Š.g. 30. aprīlī tiešsaistē notika Zinātnieku nakts 2021, kurā ar aizraujošu un plašu programmu piedalījās arī Ventspils Augstskola (VeA) pārstāvji. Ikvienam bija iespēja izglītojošā ekskursijā apmeklēt augstskolas telpas, pārbaudīt zināšanas latviešu, angļu, vācu un krievu valodas mēles mežģos, vērot elektronikas inženierijas eksperimentus un noklausīties diskusiju par zinātnes komercializāciju, kā arī piedalīties tālizpētes spēlē un izzināt kosmosa izpēti Latvijā.
VeA Tulkošanas studiju fakultātes dekāns Artūrs Viļums un docētāji bija sagatavojuši aizraujošus mēles mežģus latviešu, angļu, vācu un krievu valodā. Studiju programmas “Elektronikas inženierija” students Rodrigo demonstrēja eksperimentu, kurā veidoja žetonu. Ikviens, kam mājās ir lodāmurs un lodalva, var atkārtot šo eksperimentu. Eksperimentam nepieciešamos materiālus var saņemt VeA, rakstot vēstuli
Facebook
https://www.facebook.com/VentspilsAugstskola/.
Topošā VeA Tehnoloģiju un inovāciju pārneses centra vadītājs Gvido Grīnbergs un VeA docētājs, “Accenture” Ventspils filiāle vadītājs Guntis Čoders diskutēja par zinātnes komercializāciju, sniedzot klausītajiem iespēju dzirdēt to, kā komercializēt savas idejas, kam tās komercializēt un galvenais, kādēļ to darīt.
VeA inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra” (VSRC) vadošā pētniece Linda Gulbe bija sagatavojusi tālizpētes spēli, kurā ikviens varēja pārrbaudīt savas zināšas, atpazīstot pasaulē un Latvijā zināmas vietas no satelītattēliem. Ikviens Zinātnieku nakts apmeklētājs varēja izzināt kosmosa izpēti Latvijā, attālināti viesojoties VSRC radioteleskopu kompleksā Irbenē.
Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas jau 14 gadus septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi noticis vairāk nekā 30 valstīs un 300 pilsētās. Latvijā Eiropas Zinātnieku nakti šogad organizē Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu īstenošanu tiek finansēta ERAF projekta 1.1.1.5. Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās Nr. 1.1.1.5/20/A/002 ietvaros.