Projekts ir paredzēts kā lietišķs pētījums, kura mērķis ir iegūt jaunas zināšanas un prasmes inovatīva tehnoloģiskā risinājuma izstrādei gāzveida ūdeņraža saspiešanai un saspiešanas tehnoloģijas prototipa izveidošanai.
Projektā ietvarā paredzētas sekojošas darba aktivitātes:
1) ūdeņraža saspiešanas procesa teorētiskie pētījumi un modelēšana, izmantojot šķidrumu kā darba ķermeni;
2) ūdeņraža hidrauliskās saspiešanas tehnoloģījas iztrāde;
3) iekārtas laboratorijas testa modeļa dizaina izstrāde, izgatavošana un eksperimentālie pētījumi;
4) izstrādātās tehnoloģijas pielāgošana komercializācijai.
Tājā paša laikā, 2021.gadā 31. decembrī VeA sadarbībā ar FEI sekmīgi noslēdza citu zinātnisku projektu par līdzīgu tematiku: Latvijas Zinatnes Padomes (LZP) projekts “Ūdeņraža hidrauliskās saspiešanas eksperimentālie pētījumi un tehnoloģijas izstrāde (Nr. lzp-2020/2-0049)”. LZP projektā ietvarā iegūtie jaunie tehniskie risinajumi, izstrādātie fizikālo procesu matemātiskie modeļi, projekta komanda ieguvusi pieredzi, kas kopumā tiks pielietota un turpināta attistību ERAF porjekta ietvaros. Mērķis ir esošus pētijumus un tehniskos risinajumus pacelt nākamajā attistības līmenī un tuvināt ūdeņrāža hidrauliskais saspiešanas sistēmu komercializācijas virzienā.
Ūdeņraža hidrauliskās saspiešanas iekārtas izstrāde ir saistīta ar risinājumu meklēšanu, kam nepieciešamas dažādas zināšanas un pieredze. Ūdeņraža hidrauliskās saspiešanas laikā, notiekošo fizikālu procesu kompleksai modelēšanai, ir nepieciešams izpētīt šķidruma (silikona eļļas) un gāzes (ūdeņraža) uzvedību augstā spiedienā līdz 1000 atmosfērām. Ņemot vērā, ka darba cilindram, kas izstrādāts, izmantojot putu samazināšanas tehnoloģiju, ir sarežģīta forma, darba fizikālās un matemātiskās modelēšanas procesā tika iesaistīta speciālistu grupa no Skaitliskās modelēšanas institūta, Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes.
Tiek veikti visaptveroši pētījumi par silikoneļļas tehniskajām un ķīmiskajām īpašībām, kas tiek izvēlēts kā darba šķidrums, izmantojot spektrālās analīzes metodi, pēc mijiedarbības ar ūdeņradi zem augsta spiediena. Šo problēmu risināšanā piedalās arī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta eksperti.
Turpinājās darbs pie tehnisko risinājumu patentēšanas, kuru mērķis ir samazināt putošanu un kontrolēt darba šķidruma patēriņu.