2020.gada 4.ceturkšņa atskaite projektaprojekta Nr. 1.2.1.1/18/A/006 pētījuma Nr. 2.8. “Kriogēnās izolācijas siltumvadītspējas testēšanas sistēma” īstenošanā
Projekta Nr. 1.2.1.1/18/A/006 pētījuma Nr. 2.8. “Kriogēnās izolācijas siltumvadītspējas testēšanas sistēma” ietvaros 2020.gada oktobrī, novembrī un decembrī notika Iespiedplašu ADC, mikrokontroliera dziņa un GUI izstrāde.
Sensoru kontroliera plate datu apmaiņai ar datoru izmantos Etherne/TCP/IP saskarni, tāpēc tika izstrādāts Python skripts, kas datora pusē pildīs klienta funkcionalitāti – caur ligzdu (socket) pieslēgsies pie iekārtas un veiks mērījumu nolasi ar to tālāku saglabāšanu CSV failos uz datora cietā diska. Izstrādāta grafiskās lietotāja saskarne (GUI):
1.Startējot GUI, tiek apkopoti metadati par visiem pieejamiem CSV failiem; par metadatiem tiek saprasts katra CSV;
- faila nosaukums un ceļš,
- sākuma un beigu laiks,
- statuss: vai fails ir pabeigts vai tiek papildināts (t.i. vai tas vairs netiks papildināts ar jauniem datiem).
2. Lietotājs vajadzīgajā GUI cilnē norāda interesējošo grafiku sākuma un beigu laikus; vadoties no lietotāja ievades, skripts no metadatiem nosaka, kuri tieši CSV faili ir jānolasa.
3. CSV faili tiek nolasīti, dati konvertēti uz numpy tipa masīvu.
4. Ņemot vērā lietotajā izvēlētos laikus, numpy masīvs tiek vizualizēts ar matplotlib.
5. Tā kā GUI darbības laikā var parādīties jauni dati, skriptā ir jāparedz pavediens (thread), kurš ar noteiktu periodiskumu veic sekojošo:
- pārbauda, vai nav parādījušie jauni CSV faili; ja ir - papildina metadatu masīvu
- pārbauda, vai tajos CSV failos, kur nav pabeigti, nav parādījušie jauni dati - ja ir un tie atbilst lietototāja ievadītajam laika diapazonam - papildināt tekošo numpy masīvu un pārzīmēt grafiku(-s)
1. Startēt GUI:
- Windows vidē: atverot izpildfailu DataLogger.exe.
- Linux vidē: atarhivēt GUI kodu un, ieiet koda direktorijā un izpildīt python3 DataLogger.py.
2.GUI ir pieejamas vairākas cilnes:
- Current – attēlo pēdējo mērījuma vērtību katram kanālam;
- All – attēlo grafiski visu kanālu datus vienkopus;
- Custom – ir iespējams atlasīt attēlošanai tikai vēlamos kanālus; Custom cilnes var būt vairākas, kā arī – ir iespējams mainīt to nosaukumus. Zemāk esošajā cilnē šā tipa cilnei ir nosaukums Group1;
- Settings – ir iespējams mainīt gan GUI, gan pašas aparatūras iestatījumus.
Projekta rezultātā tiks izstrādāts prototips- radīta sistēma, lai izstrādātu un testētu kriogēno izolāciju, kas paredzēta kosmisko nesējraķešu degvielas tvertnēm, kur kā degviela tiek izmantots sašķidrinātais ūdeņradis un skābeklis.
Ventspils Augstskolas aktivitātes projektā:
1. Mērīšanas sistēmas konstruktordokumentācija, tehniskie risinājumi integrācijas metodei ar testešano sistēmu. Mērīšanas procesa modelēšana. Mērīšanas sistēmas algoritma izveide (izpildītājs – VeA).
2. Mērīšanas sistēmas izstrāde un izveide, sistēmas testēšana, mērīšanas sistēmas integrācija ar testešano iekārtu. Testēšana. Programmaturas izstrāde.
Projekta vadošais partneris ir SIA “CRYOGENIC AND VACUUM SYSTEMS”, partneri: Ventspils Augstskola un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts.
Pētniecības projekta izmaksas (Ventspils Augstskolai pieejamais finansējums): 105279.06 EUR tai skaitā, 50760.2 EUR Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.
Projekts īstenošanu plānots pabeigt līdz 2021.gada 31.maijam.

Dalīties ar ziņu
Citi jaunumi




