Struktūra

Struktūra

  • Akadēmiskā šķīrējtiesa

    Ventspils Augstskolas Akadēmiskā Šķīrējtiesa ir izveidota strīdu izskatīšanai starp VeA amatpersonām un struktūrvienībām. Akadēmiskā Šķīrējtiesa izskata arī studējošo un akadēmiskā personāla iesniegumus par VeA Satversmē noteikto akadēmisko brīvību un tiesību ierobežojumiem un pārkāpumiem.


    Akadēmiskās šķīrējtiesas sastāvs: Artūrs Vrubļevskis, Diāna Neimane, Juris Freimanis, Māris Ēlerts.

  • Ētikas komisija

    Ventspils Augstskolas (VeA) Satversmes sapulces izveidotās Ētikas komisijas mērķis ir VeA Ētikas kodeksa īstenošanas pārraudzība un ar to saistīto pārkāpumu izskatīšana. Komisijas funkcijas ir sniegt priekšlikumus un piedalīties VeA ētikas politikas (Ētikas kodeksa) pilnveidošanā, izskatīt un novērtēt iesniegtās sūdzības par VeA personāla neētisku rīcību, sniegt atzinumu par tālāko rīcību VeA rektoram par konkrētas Ētikas kodeksa uzvedības normas pārkāpuma faktu.


    Ētikas komisijas sastāvs:

    akadēmiskā personāla pārstāvji docents Vairis Caune, lektore Estere Vītola, profesors Jānis Veckrācis, vispārējā personāla pārstāve Mūžizglītības centra vadītāja Egita Udodova un Studentu padomes vēlētā pārstāve Marta Anete Vinniņa.


    E-pasts saziņai ar Ētikas komisiju etikas-komisija@venta.lv

  • Padome

    Ventspils Augstskolas Padome ir koleģiāla valsts augstskolas augstākā lēmējinstitūcija, kas ir atbildīga par valsts augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību, kā arī nodrošina valsts augstskolas darbību atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

    Ventspils Augstskolas Padomi veido pieci locekļi, no kuriem:


    1) divus — Ventspils Augstskolas Satversmē noteiktajā kārtībā izraudzītus — izvirza Ventspils Augstskolas Senāts;


    2) vienu — ar augstskolas darbību nesaistītu izcilu nozares pārstāvi — izvirza Valsts prezidents;


    3) divus sabiedrības pārstāvjus saskaņā ar Ministru kabineta noteikto kārtību, iesaistot atlases procesā sabiedrību (tai skaitā augstskolas absolventu organizācijas, profilam atbilstošās nozares asociācijas un darba devējus, akadēmisko, pētniecības un radošo organizāciju pārstāvjus, personas ar starptautiski nozīmīgiem sasniegumiem zinātnē, mākslās vai uzņēmējdarbībā, nozaru ministriju un pašvaldību pārstāvjus), izraugās ministrija, kuras pārraudzībā ir augstskola, un izvirza Ministru kabinets.


    Ventspils Augstskolas Padomes priekšsēdētājs - Valsts prezidenta izvirzīts pārstāvis - Kristaps Klauss.


    Ventspils Augstskolas Padomes priekšsēdētāja vietnieks - Ventspils Augstskolas Senāta izvirzīts pārstāvis - Jānis Vītoliņš.


    Ventspils Augstskolas Padomes locekļi:


    Ventspils Augstskolas Senāta izvirzīta pārstāve - Gaļina Hiļķeviča.


    Ministru kabineta izvirzīti pārstāvji - Raimonds Vējonis un Reinis Āzis.

  • Padomnieku konvents

    Ventspils Augstskolas Padomnieku konvents ir institūcija, kas valsts, Kurzemes reģiona un Ventspils pilsētas un VeA interesēs konsultē augstskolu tās attīstības stratēģijas jautājumos.


    Ventspils Augstskolas Padomnieka konventa sastāvs:

    1) Inese Astaševska, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja;

    2) Jana Bakanauska, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils Izglītības pārvalde” vadītāja;

    3) Signe Bāliņa, Dr.oec., profesore, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ;

    4) Uldis Bariss, AS "Conexus Baltic Grid" valdes priekšsēdētājs;

    5) Mikus Brakanskis, SIA “Bucher Municipal” Ražotnes vadītājs;

    6) Roberts Budigins, Ventspils Jaunrades nama direktora vietnieks jaunatnes lietās;

    7) Dainis Draviņš, PhD, astronomijas profesors, Zviedrijas Karaliskās Zinātņu akadēmijas loceklis,, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis;

    8) Andrejs Frišfelds, SIA “TestDevLab” valdes loceklis;

    9) Eva Kārkliņa, Talsu novada domes priekšsēdētāja;

    10) Guntis Mačtams, Ventspils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks sociālajos, izglītības, kultūras un sporta jautājumos;

    11) Ojārs Spārītis, Dr. habil. art, profesors, Latvijas Zinātņu Akadēmijas īstenais loceklis, Latvijas Māklsas akadēmijas Doktorantūras nodaļas vadītājs;

    12) Igors Udodovs, Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” valdes loceklis;

    13) Kristīne Vāgnere - Davidova, Profesionālās izglītības kompetences centra “Ventspils Tehnikums” direktore;

    14) Kaspars Vitenbergs, Ventspils valstspilsētas pašvaldības izpilddirektora 1. Vietnieks – Domes administrācijas vadītājs.



  • Revīzijas komisija

    Ventspils Augstskolas Revīzijas komisijas uzdevums ir kontrolēt augstskolas darbību un tās atbilstību Latvijas Republikas likumiem un VeA Satversmei. Revīzijas komisijai ir tiesības pārbaudīt VeA akadēmisko, administratīvo un saimniecisko darbību un iepazīties ar visiem dokumentiem, kas attiecas uz VeA finansiālo un saimniecisko darbību.



  • Satversmes sapulce

    Ventspils Augstskolas Satversmes sapulce ir VeA augstākā lēmējinstitūcija, kas tiesīga izskatīt un izlemt VeA darbības un attīstības pamatjautājumus. Tā ievēl rektoru, Senātu, Revīzijas komisiju un Akadēmisko Šķīrējtiesu. Savus pārstāvju Satversmes sapulcē ievēl visas VeA personāla grupas – akadēmiskais un vispārējais personāls un studējošie. Satversmes sapulci uz 3 gadiem ievēl šādā sastāvā:


    • no akadēmiskā personāla – 18 pārstāvjus;
    • no vispārējā personāla – 6 pārstāvjus;
    • no studējošajiem – 6 pārstāvjus.

    Satversmes sapulces sanāksmes vada Satversmes sapulces priekšsēdētājs, protokolēšanu veic Satversmes sapulces sekretārs.


    VeA Satversme


    Satversmes sapulces priekšsēdētājs: – Dace Štefenberga


    Satversmes sapulces priekšsēdētāja vietnieks: Jānis Šate


    Satversmes sapulces sekretārs: Ieva Zonenberga

    Satversmes sapulces sastāvs


    Akadēmiskais personāls: Vairis Caune, Una Libkovska, Inta Ozola, Liene Resele, Vladislavs Bezrukovs, Aleksejs Klokovs, Artūrs Vrubļevskis, Estere Vītola, Jānis Sīlis, Diāna Neimane, Vita Balama, Dace Štefenberga, Kārlis Krēsliņš, Guntars Dreijers, Jānis Šate, Karina Šķirmante, Juris Kalvāns, Juris Freimanis


    Studējošie:  Linda Auziņa, Patrīcija Marta Bērziņa, Dārija Semjonova, Justīne Širina, Andrejs Štrāls, Marta Anete Vinniņa


    Vispārējais personāls: Ligita Blumberga, Raitis Didrihsons, Gvido Grīnbergs,  Ieva Rozenberga, Sniedze Šama, Ieva Zonenberga

  • Senāts

    Ventspils Augstskolas Senāts ir VeA personāla koleģiāla vadības un lēmējinstitūcija 20 cilvēku sastāvā. Tas apstiprina kārtību un noteikumus, kuri regulē visas VeA darbības sfēras, izņemot tos, kuri ar VeA Satversmi nodoti Satversmes sapulces pārziņā. VeA Senātu ievēlē Satversmes sapulce uz trim gadiem no VeA personāla locekļiem. Senāta ievēlēšanā tiek ievērotas šādas pārstāvības proporcijas:

    • no akadēmiskā personāla – 75% (15 pārstāvji);
    • no studējošajiem – 20% (4 pārstāvji);
    • no citām darbinieku grupām – 5% (1 pārstāvis).

    Senāts atbilstoši VeA darbības galvenajiem uzdevumiem veido pastāvīgas komisijas, kuras izstrādā priekšlikumus vai arī dod atzinumus par savai kompetencei atbilstošajiem lēmumu projektiem. Komisiju darbības kārtību nosaka Senāta apstiprināti nolikumi.


    Senāta sēdes vada Senāta priekšsēdētājs, viņa prombūtnes laikā Senāta priekšsēdētāja vietnieks, protokolēšanu veic Senāta sekretārs.


    VeA Senāta nolikums ŠEIT.


    Senāta priekšsēdētājs: Guntars Dreijers


    Senāta priekšsēdētāja vietnieks: Dace Štefenberga


    Senāta sekretārs: Ieva Zonenberga


    Senāta sastāvs no akadēmiskā personāla: Vita Balama, Una Libkovska, Liene Resele, Jānis Sīlis, Dace Štefenberga, Jānis Šate, Vairis Caune, Māris Ēlerts, Valda Rudziša, Aleksejs Klokovs, Juris Freimanis, Guntars Dreijers, Kārlis Krēsliņš, Vladislavs Bezrukovs, Artūrs Vrubļevskis, Sergejs Hiļķevičs.


    Senāta sastāvs no studējošajiem: Justine Širina, Igors Uhaņs, Patrīcija Marta Bērziņa, Andrejs Štrāls.



  • Starptautiskā konsultatīvā padome

    Ventspils Augstskolas Starptautiskā konsultatīvā padome izveidota 2015.gadā. Padome izveidota, lai sniegtu atzinumus un priekšlikumus Ventspils Augstskolas pētniecības programmas izstrādē, kā arī konsultētu augstskolas vadību par zinātniskās darbības organizāciju. Šādas padomes izveide veicinās starptautisko sadarbību Eiropas līmeņa zinātnisku projektu sagatavošanā, publikāciju skaita pieaugumu un efektīvāk tiks risināti dažādi organizatoriskie jautājumi. Padomi un tās sastāvu apstiprinājis Ventspils Augstskolas Senāts.


  • Studiju padome

     Ventspils Augstskolas Studiju padome ir koleģiāla lēmējinstitūcija, kas pārzina studiju plānošanas, organizēšanas un koordinēšanas jautājumus. Studiju padomes galvenie uzdevumi ir visu līmeņu un studiju formu akadēmisko un profesionālo studiju programmu izstrādāšanas un realizēšanas koordinēšana, profesionālās pilnveides un profesionālās tālākizglītības programmu izstrādāšanas un realizēšanas koordinēšana, studiju sistēmas izstrādāšana, analīze un tās pilnveidošanas un attīstības galveno virzienu noteikšana, studējošo, akadēmiskā un administratīvā personāla ārvalstu pieredzes izpētes un ieviešanas organizēšana Erasmus+ un citu studiju kvalitāti veicinošu mobilitātes programmu ietvaros. Studiju padomes sastāvā ietilpst Studiju prorektors (Studiju padomes priekšsēdētājs), Studiju nodaļas vadītājs, Studiju nodaļas vadītāja vietnieks ārējo sakaru jautājumos, fakultāšu dekāni, studiju programmu direktori, Studentu padomes virzīts pārstāvis, Mūžizglītības centra vadītājs. VeA Studiju nodaļas pārstāvis, kurš nav Studiju padomes balstiesīgs loceklis, nodrošina Studiju padomes tehnisko atbalstu un dokumentu apkopošanu un glabāšanu.

  • Zinātnes padome

    Ventspils Augstskolas Zinātnes padome ir zinātņu prorektora padomdevēja institūcija. Padome veic zinātniskā darba analīzi un izstrādā ieteikumus zinātnisko pētījumu un projektu plānošanā un īstenošanā, zinātnes attīstībai paredzētā finansējuma plānošanā, konsultēšanā finansējuma piesaistīšanas jautājumos, zinātņu doktoru sagatavošanas organizēšanā, zinātnieku starptautiskās sadarbības veicināšanā, patentu un zinātnisko izgudrojumu un publikāciju autortiesību aizsardzības organizēšanā, zinātnisko pētījumu mārketinga organizēšana, zinātnisko konferenču, simpoziju, semināru plānošanā un organizēšanā. Padomes sastāvā ietilpst zinātņu prorektors, Zinātņu un attīstības daļas vadītājs, speciālists ārējo sakaru jautājumos, fakultāšu dekāni un nodaļu vadītāji, katedru vadītāji, Studentu padomes priekšsēdētājs.

Share by: