Projekta mērķis vērsts uz Ventspils un Kurzemes reģiona attīstību, ko var pilnvērtīgi nodrošināt ar reģionam nepieciešamā darba spēka attīstību, nodrošinot atbilstošas kvalifikācijas speciālistu sagatavošanu. Projekta īstenošana nodrošina ERAF prioritārā virziena “Izglītība, prasmes un mūžizglītība” (8.1.1.) atbalsta mērķa “palielināt modernizēto STEM studiju programmu skaitu Latvijā” sasniegšanu, modernizējot Ventspils Augstskolas piecas studiju programmas: bakalaura programmu “Datorzinātnes”, maģistra programmu “Datorzinātnes”, pārveidojot akadēmisko bakalaura programmu “Elektronika” par profesionālo bakalaura programmu “Elektronikas inženierija”, modernizējot maģistra studiju programmu “Elektronika”, profesionālo bakalaura studiju programmu “Kuģu navigācijas elektronika”, izveidojot jaunu pirmā līmeņa augstākās izglītības programmu “Programmēšanas specialists”.
Projekts tika saskaņots ar nozaru darba devēju asociācijām – LIKTA un LETERA. Šī projekta īstenošanas laikā uzsākta profesionālā 1.līmeņa (koledžas) augstākās izglītības programma “Programmēšanas speciālists”, kura apgūstama divos gados, lai jaunieši pēc iespējas ātrāk varētu iesaistīties darba tirgū. Programmas saturs sagatavots ciešā sadarbībā ar IKT nozares uzņēmējiem, nodrošinot to, lai absolventu prasmes būtu atbilstošas to IKT uzņēmumu vajadzībām (piemēram, SIA „ITP Baltic”, SIA TestDevLab, Visma, Ventspils Digitālais centrs, Accenture, Emergn u.c.), kuri būtu absolventu nākamie darba devēji. Kopš 2017. gada šajā programmā studijas katru gadu uzsāk 30 – 40 studenti.
Savukārt, akadēmiskā bakalaura studiju programma “Elektronika” sākot ar 2018. gadu tika pārveidota par profesionālo bakalaura studiju programmu “Elektronikas inženierija”. Šāds lēmums pieņemts pamatojoties uz pieprasījumu pēc profesionālas bakalaura programmas un identificēts diskusijās ar absolventiem un skolu karjeras konsultantiem. Ventspils Augstskolai ir sadarbības līgumi ar Ventspilī izvietotiem elektronikas nozares uzņēmumiem, kuri ir ieinteresēti pieņemt darbā Ventspils Augstskolas absolventus – AS Hansa Matrix, SIA EuroLCD’s, kā arī VeA zinātniskais institūts VSRC. Jāpiemin arī, ka ieguldījumi elektronikas laboratoriju modernizācijā ļāva izveidot kopīgu mehatronikas ievirzes bakalauru programmu ar Liepājas universitāti “Viedās tehnoloģijas”.
Projekta ietvaros Ventspils Augstskolā par kopējo summu 506 tūkst. EUR izveidotas vairākas jaunas laboratorijas, kuras dod studentiem iespēju iepazīties ar modernākajām pasaules attīstības tendencēm informācijas tehnoloģijās:
Projekta ietvaros tika aprīkota datorzinātņu un elektronikas studentu patstāvīgā darba telpa. Šī telpa studentiem sniedz iespēju piekļūt nepieciešamajam aprīkojumam 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, lai paši varētu realizēt interesantus projektus, kā arī lai būtu iespējams izveidot kursa darbu ietvaros nepieciešamos darbus. Studentu dienesta viesnīca atrodas vienā korpusā ar elektronikas laboratorijām un patstāvīgā darba telpu, kā rezultātā studenti to var izmantot jebkurā, sev ērtā laikā. Ventspils Augstskolas pasniedzēji ir pārliecināti, ka lai sagatavotu elektronikas industrijai profesionāli kvalificētus inženierus, jārada iespēja studentiem studiju laikā veikt patstāvīgus praktiskus darbus, šim nolūkam aprīkojot patstāvīgā darba telpu ar modernām lodēšanas stacijām, lodēšanas tvaiku atsūkšanas sistēmu, mērinstrumentiem un pilnveidojot iespiedplašu (PCB) prototipēšanas iespējas augstskolā. Jāatzīmē, ka patstāvīgo darbu izveidošanai nepieciešamās elektronikas komponentes finansē augstskola.
Tajā skaitā, projekta ietvaros izveidota arī jauna, moderna datorauditorija, veikta datortehnikas modernizācija vēl piecās datorklasēs, iegādāta datortehnika pasniedzējiem, kā arī auditorijas aprīkotas ar modernām interaktīvām tāfelēm un citām tehnoloģiju iekārtām par kopējo summu 646 tūkst. EUR. Šis vērienīgais ieguldījums ļauj Ventspils Augstskolas studentiem, neatkarīgi no fakultātes, studijām izmantot visjaunākās izglītības un informācijas tehnoloģijas.
Papildus visam minētajam, veikti remontdarbi deviņās augstskolas auditorijās, izveidots moderns interjers, tās iekārtotas ar jaunām ergonomiskām auditorijas mēbelēm, būvniecības rezultātā vienā no korpusiem ierīkots lifts un diagonālais pacēlājs. Gandarījums par to, ka projekta rezultātā studentiem ar kustību traucējumiem ir nodrošināta pieeja visām auditorijām un telpām visos augstskolas korpusos. Kopējās projekta būvniecības izmaksas sastāda 469 tūkst. EUR.
Jāpiebilst, ka projekts “Ventspils Augstskolas STEM mācību programmu modernizācija” (Nr. 8.1.1.0/17/I/007) ir devis iespēju izveidot modernu infrastruktūras bāzi arī citiem Ventspils Augstskolā realizētiem projektiem, piemēram, Ventspils Augstskolas un Liepājas Universitātes kopējam projektam KInGS (“Inovāciju granti studentiem”, SAM 1.1.1.3), Ventspils Augstskolas un partneru Ventspils Tehnikums, Valmieras Tehnikums, Vidzemes Augstskola, Ventspils un Valmieras pašvaldības kopējais projekts “Next Generation Micro Cities of Europe”, kopīgas bakalauru studiju programmas “Viedās tehnoloģijas” izveidei ar Liepājas Universitāti, iespējai startēt un iegūt projektus Eiropas Kosmosa aģentūras konkursos. Viss šis minētais projektu kopums nodrošina Ventspils Augstskolas studentiem ļoti plašas iespējas studijās izmantot vismodernākās tehnoloģijas, kā arī pilnveidot sevi, īstenot savas idejas un saņemt finansiālu atbalstu gan zinātnisko pētījumu jomā augstskolā, gan savu uzņēmējdarbības ideju īstenošanai.