Līga Koloda ir viena no mums! Dzīve var tevi aizvest no mierīgas dzīves laukos līdz piedzīvojumiem bagātam semestrim Grieķijā un pat darbam Ventspils Augstskolā. Līga ir mūsu speciāliste ārējo sakaru jautājumos un par viņas karjeru un lomu Ventspils Augstskolā vari izlasīt šeit.
Lūdzu, pastāsti par sevi!
Meitene, kura uzauga laukos un nedomāja, ka nokļūs tur, kur ir tagad. Es biju viens no tiem studentiem, kas sēdēja klases aizmugurē un cerēja, ka neviens neprasīs manu viedokli. Tomēr, pēc Erasmus ietvaros pavadīta semestra Grieķijā, es ļoti mainījos. Es sāku darboties, kā praktikants Ārējo sakaru daļā un par laimi mans darba tika novērtēts un man piedāvāja asistentes darbu. Gadu vēlāk, kad mana iepriekšējā vadītāja nolēma sekot savai sirdij un devās uz Turciju, man piedāvāja Ārējo sakaru speciālistes darbu. Man patīk domāt, ka es biju īstajā vietā, īstajā laikā.
Kā Tu sevi raksturotu?
Esmu cilvēks ar atvērtu prātu, cenšos no sirds, un augsti vērtēju darba ētiku un savstarpēju cieņu. Ārējo sakaru daļā cenšos radīt komandas garu un mudinu runāt par problēmām, ja tādas rodas. Es uzskatu, ka labākos rezultātus var sasniegt, ja strādājam kopā un izvirzām skaidrus mērķus. Darba vietas vide man ir ļoti svarīga, es sev apkārt vēlos cilvēkus, kuriem varu uzticēties un, kuri uzticas man.
Pastāsti par savu darba pieredzi.
Šajā darbā sastopamies ar daudz pārsteigumiem un pārbaudījumiem, jo daudz kas nav atkarīgs no mums. Katru gadu uztveru kā jaunu pieredzi – jauni studenti un sadarbības partneri, mainīga likumdošana, globālā ekonomika un tendences un, protams, 2020. gads ar Covid-19, kas mainīja visus mūsu plānus un darbu kopumā. Ir bijuši daudz kāpumi un kritumi. Tomēr labākā sajūta ir, kad studenti ir apmierināti ar mūsu darbu un gūst panākumus nākotnē.
Ko tev nozīmē “ārējie sakari”?
Tas man saistās ar sadarbību, draudzību un izaugsmi. Es uzskatu, ka mēs viens no otra ļoti daudz varam mācīties un gūt. Sadarbības attīstīšana un nostiprināšana ar ārvalstu partneriem var būt abpusēji izdevīga, ja tā tiek labi uzturēta. Tas attiecas arī uz infrastruktūras attīstīšanu un piedāvājumu mūsu studentiem.
Kas Tev patīk visvairāk strādājot šajā industrijā?
Man patīk satikt dažādus cilvēkus un redzēt, kā studenti attīstītas studiju laikā. Ārējo sakaru daļā mums ir iespēja redzēt studentus visos studiju posmos – sākot no pieteikšanās brīža, studiju laikā, dzīvojot Latvijā un reizēm arī pēc studiju beigšanas. Mēs esam redzējuši attīstāmies daudz lielisku cilvēku un jaunu talantu.
Esmu pateicīga arī par draugiem-kolēģiem VeA un no citām augstskolām. Es vienmēr varu uz viņiem paļauties un grūtā brīdī saņemt padomu.
Pastāsti par savu visspilgtāko ārzemju komandējumu!
Manuprāt, tas bija mans pirmais komandējums vienai, bez kolēģiem no Ventspils Augstskolas (un mans otrais komandējums mūžā). Tas bija 2 nedēļu ilgs brauciens Indijā. Pirmkārt – kultūršoks. Man tobrīd nebija daudz pieredze ārējos sakaros un pārstāvot augstskolu. Taču es zināju, ka varu paļauties uz saviem pieredzes bagātajiem kolēģiem, kuri arī devās šajā braucienā. Otrkārt – iepazinos ar daudz lieliskiem cilvēkiem ne tikai no citām Latvijas augstskolām (jā, dažreiz mēs biežāk satiekamies ārzemēs, nevis Latvijā), bet arī no Indijas. Tas bija ļoti jautrs laiks, laba kompānija, un guvu daudz jaunu iespaidu par valsti un kultūru, kas ir tik ļoti atšķirīga no Latvijas.
Lielākais pārbaudījums man tur bija ēdiens. Es neēdu asus ēdienus un pat tad, kad pasūtīju neasu, tas bija ļoti ass. Es melotu, ja teiktu, ka šis brauciens bija tikai par jautrību un mirkļa baudīšanu. Dažreiz ceļošana bija grūta un katru, vai katru otro dienu bija jāapmeklē izstādes vai pasākumi. Pat pamanījos pazaudēt pasi lidmašīnā iekšzemes lidojuma laikā.
Un es nekad neaizmirsīšu, kā es nosvinēju saulgriežu festivālu “Līgo” Latvijas vēstniecībā Taškentā.
Kādi ir Tavi hobiji?
Man patīk fotografēt un viss ar to saistītais. Lai gan pret savu darbu izturos kritiski un vēl neesmu atradusi “savu pieeju”, fotografēšana ir kaut kas, ko man patīk darīt, kad uznāk iedvesma. Man patīk fotogrāfijas, jo uzskatu, ka tādējādi varam paturēt atmiņas dzīvas. Mūsu dzīves ir piepildītas ar notikumiem un aktivitātēm un fotogrāfijas palīdz mums atgādināt par nozīmīgiem sīkumiem un tā brīža sajūtām.
Vai Tu savās lekcijās bieži izmanto piemērus un uzdevumus, kas atbilst Tev un Tavai personībai? Lūdzu, pastāsti sīkāk!
Kad vien varu, cenšos izmantot vizuālus materiālus un piemērus. Man ir vieglāk iegaumēt lietas, ja redzu piemērus vai attēlus. Es cenšos iesaistīt visus studentus, tā, lai visiem būtu iespēja izteikt savu viedokli, jo dažreiz studentam ir laba ideja, taču viņam nepieciešams “grūdiens”, lai par to pastāstītu. Es zinu, ka ir grūti izteikt savu viedokli skaļi, jo trūkst pašpārliecība vai negribas kļūdīties. Es parasti saku – tu drīksti teikt visu, ko vēlies, kamēr vien tavs viedoklis ir argumentēts.
Ko Tu vēlies novēlēt sev un citiem šajā sarežģītajā laikā?
Esi ar atvērtu prātu! Izmanto Erasmus sniegtās iespējas – tās ļaus tev kļūt pārliecinātākam. Centies no šī “interesantā” laika paņemt to labāko. Šobrīd mums ir iespēja uzlabot digitālās prasmes, ir pieejami daudz tiešsaistes kursi, semināri un konferences, kas iepriekš nebija pieejami. Lai gan šī brīža situācija mūs ir ierobežojusi, tā ir arī atvērusi daudzas jaunas durvis un sniegusi iespējas.