Blog Layout

Ventspils Augstskola Eiropas universitāšu aliansē COLOURS

2024. gada 4. aprīlis

Ventspils Augstskolas pārstāvji piedalījās Eiropas universitāšu alianses COLOURS atklāšanas pasākumā Vācijā. Dalība tik nozīmīgā aliansē paver ļoti plašas starptautiskas iespējas gan augstskolas personālam, gan studentiem. Atklāšanas pasākums pulcēja visu 9 partneraugstskolu un asociētā partnera no Ukrainas vadības, projekta darbiniekus un studentus. Divu dienu garumā notika plenārsēdes, darba grupu sapulces un dažādas aktivitātes, lai kopīgi strādātu pie alianses izvirzīto mērķu sasniegšanas.


Ventspils Augstskolas rektors Andris Vaivads uzsver: “COLOURS ir spēcīga Eiropas reģionālo universitāšu alianse, kas apvieno vairāk nekā 120 tūkstošus studentu un 12 tūkstošus darbinieku. Ventspils Augstskolai tā ir brīnišķīga iespēja strādāt kopā ar Eiropas reģionālajām augstskolām, kas ir daudzkārt lielākas par mūsu augstskolu, kas ir ar ļoti dažādu studiju piedāvājumu, bet kuras vieno kopīga izpratne par reģionālo augstskolu nozīmi valstu attīstībā. Ventspils Augstskolai tās būs jaunas iespējas studiju un zinātnes attīstībā gan esošajos, gan jaunos virzienos. Mūsu studentiem tās būs papildus jaunas iespējas sadarbībai ar citām universitātēm Eiropā. Ventspilij un reģionam tās būs jaunas iespējas iedzīvotāju izglītošanā, tie būs labāk sagatavoti studenti modernajam darba tirgum.”


Savukārt projekta vadītāja Dace Štefenberga atzīmē: “Ventspils Augstskola ir viena no mazākajām augstskolām COLOURS Eiropas universitāšu aliansē, tomēr tā var sniegt būtisku ieguldījumu labās prakses pārņemšanā starp partnervalstīm un institūcijām reģiona ekonomikas attīstības veicināšanā. Lielākā daļa iesaistīto Eiropas reģionu saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem: depopulācija, kvalificēta darbaspēka aizplūšana un zināšanu ietilpīgo uzņēmumu izveide un pastāvēšana ilgtermiņā. Sadarbība zināšanu un pieredzes apmaiņā starp iesaistītajām Eiropas reģionālajām universitātēm, institūcijām un uzņēmējdarbības vidi var nākotnē pozitīvi ietekmēt Eiropas augstākās izglītības kvalitāti. Projekta atklāšanas sanāksmē Paderbornas Universitātē tika iezīmēti turpmākie virzieni, pirmie darāmie darbi un VeA komanda godam pārstāvēja augstskolu un Ventspils pilsētu.”


Paderbornas Universitātes prezidente prof. Dr. Birgita Rīgrafa savā apsveikuma runā īpaši uzsvēra starptautiskās sadarbības nozīmi augstākās izglītības iestādēs. “Kļūšana par daļu no COLOURS universitāšu alianses ir izcils atspēriena punkts ceļā uz vēl spēcīgāku starptautisko izglītības inovāciju tīklu. Tam būs daudz priekšrocību, jo īpaši studentiem, bet, protams, arī pētniecībai, mācīšanai un zināšanu pārnesei.”


Projekta COLOURS mērķis ir panākt, lai visā Eiropā tiktu īstenotas sociālās un tehnoloģiskās iniciatīvas iedzīvotājiem un tiktu veicināta starptautiskā sadarbība. Tas var ietvert, piemēram, jaunas mobilitātes programmas vai kopīgu studiju kursu, kopīgu studiju programmu izveidi, starptautisku pētniecības projektu īstenošanu. Profesors Torstens Meiers, Paderbornas Universitātes viceprezidents starptautisko attiecību jautājumos, uzsver, ka studentiem ir jāuzņemas īpaši svarīga loma šo mērķu īstenošanā un aktīvā starpuniversitāšu pilsētiņas vīzijas veidošanā.

Eiropas Komisija finansē COLOURS universitāšu aliansi ar aptuveni 14 miljoniem eiro. COLOURS alianse apvieno deviņas starptautiskas universitātes, vienojot aptuveni 126 000 studentu un 12 300 darbinieku. Mērķis ir stiprināt sadarbību ilgtermiņā, palielināt starptautisko atpazīstamību un veicināt studentu un pētnieku mobilitāti Eiropā.


COLOURSnozīmē “COLLAborative innovative Sustainable Regional univerSities”. Izmantojot stratēģisko sadarbību, iniciatīvas mērķis ir panākt, lai iedzīvotājiem visā Eiropā tiktu ieviestas sociālās un tehnoloģiskās inovācijas. Aliansē kopā ar Ventspils Augstskolu darbojas Paderbornas universitāte (Vācija), Lemānas Universitātes (Francija), Kastīlijas-Lamančas Universitātes (Spānija), Ferāras Universitātes (Itālija), Kristianstades Universitātes (Zviedrija) , Jana Dlugoša universitāte Čenstohovā (Polija), Josipa Juraja Strosmaijera universitāte Osjekā (Horvātija), un St Klimenta Ohridski Bitola Universitāte (Ziemeļmaķedonija), kā arī alianses asociētais partneris ir Lesya Ukrainka Volyn Nacionālā universitāte (Ukraina).


Dalīties ar ziņu

Citi jaunumi

Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Izstādes "Neizsniegtie diplomi" atklāšana. Izstādi organizē Ventspils Jauniešu māja sadarbībā ar biedrību "Attīstības fabrika". Neizsniegtie diplomi ir starptautisks projekts, kuru mērķis ir pieminēt to Ukrainas studentu zaudētās dzīvības, kuras paņēma pilna mēroga Krievijas iebrukums 24.februārī.
Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu, Latvijas Digitālo akseleratoru, Ventspils valstpilsētas pašvaldības domi, Ventspils Augstskolu, Kurzemes plānošanas reģionu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un SIA “EnterDigital” organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kas norisināsies 26. februārī, no plkst.12:30 līdz plkst.17:30, Ventspilī. Mūsdienās digitalizācija nav tikai tehnoloģiska tendence – tā ir nepieciešamība uzņēmumiem, kas vēlas būt konkurētspējīgi, efektīvi un inovatīvi. Atsaucoties uz uzņēmēju izrādīto interesi, LTRK Kurzemes nodaļa organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kurā uzmanības centrā būs digitalizācijas attīstība un pieejamās finansējuma iespējas uzņēmējdarbībai. LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumā eksperti stāstīs par digitālās transformācijas nozīmi uzņēmējdarbībā, tās ietekmi uz konkurētspēju, kā arī par pieejamajiem atbalsta mehānismiem uzņēmumiem. Notiks arī diskusija par digitalizācijas nozīmi uzņēmumu attīstībai, izceļot iespējas un izaicinājumus, kas saistīti ar digitālo transformāciju. Dalībnieki dalīsies pieredzē, sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kā uzņēmumiem veiksmīgi izmantot pieejamos atbalsta mehānismus un risinājumus, lai pārvarētu digitālo pārmaiņu grūtības un pilnveidotu savu darbību. Biznesa kluba pasākuma ietvaros dalībniekiem būs arī iespēja piedalīties Eiropas Biznesa atbalsta tīkla organizētā mācību vizītē pie uzņēmuma SIA “Bio-Venta”, iepazīties ar tā darbību un pieredzi starptautiskajos tirgos, uzzinot par eksporta un attīstības stratēģijām. Tāpat dalībnieki varēs iepazīt uzņēmuma ieviestos digitālos risinājumus, kas veicina efektivitāti un konkurētspēju. Īpaša uzmanība tiks pievērsta inovatīviem risinājumiem un tehnoloģijām, ko uzņēmums izmanto ikdienā, kā arī ilgtspējīgas attīstības principiem un pasākumiem, kas palīdz samazināt ietekmi uz vidi un veicina resursu efektīvu izmantošanu. Dalība Biznesa klubā ar iepriekšēju reģistrāciju līdz 24.02.2025. Reģistrācija un pasākuma programma pieejama šeit: https://ej.uz/KurzemesBiznesaKlubs_februaris . LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums ir bezmaksas un pieejams ikvienam interesentam. Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija. Informāciju sagatavoja: AIJA SERŽANTE Sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija M. + 371 29385117 aija.serzante@ltrk.lv
Autors Rota Rulle 2025. gada 20. februāris
13. februārī Ventspils Augstskolā pulcējās skolēni un valodu skolotāji no visas Latvijas, lai piedalītos Jauno tulkotāju skolā. Jauno tulkotāju skolā piedalījās vairāk nekā 100 skolēnu un 40 skolotāju ne tikai no Ventspils vidusskolām, bet pārstāvētas tika arī vairākas vidusskolas no Kurzemes reģiona – Liepājas, Tukuma, Grobiņas, Vaiņodes, Saldus, Kuldīgas un Talsiem. Vairāki JTS dalībnieki mēroja ceļu no tālākām Latvijas pilsētām – Rīgas, Iecavas, Jēkabpils, Smiltenes un pat Daugavpils.
Autors Rota Rulle 2025. gada 20. februāris
Tulkošanas studiju fakultātes bakalaura un maģistra tulkošanas programmu studenti jau kopš 2022. gada asociētās profesores, Dr. philol . Silgas Sviķes vadībā piedalās starptautiskā akadēmiskās sadarbības projektā “Terminoloģija bez robežām” (“ Terminology without borders ”). Pagājušā gada nogalē Eiropas Parlamenta Tulkošanas ģenerāldirektorāta (EP TĢD) Terminoloģijas koordinācijas nodaļai tika nosūtīta studentu rūpīgi izstrādātā terminu tabula - 224 vides jomas terminoloģijas šķirkļu kopums angļu-latviešu valodā. Šis praksē balstītais darbs ar terminoloģiju ļāva studentiem praktiski izmantot terminoloģijas kursā apgūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, piedaloties šajā starptautiskajā projektā par terminoloģijas izstrādi. Projektā katram studentam bija jāsagatavo pilna šķirkļa informācija par 10 angļu valodas vides terminiem, veicot rūpīgu terminu analīzi, piemeklējot tiem precīzas latviskās atbilsmes, definīcijas un konteksta piemērus ar atsaucēm. Viss sagatavotais materiāls apkopots lielā Excel tabulā; šis izstrādātais materiāls būs pamats šķirkļu izstrādei Eiropas interaktīvajā terminoloģijas datubāzē – IATE (“ Interactive Terminology of Europe ”). Par studentu un pasniedzējas ieguldījumu šajā terminoloģijas projektā EP TĢD Terminoloģijas koordinācijas nodaļa atsūtījusi nodaļas vadītājas Hilarijas Lavelles ( Hilary Lavelle ) parakstītus sertifikātus, atzinīgi novērtējot mūsu studentu un pasniedzējas paveikto. Tulkošanas studiju fakultātes dekāns asociētais profesors, Dr. philol . Jānis Veckrācis saņemtos sertifikātus svinīgi pasniedza visiem 19 projektā iesaistītajiem bakalaura studiju programmas “Tulkošana un valodu tehnoloģija” 3. kursa studentiem un pasniedzējai S. Sviķei. Saņemtā atzinība ir nozīmīgs panākums, kas apliecina mūsu studentu un pasniedzēju ieguldījumu IATE latviskās terminoloģijas izstrādē un datubāzes papildināšanā.
Autors Rota Rulle 2025. gada 19. februāris
No 3. līdz 7.februārim Antverpenes Ziemas Universitātē, Beļģijā tika aizvadīta Ziemas skola, kurā kopumā piedalījās 58 studenti no vairāk nekā 10 valstīm. Arī 3 studenti no Ventspils Augstskolas Ziemas skolas laikā iegrima iedvesmojošās lekcijās un guva ievadu transporta kuģniecības un loģistikas risinājumos. Izglītojošā pasākumā laikā studenti apguva tādas tēmas, kā pārtikas tiesības un Eiropas solidaritāte, strādājot pie praktisko piemēru izpētes, komunicējot ar vieslektoriem no visas pasaules un apmeklēja Antverpenes ostu un politikas noteicējus Briselē. Lai gan dienas bija darbiem bagātas, priecēja tas, ka studenti atrada enerģiju un laiku, lai aktīvi piedalītos visās aktivitātēs un sadraudzētos ar citiem studentiem, veidojot starptautisko sadarbību. Ar savu pieredzi Antverpenes Ziemas Universitātē dalās profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” studente Amanda Gintere : "Izvēlējos virzienu ilgtspējīga transporta un loģistikas jautājumos. Kopumā visas piecas dienas pavadījām lekcijās par loģistikas tēmām, apskatījām gan sliktos piemērus, gan veiksmes stāstus. Ļoti novērtēju, ka varēju iegūt gan individuālā darba pieredzi gan pieredzi darbojoties komandā. Aktīvi iesaistījāmies diskusijās un veidojām projektus, izvirzot idejas dažādu sistēmu uzlabošanai un problēmu risināšanai. Sadarbība ar lektoriem un studentiem no starptautiskās vides, kā arī jaunu inovāciju apguve man paliks atmiņā ilgi. Interesanta piezīme, ka tieši šīs Ziemas Universitātes organizētājs ir latvietis, kurš agrāk studējis Ventspils Augstskolā, bet nu jau 15 gadus dzīvo Beļģijā. " Par savu pieredzi Antverpenes Ziemas Universitātē stāsta profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” studente Irina Sačko : "Ceļojums un mācības Antverpenē bija ļoti izglītojošas. Lai gan tēmas bija grūtas, profesoru pieeja, sniedzot iespēju mācīties patstāvīgi un dalīties ar savām zināšanām ar citiem grupu darbos, deva iespēju attīstīties. Arī pati pilsēta pārsteidza ar savu daudzveidību un lielo vēsturisko ēku skaitu. Ja būs iespēja atkal doties uz Antverpeni mācīties vai atpūsties, noteikti to darīšu!"
Autors Rota Rulle 2025. gada 19. februāris
Ventespils Augstskolas bibliotēka aicina uz izstādi "Neizsniegtie diplomi", kas notiks VeA bibliotēkā 20.februārī. Izstādes atklāšana sāksies plkst.16.00 . Pēc tam 16.30 visi tiek aicināti uz filmas seansu " Winter on Fire ", filma būs ukraiņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā, kas veltīta 2014. gada Ukrainas Pašcieņas revolūcijai (Ukrainian: Революцiя гiдностi, romanized: Revoliutsiia hidnosti). "Neizsniegtie diplomi" ir starptautisks projekts, kura mērķis ir pieminēt to Ukrainas studentu zaudētās dzīvības, kuras ir paņēmis pilna mēroga Krievijas iebrukums Ukrainā, kas sākās 2022.gada 24.februārī. Izstāde būs pieejama no 20.februāra līdz 20.martam bibliotēkas darba laikā: P.-C. 9.00-19.00, P. 10.00-18.00, S. 11.00-16.00
Citas ziņas
Share by: