Viens no mums - Edmunds Zālītis
Pastāsti nedaudz par sevi – no kurienes tu esi un kādēļ izvēlējies studēt Ventspils Augstskolā?
Es esmu no pavisam maza ciema - vārdā Blome, netālu no Smiltenes. Jau pusaudžu vecumā sapratu, ka vienīgais veids kā es vēlos pelnīt iztiku - ir uzņēmējdarbība. No sākuma plānoju studēt biznesa vadību Vidzemes Augstskolā, bet pavisam nejauši Facebook ieraudzīju studiju programmas “Jaunuzņēmumu vadība” (Business Academy bootcamp 19) reklāmu – pieteicos un aizbraucu, lai iegūtu papildus zināšanas un uzsāktu savu mācību gadu Valmierā. Tomēr pēc bootcamp manas domas mainījās.
Es sapratu, ka Valmierā es nepiedzīvošu to, ko divu dienu laikā piedzīvoju Ventspilī. Bet pirmā problēma bija studiju maksa. Neticēju sev, ka tikšu budžetā. Man paveicās, jo Guntis Čoders (studiju programmas vadītājs) 29. augustā, kad jau krāmēju mantas, lai brauktu uz Valmieru, pazvanīja un pateica: “Apsveicu Edmund, tu esi trešais no četriem budžetā!” Labi, ka mantas bija jau sakrāmētas un varēju uz Ventspili doties pa taisno.
Tu studē programmā “Jaunuzņēmumu vadība”, kurā studijas notiek pēc principa mācies darot (angļu val. - learning by doing). Kāda ir tava pieredze un kā vērtē šo studiju formātu?
Learning by doing ir vienīgais veids kā es esmu saskāries ar mācīšanos augstskolā. Es pat nezinu, kā būtu citādāk. Es pat negribu iedomāties, kā būtu citādāk. Man ļoti patīk tas, ko es daru, un es nevaru sevi iedomāties citur.
Studiju laikā jūs ar kursabiedriem attīstāt savu uzņēmumu. Vai vari pastāstīt vairāk?
Jā, tas mums tāds mīļš projektiņš. Kooperatīvā sabiedrība “BASAFUL”.
Galvenais mērķis ir samazināt plaisu starp augstskolām un uzņēmumiem, lai salauztu “Nevaru atrast darbu, jo nav pieredzes, un nevaru dabūt pieredzi, jo nav darba.”ciklu. Mūsu uzņēmums sniedz digitālos pakalpojumus – mājaslapu izstrāde, grafiskais dizains, biznesa attīstība, digitālais mārketings, uzdevumu un laika pārvaldība, biznesa procesu automatizācija. Mūsu klienti saņem digitālos pakalpojumus zem tirgus cenas, bet labā kvalitātē, tādējādi mūsu biedri, t.i. studenti – mācās, pelna un iegūst pieredzi, strādājot mūsu uzņēmumā.
Vai studējot attālināti spēj izdarīt tikpat, cik studējot klātienē?
No sākuma bija grūti. Investēju resursus kvalitatīvā tehnikā – labā portatīvajā datorā, un nekādu problēmu.
Kādi ir tavi karjeras plāni?
Mani plāni mainās pa sezonām. Šobrīd gribu būt ļoti labs pārdevējs. Mūsu uzņēmumā esmu pārdošanas daļas vadītājs. Esmu jau pārdevis dažus projektus, bet tas ir tikai sākums. Grūti bija pierast runāt par klienta ieguvumiem, nevis par mūsu lielisko pakalpojumu.
Rudenī saņēmi uzņēmuma “Bucher Municipal” stipendiju un prakses iespējas šajā uzņēmumā. Kāda ir tavi pirmie iespaidi par praksi un ko no tās jau esi ieguvis?
Sadarbība ar uzņēmumu “Bucher Municipal” ir bijusi tikai un vienīgi produktīva. Biju ciemos apskatīt ražošanas līniju, runājām par uzņēmuma struktūru, produktu variācijām, skaitļiem, jaudām, ergonomiku un darbinieku drošību. Biju patīkami pārsteigts, ka tāda līmeņa ražošana notiek, tepat, Ventspilī. Nākamajās tikšanās reizēs arī pārrunāsim nākotnes iespējas.
Kā pavadi brīvo laiku Ventspilī?
Eju pastaigās, paskraidu, vingroju. Cenšos domāt par savu veselību, jo reizēm šķiet, ka tas ir vienīgais, kas mani spētu apstādināt savu mērķu sasniegšanā.
Jautājums, kuru uzdodam šajā interviju ciklā “Viens no mums”, ir par grāmatu. Kādu grāmatu tu ieteiktu izlasīt citiem studentiem?
Es varu ieteikt Deila Kārnegija «Kā iegūt draugus un ietekmēt cilvēkus». Mūsdienās ir svarīgi dzirdēt, nevis tikai klausīties. Grāmata ir paveca, bet viss labais, ir sen aizmirsts vecais.
Šī brīža situācija pasaulē ir mainījusi ierasto studentu dzīvi. Ko tu novēlētu citiem studentiem un pats sev?
Neaizmirst par dzīves mazumiņiem. Skola un darbs nekur nepaliks. Ir svarīgi ielikt kārtīgus pamatus. Kas tad tu esi? Kam tad tu tici? Kur tu gribi aizskriet? Ko tu gribi izdarīt? Tad arī prieks un motivācijas trūkums nebūs šķērslis.
Dalīties ar ziņu
Citi jaunumi




