Blog Layout

Projekta “Atbalsts Ventspils Augstskolas starptautiskās sadarbības projektu sagatavošanai pētniecībā un inovācijās (ATVASE)” (projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/009) izpildes pirmie seši mēneši

2018. gada 28. decembris
2018. gada 2. jūlijs – 2018. gada 31. decembris

2018. gada 31. decembrī noslēgsies pirmie seši mēneši projekta “Atbalsts Ventspils Augstskolas starptautiskās sadarbības projektu sagatavošanai pētniecībā un inovācijās (ATVASE)” (projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/009) īstenošanā, kura ietvaros tiek realizēts JIV-ERIC (Joint Institute for VLBI ERIC; VLBI – ļoti garas bāzes interferometrija (no eng. – very long base interferometry); ERIC – European Research Infrastructure Consortium.) Latvijas Republikas nacionālā mezgla konsorcija (NMK) partnerības plāns.  

Darbība 1.2. Braucieni uz programmas "Apvārsnis 2020" un Eiropas Savienības 9.Ietvara programmas ietvaros organizētu partnerības biržu un informācijas dienu pasākumiem. 

No 3. līdz 7. decembrim VSRC Tālizpētes nodaļas inženieris Nils Bērziņš un VeA Zinātņu un attīstības daļas projektu vadītāja Maija Cēbere apmeklēja ikgadējo Eiropas Savienības kosmosa nozarei veltīto tīklošanās un informācijas apmaiņas pasākumu “European Space Week”, kas notika Marseļā, Francijā.

 Pasākumā piedalījās augsta līmeņa amatpersonas, kā arī galvenās lietotāju kopienas. Turklāt gada kosmosa lietojumprogrammas „Space Oscars” tika piešķirti apbalvojumi Eiropas jaunākajiem kosmosa lietojumprogrammu pētniekiem un novatoriem.

 Pasākuma laikā pārstāvji piedalījās dažādu jomu semināros un darba grupās, kurās bija iespējams uzzināt jaunākās attīstības tendences gan augšupejošo (upstream), vidējo (midstream) un lejupejošo (downstream) pakalpojumu jomās, tai skaitā ES globālās navigācijas satelītu zvaigznāja “Galileo”, zemes novērošanas programmas “Copernicus” un Eiropas ģeostacionārās navigācijas pārklājuma pakalpojumā (EGNOS).

 ES kosmosa nedēļas atklāšanas plenārsēde pulcēja runātājus no privātā un valsts sektora, kuri pārrunāja, kā Eiropas satelītu navigācijas un Zemes novērošana kalpo kā spēcīgs instruments, lai risinātu mūsdienu ekonomiskās, sociālās un vides problēmas un radītu iespējas izaugsmei un darbavietu radīšanai.

 Pasākuma plašajā programmā bija iespēja tikties ar dažādu organizāciju tai skaitā augstskolu/ universitāšu, publisku un privātu organizāciju pārstāvjiem, lai apspriestu potenciālus sadarbības projektus, tai skaitā Horizon 2020 projektu formā. 
                                  
VeA pārstāvjiem ir iespējams piekļūt visu pasākumu apmeklētāju datu bāzei (sarakstam), kā arī piedalīties Eiropas līmeņa apbalvošanas ceremonijā, kuras laikā varēja uzzināt par jaunākajām un ES fondu atbalstītajām inovatīvajām uzņēmējdarbības un inovāciju idejām. 

Bildes no “European Space Week”. 

Vairāk par pasākumu norisi ir iespējams vērot attēlos šajā saitē: Šeit 


JIV-ERIC LR nacionālā mezgla konsorcija plāna izpilde


Sešu mēnešu laikā Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts „Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas centrs” (VeA IZI VSRC) realizējis 11 aktivitātes, iekļaujot četrus darba braucienus, vienu zinātniskās konferences apmeklējumu, noorganizētas divas konsorcija valdes sēdes un četri darba semināri. Darba semināru mērķis ir veicināt sadarbību un projektu veidošanu ar jau esošajiem partneriem – Latvijas Universitātes Astronomijas institūtu (LU AI) un Atomfizikas un spektroskopijas institūts (LU ASI), Rīgas Tehniskā universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti (RTU ETF) un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ģeomātikas katedra, kā arī piesaistīt jaunus partnerus. 


3.2. darbība. Darba braucieni (Latvijas un ārvalstu) dalības nodrošināšanai



JIV-ERIC konsorcijā Laika periodā no 2. jūlija līdz 31. decembrim VSRC darbinieki piedalījušies 4 ārzemju darba braucienos un apmeklējuši vienu zinātnisko konferenci. No 20. – 23. septembrim VSRC vadošais pētnieks Vladislavs Bezrukovs devās uz Katāniju, Itālijā, kur piedalījās VLBI jauno projekta ideju sanāksmē “BRAND F2F”. Sanāksmē piedalījās inženieri un radio astronomi no Vācijas, Itālijas, Spānijas, Nīderlandes, Zviedrijas un Latvijas. Grupas mērķis bija izstrādāt jauna krioģēno platjoslas radio astronomisko uztvērēju prototipu. Papildus, ārpus BRAND sapulces, ar Hat Lab direktoru Gino Tuccari tika apspriesta ideja veidot kopīgu zemas frekvences VLBI tīklu, apvienojot Itāliju, Ķīnu, Vāciju un iespējams arī Latviju. Hat Lab šobrīd būvē savu antenu masīvu. 

Bildes no V. Bezrukova komandējuma Itālijā. 


No 25. – 26. septembrim VSRC direktors Valdis Avotiņš apmeklēja ILT (International LOFAR Telescope) dibinātāju padomes sēdi, Amsterdamā, Nīderlandē. Komandējuma nolūks bija pārstāvēt VSRC sanāksmē kā novērotājs un sniegt progresa ziņojumu par LOFAR – Baltics stacijas izveidi. Sēdes laikā tika apskatīti svarīgākie jautājumi par pārēju uz LOFAR 2.0, ILT darbības un attīstības tehnisko pusi, kā arī diskusijas par ILT stratēģisko pārvaldību.


VSRC pētnieks Vladislavs Bezrukovs no 3. – 13. oktobrim devās uz Granadu, Spānijā, kur piedalījās EVN (European VLBI Network) tīkla eksperimentālo inženieru TOG sanāksmēs un apmeklēja EVN zinātnisko konferenci. TOG (Technical Operations Group) sanāksmēs piedalījās pārstāvji no Vācijas, Nīderlandes, ASV, Spānijas, Itālijas, Dienvidkorejas, Latvijas, Zviedrijas, Krievijas un Somijas, kas nodrošina radioteleskopu tehnisku darbību kā vienots VLBI masīvs EVN tīklā. 

Bildes no EVN zinātniskās konferences


Sanāksmēs tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar VSRC darbību, piemēram, “beam maps” izveide, TOG priekšsēdētāja maiņa, RFI mērījumu veikšana Irbenē, pielietojot EVN tehniku un aparatūru no Yebes observatorijas


No 27. - 30. novembrim VSRC direktors kā Ventspils Augstskolas un VSRC pārstāvis piedalījās EVN Padomes sēdē un kā Latvijas pārstāvis JIV-ERIC dibinātāju padomes sēdē, kas notika Dwingeloo, Nīderlandē. Komandējuma mērķis bija VSRC radioteleskopu darbības progresa ziņojuma prezentēšana. EVN Padomes sēdē tika apskatīti TOG un observatoriju ziņojumi, kurā V. Avotiņš ziņoja par pašreizējo stāvokli Irbenē un kalibrēšanas testu iespējām, IVS (International VLBI service for Geodesy and Astrometry) pasākumi un radiastronomijas stratēģija.


3.3. darbība. Dalība starptautiskajās zinātniskajās konferencēs JIV-ERIC konsorcija ietvaros


Komandējuma laikā Granadā, Spānijā, no 3. – 13. oktobrim V. Bezrukovs apmeklēja starptautisko zinātnisko konferenci “14th EVN Symposium & Users Meeting”, kurā piedalījās ar plakātu “AGN intra-day and inter-day variability studies on VIRAC radio telescopes” (Vladislavs Bezrukovs, Mikhail Ryabov, Artem Sukharev, Arturs Orbidāns, Mārcis Bleiders).

Bildes no EVN zinātniskās konferences 


Komandējuma laikā tika apmeklētas simpozija sesijas par aktuālajām novērošanas metodēm un rezultātiem saistībā ar aktīvo galaktisko kodolu novērojumiem daudz-frekvenču režīmā, kā arī tika apmeklēts IRAM 30 m teleskops (Pico Veleta), kas ir viens no jūtīgākajiem teleskopiem milimetru viļņu diapazonā.  

IRAM 30 m teleskops (Pico Veleta) 


Teleskopa apskates laikā tika iegūta informācija par IRAM 30 m teleskopa uztveršanas sistēmu priekšrocībām. 


3.4. darbība. Pasākumu rīkošana dalības nodrošināšanai JIV-ERIC konsorcijā 



28. augustā, Rīgā, LU Atomfizikas un spektroskopijas institūtā, pirmā JIV-ERIC LR nacionālā mezgla konsorcija valdes sēde. Tās mērķis bija iepazināt sadarbības partnerus ar projekta ATVASE uzsākšanu un izrunāt JIV-ERIC konsorcija partnerības plāna īstenošanas iespējas, tematisko semināru organizāciju. 

Bildes no 28. augusta konsorcija valdes sēdes 


Sanāksmes laikā V. Avotiņš pastāstīja par jaunākajām ziņām EVN un ERIC struktūrvienībās, bet RTU asoc. prof. J. Kaminskis īsumā pastāstīja par savu pieredzi Starptautiskajā ļoti garas bāzes interferometrijas ģeodēzijas un astronometrijas dienesta (IVS) sanāksmē, ko rīkoja Norvēģijas kartogrāfijas aģentūra. 


4. oktobrī, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Rīgā, notika darba seminārs par LOFAR un fāzēto antenu tehnoloģiju pielietošanas iespējām. Semināru vadīja VSRC vadošais pētnieks Romass Pauliks, kurš pastāstīja par vispārēju augstas veiktspējas skaitļošanas platformu UniBoard un tās pielietošanas iespējām. 

Bildes no 4. oktobra LOFAR semināra 


Semināra pirmajā daļā R. Pauliks prezentēja UniBoard Top Level Diagram, ar ko pats strādājis, kad piedalījās praktiskajās apmācībās Nīderlandes Radioastronomijas centrā ASTRON. R. Pauliks turpināja semināru par RF aparatūru, kurā izskaidroja RF bloka diagrammas shēmu, tās dizaina un sastāvdaļu specifikāciju un nobeigumā stāstīja par staru formētājiem, korelāciju, UniBoard UDP protokolu un nepieciešamiem rīkiem. Pēc prezentācijām notika diskusijas gan par semināra tematiem, gan citām tēmām.


31. oktobrī, LU Botāniskajā dārzā notika darba seminārs par lāzerlokācijas metodes izmantošanu. Semināru vadīja LU Astronomijas institūta direktors un pētnieks Kalvis Salmiņš, kurš pastāstīja par kosmosu un pirmajiem zinātniskajiem rezultātiem gan Zemes mākslīgo pavadoņu, gan impulsu lāzerlokācijas jomā. Lekcijas otrajā pusē K. Salmiņš pastāstīja par LU lāzerlokācijas stacijas pieredzi, darbojoties aptuveni 50 misijās, kā arī nozares problemātiku, 

piemēram, precīza laika pārnesi, pulksteņu sinhronizāciju un koordinātu precizitātes sasniegšanu. 

Bildes no 31. oktobra lāzerlokācijas metodes semināra un ekskursijas LU Botāniskajā dārzā.


Semināra otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja, LU Botāniskā dārza direktora Ulda Kondratoviča pavadībā, apskatīt Palmu māju, Tauriņu māju un citas Botāniskā dārza ekspozīcijas. Pēc tam K. Salmiņš izrādīja lāzerlokācijas staciju, parādot gan lāzeru, gan tehnisko aprīkojumu, lai tas varētu pilnvērtīgi darboties.


13. decembrī notika projekta “ATVASE” 3.4. apakšdarbības apvienotais pasākums “VLBI metode – universāls instruments kosmosa pētījumos”, kurā tika iekļauts darba seminārs par VLBI metodes pielietošanu dažādās jomās, darba seminārs par VLBI un kosmosa ģeodēzijas kopējām tehnoloģiskajām iespējām, kā arī konsorcija valdes sēde.

 Pasākuma pirmajā daļā uzstājās VSRC vadošais pētnieks Ivars Šmelds, kurš pastāstīja, kas ir interferometrija un VLBI metode, tās attīstības vēsturi, kā arī ar ko šobrīd nodarbojas VSRC un plāni tālākajai nākotnei. Pēc tam uzstājām VSRC pētnieks Vladislavs Bezrukovs pastāstīja par kosmosa satiksmes kontroli un saviem pētījumu rezultātiem. Otro lekciju daļu vadīja RTU asociētais profesors Jānis Kaminskis un doktorants Lauris Goldbergs, kuri pastāstīja par VLBI un kosmosa ģeodēzijas savstarpējo saikni. L. Goldbergs izskaidroja globālās ģeodēziskās novērošanas sistēmas (GGOS) principu, bet J. Kaminskis pastāstīja par ģeodēziskajiem VLBI realizācijas priekšnosacījumiem, tehnoloģiskajām iespējām un teorētiskajiem ieguvumiem. J. Kaminskis pastāstīja arī par iegūto pieredzi no norvēģu kolēģiem, kur nesen bija devies komandējumā.  

Bildes no 13. decembra lekcijām un ekskursijas 


Pasākuma otro daļu VSRC sāka ar virtuālās astronomijas enciklopēdijas atklāšanu. Virtuālās enciklopēdijas mērķis ir iepazīstināt visus astronomijas interesentus, gan lielus, gan mazus, par dažādām kosmosa tēmām. Pēc svinīgā pasākuma notika divas aktivitātes – ekskursija fizikas skolotājiem un RTU studentiem pa VSRC elektronikas laboratorijām, kā arī JIV-ERIC LR nacionālā mezgla konsorcija valdes sēde. Valdes sēdē VSRC direktors Valdis Avotiņš ziņoja par pusgada laikā paveikto projektā ATVASE un astronomijas politiku Eiropā. Sanāksmes galvenais mērķis bija stratēģijas pilnveidošana un turpmāko tematisko semināru pielāgošana dažādām tēmām, lai piesaistītu arī citus sadarbības partnerus, piemēram, tēmas par optisko teleskopiju, izglītību, jonosfēras pētījumiem, tālizpēti, datu straumēšanu u.c.  

Dalīties ar ziņu

Citi jaunumi

Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Izstādes "Neizsniegtie diplomi" atklāšana. Izstādi organizē Ventspils Jauniešu māja sadarbībā ar biedrību "Attīstības fabrika". Neizsniegtie diplomi ir starptautisks projekts, kuru mērķis ir pieminēt to Ukrainas studentu zaudētās dzīvības, kuras paņēma pilna mēroga Krievijas iebrukums 24.februārī.
Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu, Latvijas Digitālo akseleratoru, Ventspils valstpilsētas pašvaldības domi, Ventspils Augstskolu, Kurzemes plānošanas reģionu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un SIA “EnterDigital” organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kas norisināsies 26. februārī, no plkst.12:30 līdz plkst.17:30, Ventspilī. Mūsdienās digitalizācija nav tikai tehnoloģiska tendence – tā ir nepieciešamība uzņēmumiem, kas vēlas būt konkurētspējīgi, efektīvi un inovatīvi. Atsaucoties uz uzņēmēju izrādīto interesi, LTRK Kurzemes nodaļa organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kurā uzmanības centrā būs digitalizācijas attīstība un pieejamās finansējuma iespējas uzņēmējdarbībai. LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumā eksperti stāstīs par digitālās transformācijas nozīmi uzņēmējdarbībā, tās ietekmi uz konkurētspēju, kā arī par pieejamajiem atbalsta mehānismiem uzņēmumiem. Notiks arī diskusija par digitalizācijas nozīmi uzņēmumu attīstībai, izceļot iespējas un izaicinājumus, kas saistīti ar digitālo transformāciju. Dalībnieki dalīsies pieredzē, sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kā uzņēmumiem veiksmīgi izmantot pieejamos atbalsta mehānismus un risinājumus, lai pārvarētu digitālo pārmaiņu grūtības un pilnveidotu savu darbību. Biznesa kluba pasākuma ietvaros dalībniekiem būs arī iespēja piedalīties Eiropas Biznesa atbalsta tīkla organizētā mācību vizītē pie uzņēmuma SIA “Bio-Venta”, iepazīties ar tā darbību un pieredzi starptautiskajos tirgos, uzzinot par eksporta un attīstības stratēģijām. Tāpat dalībnieki varēs iepazīt uzņēmuma ieviestos digitālos risinājumus, kas veicina efektivitāti un konkurētspēju. Īpaša uzmanība tiks pievērsta inovatīviem risinājumiem un tehnoloģijām, ko uzņēmums izmanto ikdienā, kā arī ilgtspējīgas attīstības principiem un pasākumiem, kas palīdz samazināt ietekmi uz vidi un veicina resursu efektīvu izmantošanu. Dalība Biznesa klubā ar iepriekšēju reģistrāciju līdz 24.02.2025. Reģistrācija un pasākuma programma pieejama šeit: https://ej.uz/KurzemesBiznesaKlubs_februaris . LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums ir bezmaksas un pieejams ikvienam interesentam. Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija. Informāciju sagatavoja: AIJA SERŽANTE Sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija M. + 371 29385117 aija.serzante@ltrk.lv
Autors Rota Rulle 2025. gada 20. februāris
13. februārī Ventspils Augstskolā pulcējās skolēni un valodu skolotāji no visas Latvijas, lai piedalītos Jauno tulkotāju skolā. Jauno tulkotāju skolā piedalījās vairāk nekā 100 skolēnu un 40 skolotāju ne tikai no Ventspils vidusskolām, bet pārstāvētas tika arī vairākas vidusskolas no Kurzemes reģiona – Liepājas, Tukuma, Grobiņas, Vaiņodes, Saldus, Kuldīgas un Talsiem. Vairāki JTS dalībnieki mēroja ceļu no tālākām Latvijas pilsētām – Rīgas, Iecavas, Jēkabpils, Smiltenes un pat Daugavpils.
Autors Rota Rulle 2025. gada 20. februāris
Tulkošanas studiju fakultātes bakalaura un maģistra tulkošanas programmu studenti jau kopš 2022. gada asociētās profesores, Dr. philol . Silgas Sviķes vadībā piedalās starptautiskā akadēmiskās sadarbības projektā “Terminoloģija bez robežām” (“ Terminology without borders ”). Pagājušā gada nogalē Eiropas Parlamenta Tulkošanas ģenerāldirektorāta (EP TĢD) Terminoloģijas koordinācijas nodaļai tika nosūtīta studentu rūpīgi izstrādātā terminu tabula - 224 vides jomas terminoloģijas šķirkļu kopums angļu-latviešu valodā. Šis praksē balstītais darbs ar terminoloģiju ļāva studentiem praktiski izmantot terminoloģijas kursā apgūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, piedaloties šajā starptautiskajā projektā par terminoloģijas izstrādi. Projektā katram studentam bija jāsagatavo pilna šķirkļa informācija par 10 angļu valodas vides terminiem, veicot rūpīgu terminu analīzi, piemeklējot tiem precīzas latviskās atbilsmes, definīcijas un konteksta piemērus ar atsaucēm. Viss sagatavotais materiāls apkopots lielā Excel tabulā; šis izstrādātais materiāls būs pamats šķirkļu izstrādei Eiropas interaktīvajā terminoloģijas datubāzē – IATE (“ Interactive Terminology of Europe ”). Par studentu un pasniedzējas ieguldījumu šajā terminoloģijas projektā EP TĢD Terminoloģijas koordinācijas nodaļa atsūtījusi nodaļas vadītājas Hilarijas Lavelles ( Hilary Lavelle ) parakstītus sertifikātus, atzinīgi novērtējot mūsu studentu un pasniedzējas paveikto. Tulkošanas studiju fakultātes dekāns asociētais profesors, Dr. philol . Jānis Veckrācis saņemtos sertifikātus svinīgi pasniedza visiem 19 projektā iesaistītajiem bakalaura studiju programmas “Tulkošana un valodu tehnoloģija” 3. kursa studentiem un pasniedzējai S. Sviķei. Saņemtā atzinība ir nozīmīgs panākums, kas apliecina mūsu studentu un pasniedzēju ieguldījumu IATE latviskās terminoloģijas izstrādē un datubāzes papildināšanā.
Autors Rota Rulle 2025. gada 19. februāris
No 3. līdz 7.februārim Antverpenes Ziemas Universitātē, Beļģijā tika aizvadīta Ziemas skola, kurā kopumā piedalījās 58 studenti no vairāk nekā 10 valstīm. Arī 3 studenti no Ventspils Augstskolas Ziemas skolas laikā iegrima iedvesmojošās lekcijās un guva ievadu transporta kuģniecības un loģistikas risinājumos. Izglītojošā pasākumā laikā studenti apguva tādas tēmas, kā pārtikas tiesības un Eiropas solidaritāte, strādājot pie praktisko piemēru izpētes, komunicējot ar vieslektoriem no visas pasaules un apmeklēja Antverpenes ostu un politikas noteicējus Briselē. Lai gan dienas bija darbiem bagātas, priecēja tas, ka studenti atrada enerģiju un laiku, lai aktīvi piedalītos visās aktivitātēs un sadraudzētos ar citiem studentiem, veidojot starptautisko sadarbību. Ar savu pieredzi Antverpenes Ziemas Universitātē dalās profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” studente Amanda Gintere : "Izvēlējos virzienu ilgtspējīga transporta un loģistikas jautājumos. Kopumā visas piecas dienas pavadījām lekcijās par loģistikas tēmām, apskatījām gan sliktos piemērus, gan veiksmes stāstus. Ļoti novērtēju, ka varēju iegūt gan individuālā darba pieredzi gan pieredzi darbojoties komandā. Aktīvi iesaistījāmies diskusijās un veidojām projektus, izvirzot idejas dažādu sistēmu uzlabošanai un problēmu risināšanai. Sadarbība ar lektoriem un studentiem no starptautiskās vides, kā arī jaunu inovāciju apguve man paliks atmiņā ilgi. Interesanta piezīme, ka tieši šīs Ziemas Universitātes organizētājs ir latvietis, kurš agrāk studējis Ventspils Augstskolā, bet nu jau 15 gadus dzīvo Beļģijā. " Par savu pieredzi Antverpenes Ziemas Universitātē stāsta profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” studente Irina Sačko : "Ceļojums un mācības Antverpenē bija ļoti izglītojošas. Lai gan tēmas bija grūtas, profesoru pieeja, sniedzot iespēju mācīties patstāvīgi un dalīties ar savām zināšanām ar citiem grupu darbos, deva iespēju attīstīties. Arī pati pilsēta pārsteidza ar savu daudzveidību un lielo vēsturisko ēku skaitu. Ja būs iespēja atkal doties uz Antverpeni mācīties vai atpūsties, noteikti to darīšu!"
Autors Rota Rulle 2025. gada 19. februāris
Ventespils Augstskolas bibliotēka aicina uz izstādi "Neizsniegtie diplomi", kas notiks VeA bibliotēkā 20.februārī. Izstādes atklāšana sāksies plkst.16.00 . Pēc tam 16.30 visi tiek aicināti uz filmas seansu " Winter on Fire ", filma būs ukraiņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā, kas veltīta 2014. gada Ukrainas Pašcieņas revolūcijai (Ukrainian: Революцiя гiдностi, romanized: Revoliutsiia hidnosti). "Neizsniegtie diplomi" ir starptautisks projekts, kura mērķis ir pieminēt to Ukrainas studentu zaudētās dzīvības, kuras ir paņēmis pilna mēroga Krievijas iebrukums Ukrainā, kas sākās 2022.gada 24.februārī. Izstāde būs pieejama no 20.februāra līdz 20.martam bibliotēkas darba laikā: P.-C. 9.00-19.00, P. 10.00-18.00, S. 11.00-16.00
Citas ziņas
Share by: