Ventspils Augstskolā (VeA) turpinās projekts “Stiprināt Ventspils Augstskolas akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās” (Nr.8.2.2.0/18/A/009), saīsinājumā SSJ.
VeA akadēmiskā personāla kompetenču pilnveides pasākumu ietvaros, stažēšanās aktivitātēs pie Latvijas komersantiem piedalījušies jau 14 stažieri, pārstāvot četrus studiju virzienus: “Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne”, “Tulkošana”, “Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība” un “Valodu un kultūras studijas, dzimtās valodas studijas un valodu programmas”.
Veiksmīga sadarbība stažēšanās aktivitāšu realizēšanā izveidota ar tādiem komersantiem kā SIA “Skrivanek Baltic”, A/S “Cits Medijs”, SIA “EuroLCDS”, SIA “Abyling”, SIA “Latvijas Mobilais telefons”, SIA “Kurzemes Biznesa inkubators”, SIA “Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja”, SIA “Ventas Balss”.
Līdz ar rudens semestra sākumu, stažēšanās aktivitātes plānots uzsākt vēl 12 stažieriem.
Savukārt, lai nodrošinātu individuālu un padziļinātu kompetenču pilnveidi tiem akadēmiskā personāla pārstāvjiem, kuru pedagoģiskais un zinātniski pētnieciskais darbs ir saistīts ar informācijas un komunikāciju tehnoloģijām (IKT) , 14. jūnijā VeA kā Finansējuma saņēmējs nodrošināja dalību SIA “Baltijas Datoru akadēmijas” organizētajās mācībās “Datu analīze ar R programmēšanas valodu”. Mācības tika organizētas projekta aktivitātes “Specializētas mācības, kas attīsta akadēmiskā personāla līderību, IKT kompetences, sadarbības kompetenci ar industriju” ietvaros un tajās piedalījās divi akadēmiskā personāla pārstāvji no studiju virziena “Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība”.
Tāpat, projekta ietvaros VeA akadēmiskajam personālam plānots apgūt profesionālās angļu valodas mācības piecos dažādos virzienos:
Ārvalstu akadēmiskā personāla pārstāvjiem, kuriem projekta ietvaros izveidojusies sadarbība ar Ventspils Augstskolu, būs iespēja apgūt pamatzināšanas latviešu valodā, lai ērtāk spētu integrēties sabiedrībā.
Profesionālās angļu valodas mācības un latviešu valodas mācības plānots realizēt laikā no 2021. gada oktobrim līdz projekta termiņa beigām 2022. gada 30. jūnijā.
Projekta kopējās izmaksas: 1 199 971.69 euro un plānotais Eiropas Savienības Sociālā fonda apjoms ir 85,00% no attiecināmajiem izdevumiem – 1 019 975.94 euro, un valsts finansējuma apjoms ir 15% no attiecināmajiem izdevumiem – 179 995.75 euro.