bibliotēkā 20.februārī. Izstādes atklāšana sāksies plkst.16.00 . Pēc tam 16.30 visi tiek aicināti uz filmas seansu " Winter on Fire ", filma būs ukraiņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā, kas veltīta 2014. gada Ukrainas Pašcieņas revolūcijai (Ukrainian: Революцiя гiдностi, romanized: Revoliutsiia hidnosti). "Neizsniegtie diplomi" ir starptautisks projekts, kura mērķis ir pieminēt to Ukrainas studentu zaudētās dzīvības, kuras ir paņēmis pilna mēroga Krievijas iebrukums Ukrainā, kas sākās 2022.gada 24.februārī. Izstāde būs pieejama no 20.februāra līdz 20.martam bibliotēkas darba laikā: P.-C. 9.00-19.00, P. 10.00-18.00, S. 11.00-16.00
Citas ziņas
Share by: