Pastāstiet nedaudz par sevi!
Oskars Kuršs, 33 gadus vecs, precējies, 2 bērni. Uzaudzis Gulbenes novada Jaungulbenē. Patīk atrasties dabā, lasīt un filozofēt.
Kāds ir bijis Jūsu profesionālais dzīvesgājums? Ar ko Jūs šobrīd nodarbojies?
Pirmais algotais darbs bija 16 gadu vecumā – vasara vietējā kokzāģētavā. Pēc Gulbenes novada valsts ģimnāzijas absolvēšanas, esmu studējis ģeoloģiju, jurisprudenci, bijuši vairāki algoti darbi ēdināšanas, administrācijas un tulkošanas nozarēs. Ventspils Augstskolā iegūta profesionālā tulka/tulkotāja izglītība angļu, vācu un franču valodās. Šobrīd pildu ārlietu dienesta darba pienākumus vēstniecībā Ēģiptē. Vienmēr esmu sekojis norisēm pasaulē, Latvijā un savā novadā. To daru vēl arvien.
Kā nokļuvāt amatā Ārlietu Ministrijā?
Studiju ietvaros Ārlietu ministrijā veicu tulkošanas studiju praksi. Pēc tās pieteicos publiski izsludinātajai vakancei un tiku pieņemts darbā kā vecākais referents ierēdņa statusā. Tam sekoja dažādas apmācības un eksāmens, lai iegūtu diplomāta rangu. Pēc kāda laika tiku komandēts veikt dienestu Ēģiptē kā Latvijas vēstniecības trešais sekretārs.
Kādi ir Jūsu darba pienākumi šajā amatā?
Vēstniecība ir neliela, tāpēc to ir daudz un tie ir dažādi – primārais uzdevums ir analizēt norises un procesus, apkopot informāciju un darīt nepieciešamo, lai veicinātu politiskās, ekonomiskās un kultūras saites starp Ēģipti un Latviju. Vienlaikus jārūpējas par interneta sakariem, lietvedību un ugunsdrošību. Jāorganizē pasākumi un amatpersonu vizītes. Jātiek galā arī ar pavisam ikdienišķām lietām pārvācoties ar ģimeni uz pilnīgi svešu valsti un kultūru.
Vai augstskolā iegūtās zināšanas un kontakti Jūs sagatavoja vai kaut kādā veidā palīdzēja Jums izrauties profesionālajā vidē? Ja jā- kā?
Tulkošanas studiju fakultātes izcilais akadēmiskais personāls sniedza lieliskas zināšanas valodu uzbūvē, to likumsakarībās un iespējās. Tas lieti noder ikdienas darbā, jo sniedz spēju izteikties latviski bez svešvalodu aizguvumiem. “Izrauties” profesionālajā vidē palīdz pašdisciplīna – man prieks, ka VeA, ar tās mazajiem auditoriju apmēriem, spēj līdzsvarot ģimenisku gaisotni ar augstām prasībām studentiem.
Kādu padomu Jūs sniegtu pašreizējiem studentiem, kuri vēlēto veidot karjeru diplomātijas vai starptautisko attiecību jomā?
Tas ir lielisks un vērtīgs darbs – tieši diplomāti panāca valsts starptautisku atzīšanu un pēc tās okupācijas nosargāja sapni par brīvību. Arī šobrīd šī darba svarīgums Latvijai nav mazinājies. Darbs bieži vien veicams augsta stresa un neskaidros apstākļos, tāpēc vēlama noturība un spēja koncentrēties, disciplīna. Ārlietu dienesta specifika nozīmē arī to, ka bez īpaši prasmīgu IT, dokumentu pārvaldības un citu jomas speciālistu darba notikt nevarētu praktiski nekas – ārlietu dienestā personas spējas un prasmes vērtē tikpat augstu kā konkrētās jomas izglītību, brīžiem šķiet, ka pat augstāk. Jāapzinās, ka paviršu darbu, sliktus ieradumus un izpušķotu CV dienestā nav iespējams noslēpt. Šo darbu tā klasiskajā izpratnē augstu vērtēs cilvēki, kam svarīgs prestižs un iespēja būt klāt vietās un notikumos, kuros nokļūt citos apstākļos nebūtu iespējams.
Kādu padomu Jūs sniegtu skolēniem, lai iedrošinātu pieteikties studijām VeA?
VeA uztur augstu “latiņu” izglītības kvalitātei. Vērtējums tiešām ir atbilstošs un, vairāk par jebko citu, tas ļauj studentam saprast savu patieso spēju līmeni salīdzinājumā ar citiem, nevis dzīvot ilūzijās un brīnīties, kāpēc grūti atrast vietu dzīvē. Augstskolā pastāv laba darba kultūra, kuru pasniedzēji cenšas nodot arī studentiem. Ventspilī, ņemot vērā tās izmēru, ir pārsteidzoši daudz kvalitatīvu izklaides iespēju. Lieliska vide studijām.