Studentu dzīve
Labam studentam studijas ir jāprot apvienot ar atpūtu un lietderīgu laika pavadīšanu.

Studentu dzīve

Ikkatra studenta dzīvē pirmajā vietā ir un būs mācības. Taču labam studentam (vai tam, kurš sevi vēlas uzskatīt par labu studentu) studijas ir jāprot apvienot ar atpūtu un lietderīgu laika pavadīšanu.

Studentu dzīve ir neatņemama studiju laika sastāvdaļa un par to Ventspils Augstskolā lielākoties rūpējas Studentu padome, organizējot pasākumus un pārstāvot studentu intereses gan augstskolā, gan ārpus tās, kā arī citi studenti, vadot dažādus interešu pulciņus un sporta treniņus.

Augstskolas studentu žurnāls "Prožektors"

Š.g. 31. maijā Ventspils Augstskolas A korpusa 4. stāvā tika atvērts pirmais TSF studentu tulkojumu un radošās rakstniecības žurnāls "Prožektors".  Prožektora gaismas lokā - mūsu studentu dzejas, prozas, dramaturģijas tulkojumi un oriģinālteksti, kā arī studentu radošie darbi - esejas, intervijas, stāsti, pārdomas. Materiāls krāts divus gadus, bet turpmāk šāds žurnāls iznāks reizi gadā, un dalībai tajā var pieteikties jebkurš Ventspils Augstskolas students. Par darbu izvēli un valodas kvalitāti atbild redkolēģija: Dens Dimiņš, Astra Skrābane, Aija Sīle, Jānis Veckrācis. Žurnāls atrodams VeA atpūtas stūrīšos, bibliotēkā, kā arī šeit:

Prožektors 1. nr.

Kultūra

Ventspils Augstskolā  Ziemassvētkos, tiek rīkota balle ar dzīvo mūziku un ierašanos vakartērpos. Balle ir augstskolas apmeklētākais pasākums – uz to ierodas ne tikai studenti, bet arī viņu draugi un absolventi. 2006.gadā pirmo reizi Ziemassvētku balles ievadā tika rīkots tāds vērienīgs pasākums, kā VeA Gada balva, kas nu jau kļuvusi par VeA tradīciju - katra gada izskaņā tiek pasniegtas balvas nominācijās: Gada Students, Gada Pasniedzējs, Gada Pasākums, Students – Humors, Gada Ķeza un Gada Pirmkursnieks. Uz balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiek pirms Ziemassvētku balles, tiek aicināti visi augstskolas studenti, darbinieki un administrācija, tajā acis priecē studentu priekšnesumi – vokālie, deju un Teātra sporta uzstāšanās. Pēc ceremonijas visi ir aicināti uz balli, kuras laikā ir dzīvā mūzika, dejas un dažādas atrakcijas.

Daudz biežāk kā balles, aptuveni reizi mēnesī, VeA Studentu padome rīko dažādus tematiskās ballītes. Pirmajā semestrī tās ir 1.septembra ballīte, lai pirmkursnieki varētu viens otru iepazīt, Iesvētību ballīte, Halovīnu ballīte un citas. Otrajā semestrī Valentīndienas ballīte, Mafijas ballīte, Jautro sporta spēļu „after party”.

Sports

Ventspils Augstskola ir pazīstama kā viena no sportiskākajām augstskolām Latvijā. Neskatoties uz salīdzinoši mazo studentu skaitu, VeA studentu atpūtas telpā stāv milzīgs un pārpildīts kausu skapis, kur var atrast trofejas gan no vietējām, gan valsts mēroga sacensībām.

Pateicoties Ventspils pilsētas domes atbalstam, studentiem ir iespējams sportot bez maksas Olimpiskā centra „Ventspils” sporta bāzēs. Sportošana notiek pēc noteikta grafika dažādos sporta veidos – peldēšana, hokejs, slidošana, telpu futbols, basketbols, volejbols, florbols. Ar sportošanas grafiku var iepazīties Studentu padomes mājas lapā.

Sporta pasākumi

Ik gadus Ventspils Augstskolā rudens semestrī notiek augstskolas mēroga volejbola čempionāts, kā arī ir izveidojusies jauna vīriešu komanda volejbolā, kura ar labiem sasniegumiem ir pārstāvējusi Ventspils Augstskolu arī plašāka mēroga turnīros. Tāpat arī rudens semestris neizpaliek bez peldēšanas sacensībām un zoles un novusa turnīra.

Mācību gada otrais semestris ir vēl bagātīgāks ar dažādiem sporta pasākumiem, kuros piedalīties var jebkuršs students. Pavasara semestrī vairāku mēnešu garumā notiek zāles futbola turnīrs, zoles un novusa turnīrs, Baskettracis, fakultāšu stafete, pludmales volejbola turnīrs un jautrās sporta spēles. Katru pavasari pirms vasaras sesijas notiek arī laivu brauciens.

Ikviens students ir aicināts piedalīties sacensībās, jo galvenais ir piedalīties un labi pavadīt laiku, nevis uzvarēt! Tas gan nenozīmē, ka VeA sporta pasākumos pietrūktu adrenalīna un sporta spēlēm raksturīgā cīņas gara – tā visa sacensībās ir pārpārēm!

Brīvā dabā

Augstskolas teritorijā atrodas basketbola laukums ar mīksto segumu un strītbola laukums ar cieto segumu, ko jebkurš students vai pasniedzējs var izmantot savā brīvajā laikā. Laukumi īpaši iecienīti ir pavasarī un rudenī, kad laika apstākļi ir piemērotāki sportošanai svaigā gaisā.

Futbola cienītāji pēc lekcijām, lai uzsistu pa bumbu, dodas uz tā dēvēto “miljardu laukumu”. Tas ir viens no Ventspils pilsētas pašvaldības ierīkotajiem starptautiskajiem standartiem atbilstošajiem futbola laukumiem ar mākslīgo segumu, apgaismojumu un 500 skatītāju tribīnēm. Šeit tiek rīkotas valsts meistarsacīkstes, UEFA kausa izcīņas spēles un pilsētas mēroga sacensības. Futbola laukums atrodas piecu minūšu gājienā no augstskolas.

Kad pludmalē smiltis ir gana iesilušas, studenti labprāt uzspēlē pludmales volejbolu speciāli iekārtotos laukumos. Daudzi studenti ir iecienījuši rīta un vakara rosmes tuvējā mežiņā, piejūras parkā un pludmalē.

Erudīcijas konkurss

Katru gadu pavasarī norisinās erudīcijas konkurss. Šogad tas notika sadarbībā ar VeA Debašu klubu un tā tēma bija “Atpakaļ uz pamatskolu”. Konkursā piedalījās 19 komandas, tai skaitā, 2 pasniedzēju komandas. Tika pārbaudītas zināšanas matemātikā, informātikā, dabas zinātnēs un citos priekšmetos.

Spodrības dienas, PET pudeļu un makulatūras dienas

Mācību gada laikā divas reizes norisinās spodrības dienas, kā arī PET pudeļu un makulatūras dienas, kurās piedalās visi studenti un augstskolas darbinieki. No 2011. gada pie augstskolas kopmītnēm ir izvietots arī PET pudeļu konteiners, lai dzīvotu zaļi katru dienu.