Ventspils Augstskolas īstenotā Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ventspilī un Ventspils novadā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem” ietvaros š.g. 25. oktobrī gan ukrainu civiliedzīvotājiem, gan vietējās kopienas pārstāvjiem tika organizēta eksursija uz vēju dzimteni Liepāju. Pilsētas apskati sākām ar Vienas pieturas aģentūras Liepājas filiāles apmeklējumu, kur uzzinājām par iespējām saņemt aģentūras konsultācijas iebraucējiem, trešo valstu pilsoņiem, bēgļiem un patvēruma meklētājiem. Tālāk apskatījām Pētertirgu, Annas baznīcu, Rožu laukumu un galeriju “Romas dārzs”. Kā viena no lielajām pieturvietām bija izvēlēts Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams", kur gida pavadībā apskatījām vienu no senākajiem koka dzīvojamo namu paraugiem Liepājā, kurā 1697. gadā nepilnas nedēļas garumā uzturējās Krievijas cars Pēteris I. Par emocionāli piepildītu pasākumu izvērtās Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles apmeklējums, kur noklausījāmies stāstu par dievnama izveides vēsturi un apskatījām baznīcā esošās ērģeles, kas ir vislielākās nepārbūvētās mehāniskās ērģeles pasaulē ar vairāk nekā 7000 stabulēm un 131 reģistru. Noslēgumā devāmies uz Liepājas Jūrmalas parku, kas ir viens no lielākajiem stādītajiem parkiem Latvijā, lai apskatītu gan vides objektu “Spoku koks” un koncertzāli “Pūt, vējiņi!”, gan arī plašo Liepājas pludmali.
Projekta mērķis ir nodrošināt sporta nodarbību, kultūrorientācijas nodarbību cikla un lielāko Kurzemes pilsētu iepazīšanas pasākumus Ventspilī un Ventspils novadā dzīvojošiem ukraiņu civiliedzīvotājiem, tādējādi dodot viņiem iespēju labāk iepazīt, saprast un aktīvi iesaistīties vietējās sabiedrības notikumos.
Š.g. 2. novembrī notika lekcija "Jaunas valsts dzimšana: Latvijas ceļš uz neatkarību un demokrātiju", kur Ventspils Piejūras muzeja vadītājs, vēsturnieks, Artūrs Tukišs stāstīja par Latvijas Republikas dibināšanas sarežģītajiem vēstures procesiem, kas aizsākās 1. Pasaules kara laikā.
Savukārt š.g. 21. novembrī stāstniece un zāļu sieva Līga Reitere stāstīs par senajām rotām un jostām Baltu ciltīm 9.-13.gs. Paralēli izglītojošiem pasākumiem tiek īstenots arī fotogrāfēšanas iemaņu apguves kurss un fiziskās sagatvotības treniņu piedāvājums sporta centrā “Terminālis”.
Papildu informācija par projektu saņemama Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrā Inženieru ielā 101 vai zvanot pa tālruni 63629650, vai rakstot uz e-pastu: mic@venta.lv.
Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild Ventspils Augstskola.
Informāciju sagatavoja:
Egita Udodova, Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centra vadītāja
mic@venta.lv 26566648