Aizvadīta CREAzone Reinvent konference Liepājā

2019. gada 5. jūlijs
Jūnija sākumā noslēgusies projekta CREAzone Reinvent konference Liepājā, kas uz divām dienām pulcēja vairāk kā 40 izglītības, uzņēmējdarbības un uzņēmējdarbības atbalsta nozares pārstāvjus no Latvijas un Lietuvas, lai atskatītos uz projekta norisi un dalītos pieredzē darbā ar jaunajiem uzņēmējiem turpmākai jomas attīstībai.
Konferencē par aizvadītā projekta norisi stāstīja Lietuvas Darba Devēju konfederācijas projektu vadītāja Edīte Sinkeviče (Edita Sinkeviče), savukārt par savu pieredzi uzņēmējdarbības uzsākšanā vēl pusaudža gados un pieredzi vairāk kā gadu vadot uzņēmumu Silīcija ielejas biznesa akseleratoros pastāstīja 20 gadus vecais AirBoard dibinātājs Elviss Straupenieks.

Tā pat konferencē savā pieredzē dalījās Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns, Ventspils Augstskolas bakalaura studiju programmas “Biznesa akadēmija” vadītājs Guntis Čoders, RISEBA radošo industriju inkubatora vadītāja Iveta Cīrule un uzņēmuma Design Elevator vadītājs Charles Bušmanis.

Konferences eksperti vairākkārt uzsvēra gribas un mērķa lomu uzņēmējdarbības uzsākšana, uzsverot, ka pat labākie mentori, biznesa kouči un nepieciešamā infrastruktūra nevar palīdzēt jaunajam uzņēmējam gūt panākumus, ja tas nav gana motivēts savu sapni piepildīt.

Kā min konferences moderators, elektrokartingu ražošanas uzņēmuma Blue Shock Race vadītājs Artis Daugins, kurš iepriekšējos CREAzone Reinvent posmos bijis arī jauno uzņēmēju praktisko apmācību pasniedzējs, projekts sniedzis augstas kvalitātes iespaidu.

“Mani patiesi patīkami pārsteidza CREAzone Reinvent projektā redzētais jauno uzņēmēju sagatavotības līmenis, kā arī cilvēku, kas ar jauniešiem strādājuši profesionalitāte. Jāuzsver komandu prezentācijas prasmju, biznesa modeļu, veikto priekšdarbu līmenis. Man pēc pieredzes daudzos līdzīgos šāda formāta projektos un pasākumos kā mentoram un žūrijas loceklim jāsaka, ka CREAzone Reinvent redzētais pārsteidza. Taču tam ir arī acīm redzams iemesls, konferences norisē redzējām cilvēkus, kas šos mēnešus ir stāvējuši aiz jauniešiem projekta norisē, CREAzone Reinvent organizatoru, mentoru un ekspertu entuziasms, zināšanas un profesionalitāte arī rezultējas lieliskā gala rezultātā. Ne velti vēl aprīļa mēnesī vērtējot labākās Start Up komandas žūrija ilgi diskutēja un ļoti detalizēti analizēja katru dalībnieku, lai izšķirtos par labākās komandas noteikšanu. Manuprāt, konferencē mēs redzējām virkni metožu un procesu, ko vajadzētu pielietot jau sākot ar sākumskolu, veidojot uzņēmēja iemaņas un prasmes, kas noderēs katram jaunietim - vienalga vai jaunietis kļūs par uzņēmēju vai par algotu darbinieku. Bija liels prieks būt daļai no projekta,” pēc konferences stāsta Artis Daugins.

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014. – 2020. gadam projekts Nr. LLI-186 “CREAzone 2.0.” tiek īstenots Kauņas Tehnoloģiskā universitātes (Lietuva) vadībā, sadarbojoties ar Ventspils Augstskolu (Latvija), Lietuvas Biznesa konfederāciju (Lietuva) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (Latvija). Projekta mērķa grupa ir jaunieši no Latvijas un Lietuvas vecumā no 18 – 25 gadiem.

Projekta kopējais ERAF finansējums: 798 248 €, projekta kopējais finansējums: 939 115 €. Projekta īstenošanas laiks: 01.04.2017. – 31.03.2020.

Papildu informācija atrodama interneta vietnēs www.latlit.eu un www.europa.eu.

Šī informācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par saturu pilnībā atbild Ventspils Augstskola un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Venstpils Augstskola, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
05.07.2019

Dalīties ar ziņu

Citi jaunumi

Autors Rota Rulle 2025. gada 1. jūlijs
Latvijas iedzīvotāju interese par zinātni saglabājas stabila – to apliecina sabiedriskās domas monitorings, ko pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtījuma veic reizi divos gados. Pētījums sniedz visaptverošu ieskatu sabiedrības attieksmē, līdzdalībā un interesē par zinātni, kā arī ļauj izsekot zinātnes patēriņa paradumiem, uztverei un sabiedrības iesaistes iespējām dažādās mērķgrupās. Pēctecīgā pētījuma “Zinātnes patēriņa un līdzdalības izpēte” ietvaros iegūti dati par Latvijas iedzīvotāju zinātnes patēriņa paradumiem un līdzdalības aktivitātēm 2024. gadā. Pētījumu īstenoja Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Kultūras un mākslu institūts (KMI) sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Galvenie secinājumi norāda, ka interese par zinātni un ar to saistītām aktivitātēm saglabājusies nemainīga arī trīs gadus pēc pandēmijas: kopumā ar zinātni saistītās aktivitātēs 2024. gadā piedalījušies 76% Latvijas iedzīvotāju. Aktīvākie zinātnes patērētāji un līdzdalības īstenotāji ir vīrieši (80%), vecuma grupa 18-24 gadi (95%) un 18-30 gadi (90%), skolēni, studenti (94%), Rīgas reģiona iedzīvotāji (81%) un rīdzinieki (83%). Pētījumā analizēts, kā sabiedrība vērtē valsts ieguldījumu nozīmi dažādās nozarēs. Latvijas iedzīvotāji piekrīt, ka izglītība un zinātne var celt Latvijas labklājību. Pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijas iedzīvotāji augstu novērtē ieguldījumus izglītībā (vidēji 4,3 balles no 5), kam seko zinātne ar vērtējumu 4,1. Salīdzinoši zemāks ir kultūras un mākslas ieguldījuma novērtējums – 3,5 balles. Rezultāti norāda, ka teju katrs piektais Latvijas iedzīvotājs pilnībā uzticas zinātnei un zinātnieku viedoklim. Zinātnes patēriņa un līdzdalības izpratnē viens no būtiskajiem rādītājiem ir Latvijas iedzīvotāju uzticības līmenis zinātnei un zinātnieku viedoklim. Analizējot viedokļu sadalījumu, secināts, ka teju puse respondentu (49%) norāda, ka 5 ballu skalā viņu uzticības līmenis ir “4”, savukārt 19% norāda uz pilnīgu uzticību (5 balles).
Autors Rota Rulle 2025. gada 30. jūnijs
Ventspils Augstskolā (VeA) vasaras sākums noritēja īpaši rosīgi, jo norisinājās bakalaura un maģistra darbu aizstāvēšanas. Savus noslēguma darbus sekmīgi aizstāvēja 129 absolventi, kuri 20. jūnijā saņēma diplomus svinīgajā izlaiduma ceremonijā Ventspils Augstskolas dārzā. Pasākumu vadīja Juris Jope, bet par muzikālo noskaņu parūpējās mūziķis, dziesmu autors un grupas The Sound Poets solists Jānis Aišpurs. Šogad VeA absolvēja 129 studenti, 51 no tiem Ekonomikas un pārvaldības fakultāti, 37 – Tulkošanas studiju fakultāti, 47 – Informācijas tehnoloģiju fakultāti. Lielākais absolventu skaits bija bakalaura studiju programmās “Biznesa vadība”, “Tulkošana un valodu tehnoloģija” un “Datorzinātnes”. Visvairāk absolventu šogad ir maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība” – 29. Izlaiduma bildes skatīt šeit: https://www.venta.lv/aizvadits-izlaidums-un-pasniegtas-profesora-balduncika-stipendijas 
Autors Rota Rulle 2025. gada 26. jūnijs
Ventspils Augstskola – vieta, kur zinātne sniedzas līdz pat kosmosam Ventspils Augstskola ir reģionālā lietišķo zinātņu augstskola, kur zinātniskā darbība tiek īstenota trīs stratēģiskās specializācijas virzienos: Dabazinātnēs – īstenojot pētījumus matemātiskās modelēšanas, optisko signālu tehnoloģiju, astronomijas un astrofizikas, kosmosa tehnoloģiju un inženierelektronikas jomās, IKT un elektronikā Sociālajās zinātnēs – īstenojot pētījumus uzņēmējdarbības, inovāciju, reģionālās ekonomikas jomās Humanitārajās zinātnēs – īstenojot pētījumus lietišķajā valodniecībā, sastatāmajā valodniecībā un tulkojumzinātnē 2025. gada jūnijā zinātnes komunikācijas zīmols researchLatvia īpašu uzmanību pievērš Ventspils Augstskolas ieguldījumam pētnieciskajā darbībā, akcentējot Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra pētnieces un lektores Mg. sc. comp. Karinas Šķirmantes ieguldījumu zinātnē – tehnoloģijās un astronomijā. Ventspils Augstskola – augstskola ar lielāko radioteleskopa antenu Ziemeļeiropā Lai arī Ventspils Augstskolai šogad apritēs tikai 28 gadi, lielāko tās pastāvēšanas laiku tās paspārnē ir pasaules līmeņa pētniecības centrs – Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs (VSRC). Ventspils Augstskola jau 21 gadu ir augstskola ar lielāko radioteleskopa antenu Ziemeļeiropā!
Autors Rota Rulle 2025. gada 26. jūnijs
19. un 20. jūlijā Ventspilī, Vidumpļavā pirmo reizi norisināsies pludmales volejbola turnīrs “ GGFEST BeachVolley x Ventspils University ”. Šis notikums ir daļa no Ghetto Games festivāla, ka arī iezīmē nozīmīgu sadarbības soli starp Ventspils Augstskolu un vienu no lielākajām jauniešu sporta kustībām Latvijā Ghetto Games. Pludmales volejbola sacensību “ GGFEST BeachVolley x Ventspils University ” mērķis ir apvienot sportā aktīvos jauniešus no visas Latvijas, iedvesmojot viņus veselīgam un mērķtiecīgam dzīves veidam. Šīs sacensības nav tikai par rezultātu - tās ir par savu pārliecību, savstarpējo sadarbību un iedvesmu rītdienai. GGFEST BeachVolley x Ventspils University sacensības norisināsies divas dienas 19. jūlijā tiks aizvadītas spēles vīriešu komandām, 20. jūlijā sacentīsies sieviešu komandas. NOLIKUMS Spēlēt aicināti dalībnieki no 16 gadu vecuma. Dalība turnīrā ir bezmaksas , bet komandu skaits ir ierobežots - līdz 16 komandām katrā dzimuma grupā. Katrā grupā trīs labākās komandas saņems balvas no pasākuma sponsoriem. Sacensības organizē Ventspils Augstskolas aktīvu studentu un viņu mentoru darba grupa sadarbībā ar Ghetto Games . Ventspils Augstskolas profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” direktore Elīna Feldmane kā aktīvistu darba grupas vadītāja atzīmē, ka būt iesaistītiem Ghetto Games festivālā - radīt, darīt un baudīt pasākumu, kas pulcē Ventspilī jauniešus un aktīvus cilvēkus - ir noderīga pieredze un iespēja augt gan studentiem, gan viņu mentoriem, dodot pievienotu vērtību sabiedrībai.
Autors Rota Rulle 2025. gada 25. jūnijs
Ventspils Augstskolā (VeA) vasaras sākums noritēja īpaši rosīgi, jo norisinājās bakalaura un maģistra darbu aizstāvēšanas. Savus noslēguma darbus sekmīgi aizstāvēja 129 absolventi, kuri 20. jūnijā saņēma diplomus svinīgajā izlaiduma ceremonijā Ventspils Augstskolas dārzā. Pasākumu vadīja Juris Jope, bet par muzikālo noskaņu parūpējās mūziķis, dziesmu autors un grupas The Sound Poets solists Jānis Aišpurs. Šogad VeA absolvēja 129 studenti, 51 no tiem Ekonomikas un pārvaldības fakultāti, 37 – Tulkošanas studiju fakultāti, 47 – Informācijas tehnoloģiju fakultāti. Lielākais absolventu skaits bija bakalaura studiju programmās “Biznesa vadība”, “Tulkošana un valodu tehnoloģija” un “Datorzinātnes”. Visvairāk absolventu šogad ir maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība” – 29. Svinīgās ceremonijas laikā studiju prorektore Liene Resele-Dūšele sveica studentus, kuru sasniegumi studijās sasieguši teicamu vērtējumu. Atzinību saņēma deviņi studenti: Mikus Petruss – bakalaura studiju programma "Vadībzinātne" Rota Rulle – profesionālā maģistra studiju programma "Uzņēmējdarbības vadība" Rimants Jeļinsks – profesionālā maģistra studiju programma "Uzņēmējdarbības vadība" Deniss Solovjovs – bakalaura studiju programma "Datorzinātnes" Lara Cecilia Bernandes de Souza – bakalaura studiju programma "Datorzinātnes" Anastasija Gremčuka – profesionālā bakalaura studiju programma "Tulkošana un valodu tehnoloģija" Irina Berestova – profesionālā maģistra studiju programma "Tulkošana un terminoloģija" Ailenda Bulindža-Leitiete – profesionālā maģistra studiju programma "Tulkošana un terminoloģija" Helēna Vilcāne-Ezera – profesionālā maģistra studiju programma "Stratēģiskā starpkultūru komunikācija" Šajā gadā izlaidumā tika dibināta jauna tradīcija – profesora Jura Baldunčika stipendijas pasniegšana. Stipendija tiek pasniegta par īpašiem sasniegumiem Tulkošanas studijās un tās mecenāti ir profesora ģimene un asociētā profesore Silga Sviķe. Pirmo prof. J. Baldunčika stipendiju saņēma profesionālās bakalaura studiju programmas "Tulkošana un valodu tehnoloģija" absolvente Darina Kokļina un profesionālās maģistra studiju programmas "Tulkošana un terminoloģija" absolvente Irina Berestova . --- Kursu foto pieejami šeit: Web formātā (piemērotas publicēšanai internetā): https://failiem.lv/u/9u6a6zf32x Print formātā: https://failiem.lv/u/5xp5geyse2 Foto no izlaiduma atklāšanas : Print formatā: https://failiem.lv/u/xm7h5cbwc8 Web formatā: https://failiem.lv/u/8xanfjr5m3 TSF diplomu pasniegšana: Print formatā: https://failiem.lv/u/kyuraqbk83 WEB formatā: https://failiem.lv/u/mbepdmk4ce ITF diplomu pasniegšana: Print formatā https://failiem.lv/u/eq2mq382s2 WEB formatā: https://failiem.lv/u/rqqp5dw3a7 EPF diplomu pasniegšana Print formatā: https://failiem.lv/u/75nvpwrvqz WEB formatā: https://failiem.lv/u/3kydscakwm Izlaiduma noslēgums: Print formatā: https://failiem.lv/u/a4evtxtajn WEB formatā: https://failiem.lv/u/qj62dn5xqc
Autors Rota Rulle 2025. gada 25. jūnijs
Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt zinātnisko semināru, kurš norisināsies 27.06.2025. Ventspils Augstskolas D407. kabinetā Semināra programma 10:00 - 11:00 Prof. Valery M Nakariakov, University of Warwick, UK "A Plasma Orchestra, or Magnetohydrodynamic Waves in the Solar Corona" 11:00 - 12:00 Pusdienas 12:00 - 15:00 Zinātniskais seminārs “Magnētiskās hidrodinamikas viļņi Saules vainagā” JIV-ERIC nacionālā mezgla zinātnisko semināru sērijas ietvaros" Reģistrācija: https://docs.google.com/spreadsheets/d/13Hek5KuUaAvGtc1ngZrLBGSM2vCNzmsRfECSU5sYi54/edit?usp=sharing Iespējams piedalīties klātienē vai attālināti GoogleMeet. Saite, lai piedalītos tiešsaistē: https://meet.google.com/skj-bhcp-jyu Seminārs tiek organizēts projekta “Ventspils Augstskolas starptautiskā sadarbība un inovācijas Latvijas viedās specializācijas attīstībai” (Nr. 1.1.1.5/3/25/I/012) ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.
Citas ziņas