Vai jūs ziniet, kāda ir atšķirība starp līderi un vadītāju, kā arī to, kāda ir emocionālās inteliģences nozīme stresa vadībā darba vietā? Tieši zināšanas par šiem aspektiem devāmies papildināt Erasmus+ personāla pieredzes apmaiņas programmā Barselonā, Spānijā, kur no 27. novembra līdz 1. decembrim tika īstenots kurss Leadership and Management in Educational Establishments.
Erasmus+ programmas sniegtās iespējas, mūsuprāt, ir tas piedzīvojums, kuru vēlas piedzīvot ikviens studens un pasniedzējs. Arī mēs neesam izņēmums, tādēļ novembra izskaņā mēs – Sandija, Asnate un Rūta – devāmies pieredzes apmaiņas braucienā, šoreiz kā Ventspils Augstskolas personāla pārstāves.
Katrai no mums ir atšķirīga iegūtā izglītība un profesionālā pieredze, kā arī darba pienākumi, kuri šobrīd mums VeA ir uzticēti, tomēr šajos amatos mūs vieno tas, ka līderība un vadība ir aktuāla ikvienā no tiem: Sandijai kā VeA TSF dekānes p.i., studiju programmu – “Starpkultūru komunikācija” un “Stratēģiskā starpkultūru komunikācija” – direktorei, Asnatei Almai Feldmanei kā VeA TSF Studiju metodiķei un Rūtai Maltisovai – starpdisciplinārās vadības pārstāvei, strādājot VeA IZI VSRC kā biroja vadītājai un studiju programmas “Lietišķo tekstu tulkošana” direktorei.
Iepriekš minēto kursu, ko organizē starptautiska organizācija “ShipCon Limassol Ltd.”, norises ilgums bija 5 dienas. To saturs bija balstīts uz pētījumiem par līderību un vadību izglītības iestādēs, krīzes un pārmaiņu vadību, psihoemocionālo labklājību un profesionālās izdegšanas profilaksi darba vietā, kā arī daudziem citiem būtiskiem vadības aspektiem. Teoriju papildināja dažādu situāciju analīze un darbs grupās, kā arī tika sniegti konkrēti ieteikumi stresa vadības prasmju izkopšanai, kas ir tik ļoti būtisks aspekts mūsu dinamiskajā dzīves ritmā.
Starptautiski projekti, kuros piedalās pārstāvji no dažādām kultūrām, nereti sniedz vērtīgu pieredzi ne tikai kursa satura dēļ, bet gan tādēļ, ka ir iespēja sadarboties ar dažādu valstu pārstāvjiem. Tā tas bija arī mūsu gadījumā, jo kursā piedalījās dažādu izglītības iestāžu vadītāji no Rumānijas, Grieķijas, Maltas, Čehijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Latvijas, taču pasniedzēja bija britu tautības, kas vairāk nekā 10 gadus dzīvo un strādā Kiprā, vadot izglītības un aprūpes iestādi pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem. Kursa laikā pasniedzēja iedvesmoja mūs ar savu plašo pieredzi psiholoģijā, cilvēkresursu vadībā un atvērto skatu uz dzīvi un pozitīvo domāšanu. Ikviena problēma, ko viņai prezentējām, nebija neatrisināma, tādējādi demonstrējot izcila līdera piemēru. Pēc atgriešanās no pieredzes apmaiņas Barselonā arī mēs centīsimies izmantot gūtās zināšanas mūsu augstskolā, pildot savus amata pienākumus, kā arī iedvesmot kolēģus.
Informāciju sagatavoja:
Rūta Maltisova
Asnate Feldmane
Sandija Skudra
Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Ventspils Augstskolas uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienību, ne piešķīrēju iestādi nevar saukt pie atbildības par tiem.