Līga Emerberga studē profesionālajā bakalaura studiju programmā "Biznesa vadība" un studiju ievaros devās uz Grieķiju Erasmus+ studiju mobilitātē uz International Hellenic University (Serres Campus).
"Kā galvenais iemesls, kāpēc izvēlējos piedalīties Erasmus+ studiju mobilitātē, bija vēlme izkāpt no savas komforta zonas un iepazīt jaunu kultūru. Šie gadi, kas bija pavadīti Covid-19 pandēmijas ierobežojumos, kontrolēja manu brīvību un vēlmi attīstīt sevi. Kad mazliet mazinājās ierobežojumi, varēju atgriezties skolā. Atgriežoties redzēju, ka mūsu skola piedāvā Erasmus+ mobilitātes braucienu. Es sapratu, ka, iespējams, nekad vairs man nebūs iespēja dzīvot un mācīties ārzemēs, tāpēc pieteicos Erasmus+ studijām Grieķijā.
Sadarbība ar International Hellenic University (Serres Campus) bija arī veiksmīga. Jau no paša sākuma kontaktējāmies ar IHU Erasmus+ koordinatoru caur e-pastu, un viņš deva mazu ieskatu par to, kas mums būtu jāzina ierodoties Grieķijā un nokļūstot viņu piedāvātājās kopmītnēs. Mobilitātes laikā varēju sazināties ar IHU Erasmus+ koordinatoru Geriju studiju laikā, jo viņš pasniedza vienu no manis izvēlētajām lekcijām. Droši varu teikt, ka IHU rūp Erasmus studenti un ir gatavi palīdzēt jebkurā laikā, lai viņi justos pēc iespējas mājīgāk un drošāk.
Mani akadēmiskie ieguvumi mācoties International Hellenic University (Serres Campus) bija neizmērojami daudz. Mācījos tādus priekšmetus kā cilvēkresursu menedžments, uzņēmējdarbības informācijas sistēmas, uzņēmējdarbība un plānošana, digitālais mārketings, uzņēmējdarbības stratēģijas, inovāciju tehnoloģiju menedžments. Padziļināju angļu valodas zināšanas, iemācījos komunicēt ar pasniedzējiem un nebaidījos izteikt savu viedokli dažādu tēmu apskatē, turpināju apgūt prezentēšanas prasmes un atbildes uz jautājumiem. Mācījos IHU un varu minēt vairāk plusus nekā mīnusus, jo pasniedzēji bija pretimnākoši un jebkuras problēmas tika atrisinātas.
Varu arī teikt, ka mani personiskie ieguvumi no mācībām IHU bija neizsakāmi daudz. Spēju izkāpt no komforta zonas un veidot savstarpēju komunikāciju ne savā dzimtajā valodā. Iepazinu Grieķijas kultūru, tās ēdienus, cilvēku paražas, reliģiskās iezīmes, grieķu valodu un vēl daudz ko citu.
Dzīvojot ārpus Latvijas, Erasmus+ mobilitātes laikā es sapratu, cik pasaule tomēr ir plaša un piedzīvojumiem pilna. Nodzīvoju vairāk kā trīs mēnešus man svešā valstī, apceļoju lielākās un skaistākās Grieķijas pilsētas un salas. Katra iepazītā Grieķijas pilsēta vēstīja par kādu Grieķijai piemītošu iezīmi, vai tā bija zilā un baltā krāsa, vai tā bija jūra, vai tie bija ēdieni, cilvēki vai reliģija. Varu teikt, ka pavadītais laiks Grieķijā deva ļoti daudz spilgtu iespaidu, ko atcerēšos mūžīgi. Piedzīvot un būt vienam no viņu kultūras un iedzīves, katram būtu jāizbauda. Varu arī piebilst, ka ne vienmēr ir tā, kā tu iedomājies, jo ne visi Grieķijā dzīvo tik skaisti un pārticīgi. Būs arī skati, kas tev liks padomāt par dzīvi no cita skatupunkta un novērtēt tās lietas, kas tev ir.
Ja tu apsver piedalīties Erasmus+ studiju mobilitātē ņem vērā, ka sākumā dzīve citā valstī šķitīs grūta un mazliet nomācoša. Sākumā tu nepazīsi nevienu, viss šķitīs tik svešs, bet tam tā ir jābūt. Kad sāksi iedzīvoties un aprast ar vidi, viss šķitīs daudz krāsaināk. Iepazīsi cilvēkus, pasniedzējus un veidosi kontaktus. Gribu uzsvērt, ka neviens Erasmus+ studenta pieredzes stāsts nebūs vienāds un katram būs citādāka pieredze. Lielākoties visiem ir tā, ka sadraudzējas ar citiem Erasmus+ studentiem un pavada laiku kopā. Nesaku, ka tā ir laba prakse, bet es devos uz Grieķiju Erasmus+ mobilitātē ar savu kursabiedreni Unu. Varu teikt, ka ja es būtu aizbraukusi viena, tad šis pavadītais laiks man būtu tiešām smags un grūts.
Runājot par studijām, vēlos ieteikt Erasmus+ studentiem nebaidīties izteikt savu viedokli un veidot pēc iespējas tuvāku kontaktu ar pasniedzējiem. Mūsu gadījumā pasniedzēji tiešām bija ļoti atsaucīgi, mīļi un laipni, varējām runāt ar viņiem par jebkuru tēmu, stāstījām par savu pieredzi ceļojot Grieķijā, viņi mūs uztvēra kā draugus un mēs viņus tāpat. Pat varu teikt, ka pasniedzēji bija vieni no tuvākajiem draugiem mūsu Erasmus+ mobilitātes laikā.
Ticu, ka, dzīvojot citā valstī, tu sāksi novērtēt Latvijas tīro gaisu, mazus cilvēku pūļus, platas ielas, kurās var apgriezties, noteiktus latviešu ēdienus un citas tev mīļas latviešu iezīmes. Tomēr arī Grieķijas saule, skaistie dabas skati, milzīgie kalni, kas būs uz katra stūra, mīļums un laipnība no katra Grieķijas iedzīvotāja, liks justies pieņemtiem un mīlētiem. Vēlos ieteikt, lai mobilitātes sākumā mēģini uzzināt no koordinatoriem pēc iespējas vairāk par to, kas tev būtu jāņem vērā ierodoties uzņemošajā augstskolā, kas tev būtu jāpaņem līdzi un vēl citus ieteikumus. Mēs ar Unu jau no paša sākuma nodibinājām tuvu kontaktu ar IHU koordinatoru un visas mobilitātes laikā nebaidījāmies uzdot mums interesējošos jautājumus par dažādām grieķu tradīcijām, trasportlīdzekļu sarakstiem un vietām Grieķijā. Viņš mums bija liels palīgs apceļojot Grieķiju, jo palīdzēja orientēties transportlīdzekļu sarakstos, ieteica dažādus apskates objektus un vēl beigās uzaicināja uz vakariņām."