Blog Layout

Studenti radījuši 37 inovācijas – biznesa idejas un risinājumus uzņēmumu dotiem izaicinājumiem

2023. gada 27. oktobris

20. oktobrī, koncertzālē "Valmiera" notika "Vidzemes inovāciju programma studentiem - VIPs" DEMO diena un projekta Noslēguma forums. VIPs 3. posma dalībnieki prezentēja inovatīvus risinājumus uzņēmēju dotiem izaicinājumiem un arī vienu biznesa inovāciju. Neformālā gaisotnē tikās uzņēmēji, studenti un izglītības jomas pārstāvji, lai dalītos pieredzē un diskutētu par sadarbības iespējām.


DEMO dienā noslēdzās 3. atbalsta programmas cikls, kā laikā kopš šī gada maija vidus 12 komandas, kopumā 45 dalībnieki, veikuši darbu pie 1 biznesa inovācijas izstrādes un 11 uzņēmumu dotiem izaicinājumiem. Biznesa un Inovāciju laboratorijās vērtēšanas komisijas skatījumā veiksmīgākie risinājumu autori bija komandas Buzzārs un MMK, kas radīja mūsdienīgu  konceptu Valmieras tirgus kvartālam. Tāpat atzinīgi novērtēta komandas BioSolutions izstrādātā stratēģija bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas ieviešanai SIA ZAAO darbības reģionā. Kā arī komandas KDMedia veiktā Baltijas valstu tirgus izpēte metālapstrādes uzņēmuma SIA VRV Trading jaunajam produktam un komandas VIJA Creative izveidotais video materiāls par SIA VALPRO.


Klātienē varēja aplūkot trīs ciklu laikā VIPs dalībnieku izstrādātos 37 inovāciju prototipus – mini koģenerācijas staciju, hidroponikas sistēmu, Valmieras tirgus kvartāla maketu un Ideju katalogu attīstībai, automatizētu pagrabu, liofilizētu dārzeņu un augļu pulverīšus mazuļiem un daudz ko citu. Valmieras koprades darbnīcas DARE mobilajā stendā pasākuma apmeklētāji varēja uzzināt par pieejamajiem pakalpojumiem, darbībā vērot 3D printeri un uzzināt ar kurām iekārtām ikviens interesents pēc iepriekšēja pieraksta var darbnīcā patstāvīgi strādāt. Kā arī uzzināt vairāk par programmas rezultātiem. 


Projekta Noslēguma forumā pēc visu trīs ciklu beigām, tika atzīmēti kopīgā darbā sasniegtie rezultāti, uzņēmēji un VIPs dalībnieki dalījās pieredzē par programmas spilgtākajiem labās prakses piemēriem.


Projekta rezultāti nav mērāmi tikai skaitļos, bet arī iesaistīto cilvēku ieguldījumā. Agnese Dāvidsone, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektore atzīst, ka: Sākot projektu bija ārkārtīgi daudz nezināmā, bet projekta noslēgumā, redzot iespaidīgos rezultātus, sirdi pilda milzīgs prieks par to, ko visi kopā varam izdarīt! Projekta VIPs laikā izstrādāta jauna ViA stratēģija. Kā viens no prioritārajiem attīstības virzieniem iezīmēts inovāciju veicināšana. Tas nozīmē, ka līdzšinējie projekta rezultāti ir jāuztur un jāturpina attīstīt!


Jebkura vieta var attīstīties trīs virzienos – audzējot iedzīvotāju skaitu, attīstot uzņēmējdarbību vai piesaistot tūristus. Andris Klepers, Valmieras novada domes pašvaldības deputāts uzsver: VIPs ir divkārt stratēģiska programma, kas dod iespēju jauniem cilvēkiem testēt savas idejas un “iekāpt uzņēmēja kurpēs”. Būtiski, lai jaunieši, studenti, tehnikumu audzēkņi un vidusskolēni zinātu, ka ar savām idejām Valmierā vienmēr būs gaidīti!


Ne mazāk svarīgi sadarbības partneriem saredzēt, ka, izprotot kopīgus mērķus, varam darboties daudz efektīvāk. Pašvaldība pateicas ikkatram uzņēmējam par drosmi, ieguldījumu un atbalstu VIPs, lai palīdzētu veidoties jaunai uzņēmējdarbības kultūrai, kas iedrošina potenciālos uzņēmējus izmēģināt spēkus biznesa vidē. tā Andris Klepers. 


Projekta noslēgums vienlaikus ir arī jauna sākuma punkts. Tas ir izaicinājums turpināt pieaugt un mācīties no tā, ko esam sasnieguši. VIPs bija stāsts par sadarbību, radošumu un kopīgu mērķu sasniegšanu. Programmas dalībnieku vēlējums - pirmkārt, uzdrīkstēties! Turpināt rosīties, neskatoties uz šķēršļiem vai grūtībām, kaut vai lēnām, bet neatlaidīgi virzīties uz priekšu. Turpināt veidot ekosistēmu, kurā jaunieši var apgūt piesātinātu un daudzpusīgu pieredzi, kas noderēs visa mūža garumā!


Vairāk informācijas projekta mājas lapā www.vips.va.lv un sociālajos medijos.


Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS” Nr. 1.1.1.3/21/A/009 


Informāciju sagatavoja:

Līga Vilcāne

VIPs komunikācijas speciāliste 

liga.vilcane@valmierasnovads.lv


Dalīties ar ziņu

Citi jaunumi

Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Izstādes "Neizsniegtie diplomi" atklāšana. Izstādi organizē Ventspils Jauniešu māja sadarbībā ar biedrību "Attīstības fabrika". Neizsniegtie diplomi ir starptautisks projekts, kuru mērķis ir pieminēt to Ukrainas studentu zaudētās dzīvības, kuras paņēma pilna mēroga Krievijas iebrukums 24.februārī.
Autors Rota Rulle 2025. gada 21. februāris
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu, Latvijas Digitālo akseleratoru, Ventspils valstpilsētas pašvaldības domi, Ventspils Augstskolu, Kurzemes plānošanas reģionu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un SIA “EnterDigital” organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kas norisināsies 26. februārī, no plkst.12:30 līdz plkst.17:30, Ventspilī. Mūsdienās digitalizācija nav tikai tehnoloģiska tendence – tā ir nepieciešamība uzņēmumiem, kas vēlas būt konkurētspējīgi, efektīvi un inovatīvi. Atsaucoties uz uzņēmēju izrādīto interesi, LTRK Kurzemes nodaļa organizē Biznesa kluba pasākumu “Digitalizācija un finansējuma iespējas”, kurā uzmanības centrā būs digitalizācijas attīstība un pieejamās finansējuma iespējas uzņēmējdarbībai. LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumā eksperti stāstīs par digitālās transformācijas nozīmi uzņēmējdarbībā, tās ietekmi uz konkurētspēju, kā arī par pieejamajiem atbalsta mehānismiem uzņēmumiem. Notiks arī diskusija par digitalizācijas nozīmi uzņēmumu attīstībai, izceļot iespējas un izaicinājumus, kas saistīti ar digitālo transformāciju. Dalībnieki dalīsies pieredzē, sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kā uzņēmumiem veiksmīgi izmantot pieejamos atbalsta mehānismus un risinājumus, lai pārvarētu digitālo pārmaiņu grūtības un pilnveidotu savu darbību. Biznesa kluba pasākuma ietvaros dalībniekiem būs arī iespēja piedalīties Eiropas Biznesa atbalsta tīkla organizētā mācību vizītē pie uzņēmuma SIA “Bio-Venta”, iepazīties ar tā darbību un pieredzi starptautiskajos tirgos, uzzinot par eksporta un attīstības stratēģijām. Tāpat dalībnieki varēs iepazīt uzņēmuma ieviestos digitālos risinājumus, kas veicina efektivitāti un konkurētspēju. Īpaša uzmanība tiks pievērsta inovatīviem risinājumiem un tehnoloģijām, ko uzņēmums izmanto ikdienā, kā arī ilgtspējīgas attīstības principiem un pasākumiem, kas palīdz samazināt ietekmi uz vidi un veicina resursu efektīvu izmantošanu. Dalība Biznesa klubā ar iepriekšēju reģistrāciju līdz 24.02.2025. Reģistrācija un pasākuma programma pieejama šeit: https://ej.uz/KurzemesBiznesaKlubs_februaris . LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums ir bezmaksas un pieejams ikvienam interesentam. Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija. Informāciju sagatavoja: AIJA SERŽANTE Sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija M. + 371 29385117 aija.serzante@ltrk.lv
Autors Rota Rulle 2025. gada 20. februāris
13. februārī Ventspils Augstskolā pulcējās skolēni un valodu skolotāji no visas Latvijas, lai piedalītos Jauno tulkotāju skolā. Jauno tulkotāju skolā piedalījās vairāk nekā 100 skolēnu un 40 skolotāju ne tikai no Ventspils vidusskolām, bet pārstāvētas tika arī vairākas vidusskolas no Kurzemes reģiona – Liepājas, Tukuma, Grobiņas, Vaiņodes, Saldus, Kuldīgas un Talsiem. Vairāki JTS dalībnieki mēroja ceļu no tālākām Latvijas pilsētām – Rīgas, Iecavas, Jēkabpils, Smiltenes un pat Daugavpils.
Autors Rota Rulle 2025. gada 20. februāris
Tulkošanas studiju fakultātes bakalaura un maģistra tulkošanas programmu studenti jau kopš 2022. gada asociētās profesores, Dr. philol . Silgas Sviķes vadībā piedalās starptautiskā akadēmiskās sadarbības projektā “Terminoloģija bez robežām” (“ Terminology without borders ”). Pagājušā gada nogalē Eiropas Parlamenta Tulkošanas ģenerāldirektorāta (EP TĢD) Terminoloģijas koordinācijas nodaļai tika nosūtīta studentu rūpīgi izstrādātā terminu tabula - 224 vides jomas terminoloģijas šķirkļu kopums angļu-latviešu valodā. Šis praksē balstītais darbs ar terminoloģiju ļāva studentiem praktiski izmantot terminoloģijas kursā apgūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, piedaloties šajā starptautiskajā projektā par terminoloģijas izstrādi. Projektā katram studentam bija jāsagatavo pilna šķirkļa informācija par 10 angļu valodas vides terminiem, veicot rūpīgu terminu analīzi, piemeklējot tiem precīzas latviskās atbilsmes, definīcijas un konteksta piemērus ar atsaucēm. Viss sagatavotais materiāls apkopots lielā Excel tabulā; šis izstrādātais materiāls būs pamats šķirkļu izstrādei Eiropas interaktīvajā terminoloģijas datubāzē – IATE (“ Interactive Terminology of Europe ”). Par studentu un pasniedzējas ieguldījumu šajā terminoloģijas projektā EP TĢD Terminoloģijas koordinācijas nodaļa atsūtījusi nodaļas vadītājas Hilarijas Lavelles ( Hilary Lavelle ) parakstītus sertifikātus, atzinīgi novērtējot mūsu studentu un pasniedzējas paveikto. Tulkošanas studiju fakultātes dekāns asociētais profesors, Dr. philol . Jānis Veckrācis saņemtos sertifikātus svinīgi pasniedza visiem 19 projektā iesaistītajiem bakalaura studiju programmas “Tulkošana un valodu tehnoloģija” 3. kursa studentiem un pasniedzējai S. Sviķei. Saņemtā atzinība ir nozīmīgs panākums, kas apliecina mūsu studentu un pasniedzēju ieguldījumu IATE latviskās terminoloģijas izstrādē un datubāzes papildināšanā.
Autors Rota Rulle 2025. gada 19. februāris
No 3. līdz 7.februārim Antverpenes Ziemas Universitātē, Beļģijā tika aizvadīta Ziemas skola, kurā kopumā piedalījās 58 studenti no vairāk nekā 10 valstīm. Arī 3 studenti no Ventspils Augstskolas Ziemas skolas laikā iegrima iedvesmojošās lekcijās un guva ievadu transporta kuģniecības un loģistikas risinājumos. Izglītojošā pasākumā laikā studenti apguva tādas tēmas, kā pārtikas tiesības un Eiropas solidaritāte, strādājot pie praktisko piemēru izpētes, komunicējot ar vieslektoriem no visas pasaules un apmeklēja Antverpenes ostu un politikas noteicējus Briselē. Lai gan dienas bija darbiem bagātas, priecēja tas, ka studenti atrada enerģiju un laiku, lai aktīvi piedalītos visās aktivitātēs un sadraudzētos ar citiem studentiem, veidojot starptautisko sadarbību. Ar savu pieredzi Antverpenes Ziemas Universitātē dalās profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” studente Amanda Gintere : "Izvēlējos virzienu ilgtspējīga transporta un loģistikas jautājumos. Kopumā visas piecas dienas pavadījām lekcijās par loģistikas tēmām, apskatījām gan sliktos piemērus, gan veiksmes stāstus. Ļoti novērtēju, ka varēju iegūt gan individuālā darba pieredzi gan pieredzi darbojoties komandā. Aktīvi iesaistījāmies diskusijās un veidojām projektus, izvirzot idejas dažādu sistēmu uzlabošanai un problēmu risināšanai. Sadarbība ar lektoriem un studentiem no starptautiskās vides, kā arī jaunu inovāciju apguve man paliks atmiņā ilgi. Interesanta piezīme, ka tieši šīs Ziemas Universitātes organizētājs ir latvietis, kurš agrāk studējis Ventspils Augstskolā, bet nu jau 15 gadus dzīvo Beļģijā. " Par savu pieredzi Antverpenes Ziemas Universitātē stāsta profesionālās bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība” studente Irina Sačko : "Ceļojums un mācības Antverpenē bija ļoti izglītojošas. Lai gan tēmas bija grūtas, profesoru pieeja, sniedzot iespēju mācīties patstāvīgi un dalīties ar savām zināšanām ar citiem grupu darbos, deva iespēju attīstīties. Arī pati pilsēta pārsteidza ar savu daudzveidību un lielo vēsturisko ēku skaitu. Ja būs iespēja atkal doties uz Antverpeni mācīties vai atpūsties, noteikti to darīšu!"
Autors Rota Rulle 2025. gada 19. februāris
Ventespils Augstskolas bibliotēka aicina uz izstādi "Neizsniegtie diplomi", kas notiks VeA bibliotēkā 20.februārī. Izstādes atklāšana sāksies plkst.16.00 . Pēc tam 16.30 visi tiek aicināti uz filmas seansu " Winter on Fire ", filma būs ukraiņu un krievu valodā ar subtitriem angļu valodā, kas veltīta 2014. gada Ukrainas Pašcieņas revolūcijai (Ukrainian: Революцiя гiдностi, romanized: Revoliutsiia hidnosti). "Neizsniegtie diplomi" ir starptautisks projekts, kura mērķis ir pieminēt to Ukrainas studentu zaudētās dzīvības, kuras ir paņēmis pilna mēroga Krievijas iebrukums Ukrainā, kas sākās 2022.gada 24.februārī. Izstāde būs pieejama no 20.februāra līdz 20.martam bibliotēkas darba laikā: P.-C. 9.00-19.00, P. 10.00-18.00, S. 11.00-16.00
Citas ziņas
Share by: