Aktualitātes – Ventspils Augstskola
Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centra aktualitātes
Sekojiet mūsu jaunumiem!

Notikusi trešā Erasmus+ projekta starptautiskā tikšanās Itālijā

Projekta partneri no Latvijas, Itālijas, Turcijas, Bulgārija un Šveices š.g. oktobrī divu dienu garumā kopīgi ne tikai izvērtēja līdz šim paveikto, bet arī vienojās par nākamajiem veicamajiem soļiem Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projekta “REDucing the Cybersecurity Management Skills Gap in SMEs” ietvaros.

Atgādinām, ka  projekta mērķis ir izstrādāt neformālo mācību programmu mazo un vidējo uzņēmumu kibedrošības menedžeriem.

Līdz šim projekta ietvaros tikušas definētas mazo un vidējo uzēmumu vadītājiem nepieciešamās kompetences kiberdošības jautājumos, ir veikta faktiskās situācijas analīze un tādējādi konstatētas galvenās iztrūkstošās kompetences. Partneri ir vienojušies gan par programmas struktūru, gan nodrošinājuši daļēju programmas satura izstrādi.

Turpmākajos posmos partneriem jāstrādā pie mācību metodoloģijas izstrādes, kā arī jānodrošina programmas izvietošana mācību platformā Moodle.  Plānots, ka programmu patstāvīgi Moodle vidē varēs apgūt ikviens interesents, pēc tās apguves saņemot iegūto kompetenču apliecinošu sertifikātu.

Projekta partneru tikšanās notika Itālijas pilsētā Fano un to organizēja viens no projekta sadarbības partneriem Training 2000. Ar šo tikšanos projektā ir noslēdzies pirmais gads no kopējā projekta perioda - 2 gadiem.

Projekta kopējais Eiropas Savienības Erasmu+ programmas finansējums ir 243 756,00 EUR, t.sk. 20 490 EUR Ventspils Augstskolas budžets.

 

Projektu Ventspils Augstskolā īsteno Mūžizglītības centrs. Plašāka informācija, zvanot pa tālruni +371 63629650 vai +371 27738823,  rakstot uz e-pastu: mic@venta.lv

 

 

Meditācijas būtība un praktiskā nozīme

Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs piedāvā ILMĀRA LATKOVSKA lekciju ciklu "Meditācijas būtība un praktiskā nozīme". 29.oktobrī plkst. 18:00-21:00 norisināsies otrā lekciju cikla nodarbība.

Tajā pasniedzējs pastāstīs par meditāciju kā instrumentu cilvēka vispusīgai un līdzsvarotai izaugsmei, meditāciju un emocijām un meditāciju kā imunitāti pret stresu un izdegšanu. Tāpat dalībnieki varēs apgūt meditāciju praktiski.

 

Lekciju cikla apraksts atrodams: ŠEIT

Piesakies kursiem ŠEIT!

Esi viens no mums un apgūsti publisko runu!

Kļūsti par vienu no mums, kopā ar studentiem klausītāja statusā apgūstot kursu "Publiskā runa". Kursi notiks pirmdienās, sākot ar 7. oktobri un beidzot ar 2. decembri, no plkst. 16:05 līdz plkst. 19:10 Ventspils Augstskolā.

Nodarbības pasniegs lektore Iveta Lāce. Maksa par kursa apgūšanu klausītāja statusā - 100 eiro.

 

Kursa aprakstu skatīt šeit ŠEIT

Pieteikšanas kursiem, rakstot uz e-pastu mic@venta.lv.

Franču valoda iesācējiem

Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs aicina jauniešus un pieaugušos apgūt franču valodu iesācējiem.

Kursu kopējais apjoms ir 60 akadēmiskās stundas (45 minūtes katra). Darba valoda būs angļu. Kursa cena ir 215,- EUR (maksājumu iespējams veikt daļās).

 

Piesakies kursiem ŠEIT!

Ievads pārvaldības sistēmā Moodle

Ar 16.oktobri uzsākam kursu “Ievads pārvaldības sistēmā Moodle”!  

Atvērtā koda kursu pārvaldības sistēma Moodle ir šobrīd populārākā kursu vadības sistēma pasaulē. Apmācību mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes darbā ar Moodle, lai patstāvīgi spētu veidot Moodle vidē savus mācību kursus, pievienot teksta, audio un video failus un citus resursus un aktivitātes, kā arī sniegt ieteikumus un idejas efektīvai mācību procesa organizēšanai e-vidē.

Nodarbību aprakstu un plašāku informāciju meklējiet ŠEIT
Piesakies kursiem ŠEIT!

Zviedru valoda ar priekšzināšanām

Piedāvājam apgūt zviedru valodu ar priekšzināšanām.

Mācības nodrošinās pasniedzējs no Zviedrijas, tādēļ otra saziņas valoda būs angļu valoda. Nodarbības tiek plānotas reizi mēnesī - piektdienās un sestdienās, pirmās nodarbības 11. un 12. oktobrī Ventspils Augstskolā. Kursu kopējais apjoms ir 40 akadēmiskās stundas (45 minūtes katra) un kursa cena ir 155,- EUR (maksājumu iespējams veikt daļās).

Piesakies kursiem ŠEIT!

Notiek pieteikšanās uz sagatavošanās kursiem centralizētajam eksāmenam angļu valodā

Aicinām topošos vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu absolventus apmeklēt kursus, lai sagatavotos centralizētajam eksāmenam angļu valodā.

Kursa ietvaros tiks pārskatītas dažādas tēmas, pareiza teikumu veidošana, gramatika. Kursa mērķis ir pamatiemaņu attīstīšana un uzlabošana veiksmīgai angļu valodas apguvei – runātprasme, rakstītprasme, audiālā un vizuālā teksta uztvere.

Nodarbību aprakstu un plašāku informāciju meklējiet ŠEIT

Piesakies kursiem ŠEIT!

Microsoft Word Excel lietpratējiem

Ar 7.oktobri sākam Microsoft Word Excel kursus lietpratējiem!

 

Kursos apgūsiet aprēķinu veikšanu darblapā, funkcijas darbam ar tekstu, darbu ar lielām tabulām un raksturtabulām, darblapas un tabulas datu organizēšanu, datu attēlošanu, izmantojot diagrammas.

Nodarbības notiks pirmdienās un trešdienās no plkst. 18:30 līdz 20:00 Ventspils Augstskolā D102 telpā.

 

Nodarbību aprakstu un plašāku informāciju meklējiet ŠEIT

Piesakies kursiem ŠEIT!

Fotografēju, jo patīk!

Jums patīk fotografēt cilvēkus, dzīvniekus, pasākumus, dabas ainavas vai ķert cita veida kadrus? Jūs jūtat, ka vēlaties uzlabot savas fotografēšanas iemaņas, apgūt savas fotokameras sniegtās iespējas? Droši piesakieties foto kursiem “Fotografēju, jo man patīk!”.

Kursi sāksies ar 30.oktobri!

Nodarbību aprakstu un plašāku informāciju meklējiet ŠEIT

Piesakies kursiem ŠEIT!

Lekciju cikls - meditācija un tās nozīme ikdienā

Kas ir meditācija un kāda ir tās nozīme ikdienā? Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs aicina uz Ilmāra Latkovska lekciju ciklu “Meditācijas būtība un praktiskā nozīme”. Lekcijas notiks reizi mēnesī, sākot ar 24.septembri, plkst. 18:00 - 21:00 Ventspils Augstskolā.

Meditācija ir garīgā prakse, kas cilvēkam palīdz rast un nostiprināt garīgo un emocionālo līdzsvaru. Nodarbību cikls paredz iepazīstināšanu ar meditācijas būtību un apgūt meditācijas praktiskos pamatus. Dalībnieki gūs ieskatu dažādās meditācijas (apzinātības, kontemplācijas) garīgajās tradīcijās, kā arī gūs iemaņas meditācijas praktizēšanai ikdienā.

Tāpat katrā no četrām nodarbībām tiks atvēlēts laiks arī  vingrinājumu prakses apgūšanai un meditācijai – ķermeņa jeb pozu vingrinājumi, pareiza elpošana, ķermeņa apzinātības un koncentrēšanās vingrinājumi, kā arī vingrinājumi, kurus pielietot ikdienišķās sadzīves gaitās. Līdztekus teorētiskajām un praktiskajām nodarbībām grupā dalībniekiem būs iespējas individuālām sarunām ar pasniedzēju

Ilmārs Latkovskis ir Šveices Lassalle Kontemplationsschuele “Via Integralis” diplomēts kontemplācijas (meditācijas) skolotājs, filosofijas maģistrs un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Klusuma un meditācijas istabas projekta vadītājs. Ilmārs regulāri vada biedrības “Contemplatio” rīkotos meditācijas retrītus. Savukārt meditācijas zināšanas un pieredzi papildinājis Throssel Hole Buddhist Abbey zenbudistu klosterī Anglijā.

Maksa par vienu lekciju cikla moduli (4 akadēmiskās studas) ir 36,00 eiro. Pieteikties lekcijām iespējams šeit: https://venta.lv/muzizglitiba/pieteiksanas/

Vairāk informācijas varat iegūt, zvanot pa tālruni +371 63629650 vai rakstot uz e-pastu mic@venta.lv.