Lai stiprinātu studējošo digitālās kompetences, Ventspils Augstskola (VeA) sākusi īstenot virkni aktivitāšu, lai studiju kursos integrētu dažādus digitālus risinājumus. Plānots, ka visas projekta aktivitātes tiks veiktas šī gada laikā un sniegs būtisku ieguldījumu Tulkošanas studiju fakultātes (TSF) un Ekonomikas un pārvaldības studiju fakultātes (EPF) studentu digitālo prasmju attīstībā, līdz ar to arī VeA absolventu atbilstībai darba tirgus prasībām.
Kopš aizvadītā gada novembra VeA īsteno projektu “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās”, kurā kā partneri iesaistīti Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Daugavpils Universitāte, Latvijas Universitāte, Latvijas Biozinātņu tehnoloģiju universitāte, Biznesa Augstskola “Turība”, SIA “WeAreDots” un SIA “Baltijas Datoru akadēmija”. Vairākās projekta aktivitātēs ir iesaistīta arī LBTU aģentūra "Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Malnavas koledža".
Šobrīd EPF un TSF mācībspēki ir uzsākuši darbu pie jaunu studiju kursu izveides, kā arī esošo studiju kursu atjaunošanas. Paralēli darbu pie studiju kursiem veic mācībspēki visās piecās projektā iesaistītajās augstskolās un rezultātā tiks digitalizēti 77 studiju kursi, t.sk.
“No septembra VeA studentiem tik piedāvāti Latvijas Universitātes izstrādāti pašmācīšanās studiju kursi “Ievadkurss mākslīgajā intelektā” un “Mašīnmācīšanās modeļu izveide izmantojot Python”. Šos studiju kursus VeA studējošie varēs apgūt kā savus brīvās izvēles kursus,” stāsta K.Balode.
LBTU projekta vadītāja I.Beitāne atzīst, ka nozīmīga uzmanība tiek veltīta precīzai aktivitāšu ietekmes mērīšanai. Kad studenti septembrī sāks apgūt pilnveidotos studiju kursus, tiks veikta sākotnējā viņu digitālo kompetenču novērtēšana, lai pēc kursu apguves varētu noteikt viņu progresu. Šim nolūkam SIA “Baltijas Datoru Akadēmija” veikusi Digitālo kompetenču vērtēšanas risinājuma ietvara noteikšanu, pamatprincipu definēšanu un pamata funkcionalitātes prasību saskaņošanu ar augstskolām. Sagatavotas tehniskās prasības, veikta kompetenču vērtēšanas rīka prasību salāgošana ar DigCompOrg ietvaru un integrāciju iespējas ar Moodle, kā arī pašvērtējuma testa ietvara noteikšana, konkrētu apgabalu iezīmēšana un rezultātu analīzes pamatprincipu noteikšana.
Eiropas Sociālā fonda projektam “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās” (Nr. 8.2.3.0/22/A/005) piesaistīts REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Projekta kopējas izmaksas ir 2,052,269.47 EUR. Tā īstenošana sākta 2022. gada 1. novembrī un noslēgsies 2023. gada 31. decembrī.