Raidieraksta mērķis ir parādīt latviešu valodas bagātību un krāšņumu, tās lietojumu un valodas lietotājus dažādās jomās, uzsvērt, ka valodu var pilnveidot aizraujošā veidā un ikvienā nozarē.
Dzirdot nosaukumu, var šķist, ka raidierakstā valodnieki tikai gudri apspriež gramatikas likumus un pieturzīmju pareizu lietojumu, tomēr patiesībā tajā viesojas ļoti dažādu profesiju pārstāvji, piemēram, literāti, sociālo tīklu satura veidotāji, žurnālisti, skolotāji, tulkotāji, mūziķi, ārzemnieki, kuri apguvuši latviešu valodu, politiķi, citu profesiju un amatu pārstāvji, kuri interesējas par latviešu valodu un ikdienā to izmanto. Visbiežāk apspriestās tēmas ir tulkošana, valodniecība, iekļaujošā valoda, pareizrakstība, valodas tehnoloģijas, labskanība, rakstniecība un dažādas valodas, tāpēc pat tie, kuri ar pieturzīmēm ir uz “jūs”, varēs atrast kaut ko interesantu un saistošu.
Pati Aiga par latviešu valodu interesējas jau ilgi. Viņai ir bakalaura grāds baltu filoloģijā un maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (EMBA). Gandrīz 15 gadus Aiga vadīja valodu pakalpojumu uzņēmumu “Skrivanek” vairākās pasaules valstīs, bet ideja par latvisko raidierakstu radās, strādājot Vašingtonas Universitātē, Sietlā (ASV). Šobrīd viņa studē Ventspils Augstskolas valodniecības doktorantūrā un darbojas kā Tulkošanas studiju fakultātes zinātniskā asistente un vieslektore, kā arī vada uzņēmumu “Pieturzīmes” un tuklo, rediģē tekstus. Papildus top arī sociālo tīklu ieraksti par valodas jautājumiem, publikācijas “Delfos” un citos izdevumos, dažādi semināri un darbnīcas par lietišķo saraksti, rakstisko saziņu, mārketinga tekstu sagatavošanu un citiem tematiem. Brīvajā laikā cieņā ir došanās pārgājienos, iegrimšana seriālos un grāmatās.
Protams, “Pieturzīmes” bez iedvesmojošajiem un lieliskajiem viesiem galīgi nebūtu tas pats. Populārākās sērijas līdz šim ir ar mūziķi Ansi (25.), ar Ventspils Augstskolas profesoru Juri Baldunčiku (14.), ar valodniekiem Evelīnu Zilgalvi un Jāni Veckrāci (2.), ar komiķi Džemmu Sudrabu (18.), ar Liepājas Universitātes profesori Lindu Lauzi (23.) un citas. Atbildot uz jautājumu par atmiņā paliekošākajām atziņām un cilvēkiem, ar kuriem būtu vēlme aprunāties, Aiga piemin Vairu Vīķi-Freibergu, Jāni Krīvēnu jeb Krivenchy, Sandru Glāzupu un Jāni Skuteli, bet no atziņām īpašs ir Gata Zamura, teiktais, ka, darot kaut ko publiski, vienmēr būs kāds, kuram tas nepatiks, kurš kritizēs, kuram būs viedoklis par to. Tā ir cena, kas jāsamaksā, un tā nav augsta cena, jo svarīgākais ir turpināt darīt un neapstāties.
Visiem, kas ikdienā saskaras ar latviešu valodu, Aiga novēl vingrināt valodas prasmes līdzīgi kā citas prasmes un domāt līdzi, kad runājam, izvēloties vistrāpīgāko un piemērotāko vārdu, vairoties no nevēlamas citu valodu ietekmes un izmantojot latviešu valodas bagātību!
Raidierakstu iespējams bez maksas klausīties YouTube, Apple Podcasts, Spotify,un citās platformās.